Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Join the forum, it's quick and easy

Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja?

+6
Luckasta
doctorr67
Domingez
veccana44
determinanta
vip-tetka
10 posters
Go down
vip-tetka
vip-tetka
Veliki ovisnik o forumima
Veliki ovisnik o forumima
Broj poruka : 1196
Godina : 57
Location : HR-Split
Datum upisa : 20.08.2007

IGRE
IGRA-1:

Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja? Empty Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja?

30.11.07 18:59
sto mislite o hipotezi da je znanje JEDINA stvar sto nas razlikuje od
majmuna cimpanza i sl., tj. da je covjeku oduzeti znanje da bio ponovo postao
zivotinja?
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja? Empty Re: Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja?

01.12.07 0:56
ZNANJE je toliko širok pojam da je nemoguće odgovoriti na tvoje pitanje. Kakvo znanje? Misliš svest? Intelekt? Neki ljudi, nažalost, nemaju nikakvog znanja (kretenizam, Daunov sindrom, idiotizam), pa ipak nisu životinje. Neka ti ne bude teško da preciziraš. I, stalno ponavljam na forumu, ako već postavljaš temu, da bi bila za primer drugima, prvo iznesi svoj stav, da si ga iznela, shvatila bih o čemu želiš da pišemo, ovako ostaje nejasno.
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja? Empty Re: Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja?

01.12.07 3:05
Samo znam,kako više upoznajem ljude ,sve se više druzim sa mojim pikinezerom Bony bounce
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja? Empty Re: Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja?

01.12.07 21:22
vip-tetka je napisao/la:sto mislite o hipotezi da je znanje JEDINA stvar sto nas razlikuje od
majmuna cimpanza i sl., tj. da je covjeku oduzeti znanje da bio ponovo postao
zivotinja?
Izgleda da smo vece zivotinje od svih na ovoj planeti zemlji. No
Iskustvena znanja smo uglavnom koristili za licno dobro, malo sta za ostale stanovnike ove planetice.
Zivotinje ne ubijaju cisto iz sporta kao sto to covek radi.
Zivotinje ne lazu.
Zivotinje ne kradu zato sto im je eto tako tjef .
Lepo ja napisah u prethodnom postu na temu Psihopatija , da nam je istorija puna ljudi koji su se vodili po principu" cilj opravdava sredstvo" .
Znanje... scratch
Svaki napredak na tom polju za bilo koju ljudsku civilizaciju je na kraju vodila ka samom urushavanju i totalnom propadanju iste.
Znanje nam je pre donelo novo oruzje za masovno unishtenje, izopacenost, nemoral i krajnju dekadenciju nego neki lek , dobru knjigu ili bilo koju tvorevinu za sveopshte dobro.
Svidja mi se misao onog Agent Smita iz filma Matrix. U jednoj sceni on ispituje Morfeusa i daje mu definiciju ljudi kao.... " znash, proucavao sam vas i doshao do zakljucka da vi niste sisari- pre ste virus. Izrabljujete i troshite troshite prirodne resurse u odredjenoj oblasti i kad sve istroshite a vi se jednostavno prebacite na drugu. I sve tako do dana kad vise nista ne ostane... " Twisted Evil
Sve ovo gore moje napisano nije pljuvanje po covecanstvu vec hvalospev o zivotinjama lol!
doctorr67
doctorr67
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1055
Location : nighthell
Datum upisa : 31.08.2007

Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja? Empty Re: Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja?

10.12.07 11:29
vip-tetka je napisao/la:sto mislite o hipotezi da je znanje JEDINA stvar sto nas razlikuje od
majmuna cimpanza i sl., tj. da je covjeku oduzeti znanje da bio ponovo postao
zivotinja?
\

nekad smo gori i od majmuna lol!
Luckasta
Luckasta
Senior
Senior
Broj poruka : 803
Datum upisa : 20.10.2007

Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja? Empty Re: Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja?

10.12.07 12:26
doctorr67 je napisao/la:
vip-tetka je napisao/la:sto mislite o hipotezi da je znanje JEDINA stvar sto nas razlikuje od
majmuna cimpanza i sl., tj. da je covjeku oduzeti znanje da bio ponovo postao
zivotinja?
\

nekad smo gori i od majmuna lol!


Kad si u pravu nema se sta poreci tome...nekad sve vece nego dzungla sa majmunima lol!
doctorr67
doctorr67
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1055
Location : nighthell
Datum upisa : 31.08.2007

Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja? Empty Re: Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja?

10.12.07 12:39
zar nije tako?
snezno_jutro
snezno_jutro
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 130
Datum upisa : 20.11.2007

Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja? Empty Re: Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja?

10.12.07 13:46
Majmuni postizu bolje rezultate u na testovima pamcenja od studenata....
Zivotinje se brinu o svom postomstvu i pripremaju ga samostalan zivot (sto ljudi sve redje cine)...
Zivotinje ne locu i ne zderu kad nisu gladne i zedna.... Ne napadaju kad nisu gladne i ugrozene.....
Jednostavno, zivotinje su mi svakim danom sve simpaticnije.
Jedina prednost coveka, po meni je, sto neki umeju da kotrolisu sopstvene nagone.
doctorr67
doctorr67
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1055
Location : nighthell
Datum upisa : 31.08.2007

Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja? Empty Re: Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja?

10.12.07 16:16
snezno_jutro je napisao/la:Majmuni postizu bolje rezultate u na testovima pamcenja od studenata....
Zivotinje se brinu o svom postomstvu i pripremaju ga samostalan zivot (sto ljudi sve redje cine)...
Zivotinje ne locu i ne zderu kad nisu gladne i zedna.... Ne napadaju kad nisu gladne i ugrozene.....
Jednostavno, zivotinje su mi svakim danom sve simpaticnije.
Jedina prednost coveka, po meni je, sto neki umeju da kotrolisu sopstvene nagone.


Covek je bwe gori od svih zivotinja:)
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja? Empty Re: Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja?

29.12.07 18:01
Negdje sam procita jednu recenici''kako više upoznajme ljude sve se više druzim sa zivotinjama.''Tako da necu nista da komentarisem,sta god kazem suvišno je,inace moj ljubimac Bony..mi je opsesija;)))
Crna_ovca_chata
Crna_ovca_chata
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1819
Location : Tor na Zlatiboru
Datum upisa : 26.11.2007
http://www.tor iza tjoska.co

Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja? Empty Re: Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja?

29.12.07 20:13
beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja? Empty Re: Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja?

29.12.07 21:05
mmmmmmmmmmmmmmmmm
atila73
atila73
Pocetnik
Pocetnik
Broj poruka : 29
Datum upisa : 23.11.2007

Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja? Empty Re: Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja?

11.01.08 19:15
Znanje?
Mogu da kazem da smo mi neshto najgore shto je mogle da se desi ovoj planeti. Nashe znanje je toliko da je razlika u tome shto sad ratujemo(naravno ko ima) avionima, raketama nuklearnim projektilima inache sushtina je ista, jedna mala manjina jebe jednu veliku vetjinu.Mi svesno ubijamo jedni druge a iste smo vrste.To su veoma retki primeri u zivotinjskom svetu.Tako da.....ipak smo mi jako daleko od znanja, verovatno neki vanzemaljci ne bi nas razlikovali od zivotinja. afro
doctorr
doctorr
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1017
Datum upisa : 30.12.2007

Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja? Empty Re: Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja?

12.01.08 4:23
Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja? 4610


diskutabilno...Smile) jedino govor
Sponsored content

Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja? Empty Re: Znanje kao jedino što nas razlikuje od životinja?

[Vrh]
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.