Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Join the forum, it's quick and easy

Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

Psihopata Empty Psihopata

18.11.07 2:47
Prepoznajte psihotična ponašanja

Psihopate nećete sresti samo u zatvorima ili krimi romanima, već, verovali ili ne, i na svom radnom mestu, tvrdi jedan australijski psiholog

Psihopate ubijaju samopouzdanje i veru u druge ljude.

Dr Džon Klark, doktor psihologije sa univerziteta u Sidneju, objavio je vodič za prepoznavanje psihopata. U svojoj knjizi on upozorava kako najmanje jedan odsto zaposlenih pokazuje ovaj poremećaj, što je sasvim prihvatljivo, ali nije problem u tome. Nevolja je što korporacijska etika podstiče ponašanja koja pogoduju psihopatskom ponašanju. Dr Klark kaže kako se iza ambicioznosti u stvari krije bezobzirnost i želja za uspehom po svaku cenu, a vodeći ljudi u poslovnom svetu takvo ponašanje podstiču i nagrađuju.

"Ako vidite oglas u kome se kaže: znate da ste najbolji, možete uticati na druge, odlučni ste da svojoj organizaciji osigurate pobedu po svaku cenu, to je poziv psihopatama", kaže dr Klark.

On u svojoj knjizi "Pokit psiho" objavljuje uputstva koja pomažu da se prepoznaju psihotična ponašanja, ali i načine da se borite protiv njih. Evo šta ovaj psiholog prepoznaje kao psihopatska ponašanja ? bezgrešni: psihopate na radnom mestu ne osećaju krivicu bez obzira na to koliko zlostavljaju, podmeću i narušavaju kredibilitet drugih kolega; zavodnici: vrlo su rečiti i skloniji su razgovoru ?oči u oči? nego učestvovanju na sastancima; manipulatori: sistem i pravila tumače onako kako im odgovaraju, hrane se tuđim slabostima, posebno manjkom samopouzdanja; pokvareni: prisvajaju zasluge za tuđe uspehe; patološki lažljivci: nisu dobri lažljivci, ali kada upadnu u nevolju često znaju da se izvuku jer smisle dobru priču; nepredvidivi: osećaju samo primarne emocije, kao što su radost, žalost i bes. Vrlo brzo menjaju raspoloženje.

Dr Klark tvrdi da se psihopate često i sprijatelje sa nekim na visokom položaju ko može da ih zaštiti, a tada krenu da potkopavaju čak i svoje zaštitnike kako bi se sami što pre popeli na korporativnoj lestvici uspeha.

Za ljude pogođene ovakvim načinom ponašanja posledice često mogu da budu katastrofalne. Psihopate na poslu ubijaju samopouzdanje i veru u druge ljude. ?Njihove žrtve postaju hladne, cinične, ogorčene i gotovo nesposobne za delovanje?, tvrdi dr Klark.

On kaže da se protiv psihopata bori obrazovanjem i timskim radom. ?Kada shvatite zašto vam psihopata radi to što radi, znate da nije reč o vašoj pogrešci. Druga važna stvar jeste zajedništvo i javnost. Kada drugima kažete šta vam se događa, psihopata nije uspeo da vas izoluje, a to je upravo ono što on želi da postigne pre nego što vas uništi svojim bolesnim ponašanjem.? Ovaj australijski doktor psihologije ipak savetuje zaposlene Australijance da, ako poslodavac ne kazni osobu koja ih zlostavlja, napuste tu firmu. Psihopata se ne može promeniti, a nekažnjavanje ovakvog ponašanja budi sumnju i u poslodavca.

No, lako je Australijancima. Imaju dr Klarka, ali i mogućnost da promene posao. Kako preživeti psihopatu na poslu kod nas u Srbiji?
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

Psihopata Empty Re: Psihopata

18.11.07 21:59
Ovom prilikom bi se slozio sa Determinaninom opaskom po pitanju predgovora na novozadate teme. Rolling Eyes
Ko zeli da iscita- moze mu se u svako doba dati link ... npr.------>
http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=28064&lang=2
Smatram da je zanimljivije sta svako od nas smatra pod pojmom PSIHOPATA Rolling Eyes
Ajd' da pocnem pa dokle doguramo-doguramo... lol!
Psiholozi ce svaku individuu koja ima opsesivnu potrebu za nametanjem svoje volje, stavova, ideja ili iluzija drugima, s'ciljem da bi se ti isti dali kontrolisati - okarakterisati kao PSIHOPATOM.
Da li to znaci da je celo covecanstvo sazdano od psihopata ?
Psihopatsko drsuhtvo Cool Shocked scratch
Zasto da ne ... ako je tako- onda je i sama istorija puna gore pomenutih...josh bolje- oni su je i pisali-menjali.
Svaki se veliki vladar-vojskovodja uklapa u opis cheers
Zar covek sam po sebi nije psihopata ? Svako od nas nosi u sebi strah od nepoznatog. Tokom zivota, svako od nas nastoji da ucenjem( a kasnije) i samim konkretnim delovanjem, posredno ili neposredno utice na okolinu i same ljude oko nas . Zasto sve to radimo ? Mislim da je odgovor veoma prost. Sve sto radimo-radimo ne bi li smo u sto vecem broju suzbili broj nepoznatih uzrocno-posledicnih faktora, koje kao takve mogu da nas uspore ili (u najgorem mogucem scenariju) sprece u ostvarenju zacrtanog cilja radi licnog boljitka. scratch
Uz sve ovo sad mozemo uplesti i josh neki pojam kao sto su sociopatija ,oportunizam, autokratizam,konformizam itd...
"Novi svetski poredak" se isto tako uklapa samu definiciju psihopatije
Odnos coveka prema prirodi - isto...
Od kada je sveta i veka- nije postojala vladavina prava, niti ce ikad , vec zakon jaceg pale silent
Samo bitisanje u takvom svetu nam ostavlja dovoljno prostora za neki radikalniji pristup iznalazenja reshenja za nashe licno JA , za bolje sutra nashe i nashih voljenih?
Odgovor je naravnoo NE!!!!
Tu smo-gde smo. Pobedi ili cesh biti pobedjen. Budi mnogo jak-ako ne zarad toga da nametnesh drugima svoje stavovove a ono makar zarad odbrane od nekolicine slabijih koji zele da ti nametnu svoju volju. Twisted Evil Rolling Eyes
Ovo je moje poimanje PSIHOPATIJE kao i sam kriticki osvrt na sam pojam...
Voleo bi da me neko razuveri u sve ovo gore moje napisano pale
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

Psihopata Empty Re: Psihopata

18.11.07 22:34
Naravno da znam kako psihopatu definiše nauka, ali ja smatram da su to ljudi koji svojim negativnim delovanjem, čak i egzistencijalno, ugrožavaju i zloupotrebljavaju, bilo kakvo pravo drugih osoba ili samog sebe.
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

Psihopata Empty Re: Psihopata

18.11.07 22:49
determinanta je napisao/la:Naravno da znam kako psihopatu definiše nauka, ali ja smatram da su to ljudi koji svojim negativnim delovanjem, čak i egzistencijalno, ugrožavaju i zloupotrebljavaju, bilo kakvo pravo drugih osoba ili samog sebe.
ONI nikad SEBE ne ugrozavaju.Sta to zloupotrebljavaju ako polazimo od cinjenice da postoji samo jedno pravo koje je i dan danas na snazi: pravo jaceg, pametnijeg, brzeg ? Rolling Eyes
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

Psihopata Empty Re: Psihopata

18.11.07 23:02
Ja sam rekla kakvo je moje shvatanje. Oni nikada sebe ne ugrožavaju? Rolling Eyes Nikada nisi čuo da psihopata nanosi sam sebi fizičke povrede? Šta zloupotrebljavaju? Recimo, sam si naveo kao primer, snagu jačeg (onda slabiji trpi).
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

Psihopata Empty Re: Psihopata

18.11.07 23:12
determinanta je napisao/la:Ja sam rekla kakvo je moje shvatanje. Oni nikada sebe ne ugrožavaju? Rolling Eyes Nikada nisi čuo da psihopata nanosi sam sebi fizičke povrede? Šta zloupotrebljavaju? Recimo, sam si naveo kao primer, snagu jačeg (onda slabiji trpi).
De de... ja sam se malo nashalio ...poigrao recima.... cheers
Napisala si "zlopupotreba" a ona se definishe kao izigravanje prava Rolling Eyes
Ako se slozimo da je "zakon jaceg" metafora za "ako si jaci radi sta zelish ushtreb slabijeg" onda nije doshlo do zloupotrebe Evil or Very Mad lol!
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

Psihopata Empty Re: Psihopata

19.11.07 9:32
[quote="Domingez"]
determinanta je napisao/la:Ako se slozimo da je "zakon jaceg" metafora za "ako si jaci radi sta zelish ushtreb slabijeg" onda nije doshlo do zloupotrebe Evil or Very Mad lol!
NA UŠTRB (pretpostavljam Razz ) znači učiniti nešto na štetu nekoga ili nečega, a čim je šteta, onda je zloupotreba. Da nije šteta i onog ZLO, onda bi bila potreba (npr: jači može svoju snagu u odnosu na tebe pokazati time što će podići teži teret, a može, boga mi, i da te nalema). Razlikuješ? Rolling Eyes Naravno sve posmatrano samo sa ljudskog, misaonog, aspekta (da ne bude zabune oko "zakona džungle")
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

Psihopata Empty Re: Psihopata

19.11.07 12:57
[quote="determinanta"]
Domingez je napisao/la:
determinanta je napisao/la:Ako se slozimo da je "zakon jaceg" metafora za "ako si jaci radi sta zelish ushtreb slabijeg" onda nije doshlo do zloupotrebe Evil or Very Mad lol!
NA UŠTRB (pretpostavljam Razz ) znači učiniti nešto na štetu nekoga ili nečega, a čim je šteta, onda je zloupotreba. Da nije šteta i onog ZLO, onda bi bila potreba (npr: jači može svoju snagu u odnosu na tebe pokazati time što će podići teži teret, a može, boga mi, i da te nalema). Razlikuješ? Rolling Eyes Naravno sve posmatrano samo sa ljudskog, misaonog, aspekta (da ne bude zabune oko "zakona džungle")
Opet se ti preterano igrash recima i zanemarujesh cinjenice i gutash slova hahahahaha Smile
Da je tako kao sto pishesh, moralo bi se odnositi na svaku situaciju Smile
Grad, cunami, poplave itd... koga su oni iskoristili ?
Grad je zloupotrebio i iskoristio temperaturu ispod nule gore da dobije zeljeno agregatno stanje i da padne ? Smile
Atila Hant , Dushan Makedonski , Cezar, Napoleon .... Koga i sta su oni zloupotrebili ? Cool A cinjenica je da pokoren narod trpi i gubi scratch
ZLOUPOTREBA je kako sama rec kaze upotreba odnosno koricenje prilike , situacije , snage, promucurnosti na shtetu drugih da bi se doshlo do licnog zeljenog cilja.
"Zakon dzungle" sad mozemo da banalizujemo i razvodnjavamo do 101 i nazad a zna se na shta se odnosilo Rolling Eyes
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

Psihopata Empty Re: Psihopata

19.11.07 13:52
Domingez je napisao/la:
Grad, cunami, poplave itd... koga su oni iskoristili ?
Grad je zloupotrebio i iskoristio temperaturu ispod nule gore da dobije zeljeno agregatno stanje i da padne ? Smile

Jel' ti to mene *ebeš, ili mi se čini? Pišemo o psihopatama! Jes' taj cunami čudo od psihopate, pu, pu, sram ga bilo! Twisted Evil

p.s. Nemam ništa protiv ako mi kažeš da sam progutala neko slovo (može se desiti i reč da progutam), samo molim te napiši gde, možda previđam.
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

Psihopata Empty Re: Psihopata

19.11.07 14:25
determinanta je napisao/la:
Domingez je napisao/la:
Grad, cunami, poplave itd... koga su oni iskoristili ?
Grad je zloupotrebio i iskoristio temperaturu ispod nule gore da dobije zeljeno agregatno stanje i da padne ? Smile

Jel' ti to mene *ebeš, ili mi se čini? Pišemo o psihopatama! Jes' taj cunami čudo od psihopate, pu, pu, sram ga bilo! Twisted Evil

p.s. Nemam ništa protiv ako mi kažeš da sam progutala neko slovo (može se desiti i reč da progutam), samo molim te napiši gde, možda previđam.
hahahahaha
Salim se bweee maWoooo :ppPppPP
A sto se gutanja slova tice- direktno se odnosilo na ZLO (U) POTREBA Very Happy
I samim tim je promenilo znacenje geek
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

Psihopata Empty Re: Psihopata

19.11.07 15:06
Domingez je napisao/la:
hahahahaha
Salim se bweee maWoooo :ppPppPP
A sto se gutanja slova tice- direktno se odnosilo na ZLO (U) POTREBA Very Happy
I samim tim je promenilo znacenje geek
A ne, ne šališ se, nego se ovoga puta smehom izvlačiš, jer si shvatio da si napisao nešto što nema veze s onim o čemu pišemo.
Btw, nigde nisam progutala slovo i reč nije dobila drugo značenje. Pročitaj moj post od početka do kraja smisleno. (nije ZLOupotreba, nego potreba da se nešto nekome pokaže, učini, etc.)
Eh da, itekako umem da se igram rečima. Neka mi ne bude zamereno što psihologiju i filozofiju ne želim banalizovati ili ih preokretati na humor, jer za isti postoje druge teme (gde takođe učestvujem). Rolling Eyes
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

Psihopata Empty Re: Psihopata

19.11.07 16:00
determinanta je napisao/la:
Domingez je napisao/la:
hahahahaha
Salim se bweee maWoooo :ppPppPP
A sto se gutanja slova tice- direktno se odnosilo na ZLO (U) POTREBA Very Happy
I samim tim je promenilo znacenje geek
A ne, ne šališ se, nego se ovoga puta smehom izvlačiš, jer si shvatio da si napisao nešto što nema veze s onim o čemu pišemo.
Btw, nigde nisam progutala slovo i reč nije dobila drugo značenje. Pročitaj moj post od početka do kraja smisleno. (nije ZLOupotreba, nego potreba da se nešto nekome pokaže, učini, etc.)
Eh da, itekako umem da se igram rečima. Neka mi ne bude zamereno što psihologiju i filozofiju ne želim banalizovati ili ih preokretati na humor, jer za isti postoje druge teme (gde takođe učestvujem). Rolling Eyes
Uhhhh....
Veruj mi....suzdrzacu se od daljeg quote sistema samo iz razloga sto smatram da treba nastaviti sa diskusijom u okvirima datog nam TOPIC-a a ne zato sto nemam sta vishe da repliciram na tvoj prethodni post Cool
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

Psihopata Empty Re: Psihopata

19.11.07 16:11
Kako zamišljaš da se vodi diskusija ako se suzdržavaš? Rolling Eyes Tema je "psihopata", iako si ti ovde uveo i elementarne nepogode i bilo bi ok da su one pisane u kontekstu "psihopata je u ljudskom obliku, isto što i cunami u prirodi" (ako ti tako smatraš). Ne znam zašto očekuješ da neko prećuti ako uoči da je poređenje neprimereno, da ne kažem, nemoguće. Da si hteo da se suzdržiš, onda ne bi bilo prethodnog tvog posta.

Nego taj Dr Klark, kao da je pojam i definicija psihopate nastala juče, pa sad on tu kao nešto izmislio, otvorio nam oči, jel'?! Sad Nisam ljubitelj "popularne, da ne kažem komercijalne, psihologije".


Zadnja promjena: ; 19.11.07 16:23; ukupno mijenjano 1 put.
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

Psihopata Empty Re: Psihopata

19.11.07 16:21
determinanta je napisao/la:Kako zamišljaš da se vodi diskusija ako se suzdržavaš? Rolling Eyes Tema je "psihopata", iako si ti ovde uveo i elementarne nepogode i bilo bi ok da su one pisane u kontekstu "psihopata je u ljudskom obliku, isto što i cunami u prirodi" (ako ti tako smatraš). Ne znam zašto očekuješ da neko prećuti ako uoči da je poređenje neprimereno, da ne kažem, nemoguće.
Oooo jbt... ako nisi razumela sarkasticnu uporedbu sta ja sad da radim....jednostavno ne da mi se da se u detalja obrazlazem rec po rec...
"NA UŠTRB (pretpostavljam Razz ) znači učiniti nešto na štetu nekoga ili nečega, a čim je šteta, onda je zloupotreba. Da nije šteta i onog ZLO, onda bi bila potreba (npr: jači može svoju snagu u odnosu na tebe pokazati time što će podići teži teret, a može, boga mi, i da te nalema). Razlikuješ? Rolling Eyes Naravno sve posmatrano samo sa ljudskog, misaonog, aspekta (da ne bude zabune oko "zakona džungle")"... upetljala si se u neshto i zakomplikovala da se teshko da sad razluciti sta i kako.. ok.. tema je filozofija-psihologija .. ali nemojmo bash toliko filozofirati...
Na sve to tvoje ja sam samo adekvatno odgovorio ( istom merom) ...
"Da je tako kao sto pishesh, moralo bi se odnositi na svaku situaciju Smile
Grad, cunami, poplave itd... koga su oni iskoristili ?
Grad je zloupotrebio i iskoristio temperaturu ispod nule gore da dobije zeljeno agregatno stanje i da padne ? Smile
Atila Hant , Dushan Makedonski , Cezar, Napoleon .... Koga i sta su oni zloupotrebili ? Cool A cinjenica je da pokoren narod trpi i gubi scratch
ZLOUPOTREBA je kako sama rec kaze upotreba odnosno koricenje prilike , situacije , snage, promucurnosti na shtetu drugih da bi se doshlo do licnog zeljenog cilja.
"Zakon dzungle" sad mozemo da banalizujemo i razvodnjavamo do 101 i nazad a zna se na shta se odnosilo "
Da li ti i ja pricamo o jednoj te istoj stvari a pritom se ne razumemo ili sta ?? lol!


Zadnja promjena: ; 19.11.07 16:31; ukupno mijenjano 2 put/a.
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

Psihopata Empty Re: Psihopata

19.11.07 16:26
Domingez je napisao/la:jednostavno ne da mi se da se u detalja obrazlazem rec po rec...
Žuriš negde? Nisi primoram da odgovaraš u momentu. Može i sutra, sledeće nedelje, kad god. Zašto odmah sarkazam? Dovoljna je i samo ironija za ovakvu vrstu diskusije. Forum nije čet, ima se vremenaaaaaaaa.

p.s. poslednji pasus sam dodala nakon tvog posta, sorry na "sudaru"
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

Psihopata Empty Re: Psihopata

19.11.07 16:32
Domingez je napisao/la:
Uhhhh....
Veruj mi....suzdrzacu se od daljeg quote sistema

Suzdržavanje geek Kontradiktoran si sam sebi već u sledećem postu, jer si opet quotirao.
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

Psihopata Empty Re: Psihopata

19.11.07 16:36
Kad kad jednostavno ne odrzim rec, to je fakat Smile
Nastojim da iz vagam sta mi je prioritet...
Ovo nije prva tema gde sam batalio dalju polemiku...
tacnije- ovo je prva gde sam prekrshio to i to sve zarad poslednjeg posta ..
"Kako zamišljaš da se vodi diskusija ako se suzdržavaš? Rolling Eyes Tema je "psihopata", iako si ti ovde uveo i elementarne nepogode i bilo bi ok da su one pisane u kontekstu "psihopata je u ljudskom obliku, isto što i cunami u prirodi" (ako ti tako smatraš). Ne znam zašto očekuješ da neko prećuti ako uoči da je poređenje neprimereno, da ne kažem, nemoguće. Da si hteo da se suzdržiš, onda ne bi bilo prethodnog tvog posta."
Ma opushteno...
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

Psihopata Empty Re: Psihopata

19.11.07 16:42
Ovako Domingez, bez i trunčice ironije, vredno je, i drago mi je, što te imam kao sagovornika. Jer sve ove teme bez tvojih i mojih ukrštenih stavova i ne bi imale nikakvog smisla.
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

Psihopata Empty Re: Psihopata

19.11.07 16:44
determinanta je napisao/la:Ovako Domingez, bez i trunčice ironije. vredno je, i drago mi je, što te imam kao sagovornika. Jer sve ove teme bez tvog stava i ne bi imale nikakvog smisla.
Potpisujem ovaj tvoj post i umesto mog nick-a stavljam "determinanta"
cheers
vip-tetka
vip-tetka
Veliki ovisnik o forumima
Veliki ovisnik o forumima
Broj poruka : 1196
Godina : 57
Location : HR-Split
Datum upisa : 20.08.2007

IGRE
IGRA-1:

Psihopata Empty Re: Psihopata

01.12.07 0:58
Poznajete li ljude u vasoj okolini ili ste bili u nekakvom odnosu s istima da znate da su psihopati? Sta napraviti kad znate da netko nije normalan a ljudi uokolo vas to ne primjećuju, ili nisu imali prilike primjetiti? Ne šeću svi psihopati uokolo s nozem da bi se odmah primjetilo. Ima ih koji to vjesto prikrivaju ali na osnovu nekih njihovih postupaka u pojedinim situacijama da se zakljuciti da se radi o psihopatskoj strukturi ličnosti. Najopasniji su po meni bešćutni sadisti psihopati, ljudi koji uzivaju kad nekoga povrijede verbalno ili fizički ili su jednostavno uvjereni da neki ljudi, tj. neke skupine ljudi zaslužuju zlo? Šta napraviti kada vidite takvu osobu u svojoj okolini, jeli preopasno ući s takvima u sukob a opet jos teže živjeti s time da u tvojoj blizini živi osoba koju treba izbjegavati i moliti Boga da joj se ne zamjeris, jer samo ceka novu zrtvu koja po njegovim mjerilima zasluzuje zlo? Psihopati znaju biti i genijalci , tim gore, oni su u stanju od dosade , obijesti, ili nekog drugog nezadovoljstva, mozda trauma iz djetinsjtva , smisliti uistinu pakosne stvari, jako nekome nauditi ili ga povrijediti. Jeste li imali takvih situacija ili se susretali s takvim likovima?
doctorr
doctorr
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1017
Datum upisa : 30.12.2007

Psihopata Empty Re: Psihopata

13.01.08 1:41
mogu se lako desifrovati ukoliko malo obratite paznju na ponasanje.
Sponsored content

Psihopata Empty Re: Psihopata

[Vrh]
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.