Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Join the forum, it's quick and easy

Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kontracepcija

+4
Drugi_neko
Shejnoslava
doctorr67
veccana44
8 posters
 :: ZDRAVLJE
Go down
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

Kontracepcija Empty Kontracepcija

02.12.07 13:02
Kontracepcija
Vođenje ljubavi je divno iskustvo i poslednja stvar koja ti je potrebna jeste da se uhvatiš za glavu i pitaš se: šta ako...??? Birajući zaštitnu metodu pokazuješ poštovanje prema svom partneru, jer uživanje u vođenju ljubavi i zaštita od trudnoće i polno prenosivih infekcija su stvari na koje oboje imate pravo. Kontracepcija je zaštita od neželjene trudnoće. Postoje razna sredstva kontracepcije i to:

Kondom (prezervativ)

Kondom (prezervativ) je najefikasnija zaštita zato što ne štiti samo od neželjene trudnoće nego i od polno prenosivih infekcija, uključujući HIV/sidu. Ako se pravilno upotrebljava u potpunosti je siguran.
Da budeš sigurnan/na u pouzdanost i kvalitet kondoma, uvek prije upotrebe provjeri datum proizvodnje na pakovanju. Kondom ne drži blizu izvora toplote (nemoj ga držati u džepu) i izvora svjetlosti.
Postoji još i ženski kondom (femidon) ali je uglavnom nedostupan kod nas.

Kontraceptivne pilule

Kontraceptivne pilule prepisuje ginekolog i kada djevojka odluči da počne da uzima pilulu mora prvo da ode na pregled kod ginekologa koji će joj prepisati pilulu koja joj najbolje odgovara i posavetovati je o načinu primjene. Efikasnost pilula je 99,9%. Najbitnije je da se pilula redovno uzima, po mogućnosti uvek u isto vrijeme.
Treba zapamtiti da pilule ne štite od polno prenosivih infekcija, uključujući i HIV/sidu.

Kontracepcija "pilula jutro posle"

Kontracepcija "pilula jutro posle" predstavlja vanredan metod kontracepcije i treba ga koristiti samo u izuzetnim prilikama, npr. kada pukne kondom ili ako iz bilo kog drugog razloga niste koristili nikakvu zaštitu. Ovu kontracepciju devojka treba da uzme što pre, a najkasnije 72 sata nakon nezaštićenog polnog odnosa.
Konsultacija sa ljekarom ginekologom je poželjna u ovim situacijama.

Spirala

Spirala je spravica od plastične mase sa končićima na kraju. Stavlja se u matericu i to čini ginekolog. Nije pogodna za mlade djevojke i ne preporučuje se djevojkama koje nisu rađale.
Spirala ne štiti od polno prenosivih infekcija, uključujući HIV/sidu.

Dijafragma

Dijafragma je tanka gumena kapica poluloptastog oblika koja je razvučena na tankoj i elastičnoj oprugzi. Potrebno je otići kod ginekologa na pregled kako bi odredio veličinu dijafragme koja najviše odgovara. Dijafragma se stavlja u vaginu pola sata prije polnog odnosa a ne smijee se odstraniti najmanje osam sati nakon odnosa. Ona mehanički sprečava prolaz sprematozoida u matericu.
Dijafragma ne štiti od polno prenosivih infekcija i HIV/side.

Osim navedenih, postoji još nekoliko metoda koje treba izbjegavati jer su veoma nesigurne. To su: metod plodnih i neplodnih dana i metod prekinutog snošaja. Takođe postoje i razne vrste spermicida ali su efikasni samo ako se koriste u kombinaciji sa nekim drugim metodama kontracepcije.

Zanima me djevojke da li vi koriste kontracepciju i koju?
A isto momci mogu da napisu da li njihove djevojke koriste kontracepciju i koju isto?
doctorr67
doctorr67
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1055
Location : nighthell
Datum upisa : 31.08.2007

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

02.12.07 21:49
odgovor je "ne".svaki vid zastite nije 100% siguran.pilule su mac sa 2 ostrice, a i spirala je rizicna.Samokontrola je ipak za mene jedina garancija.(provereno 100%)
Shejnoslava
Shejnoslava
Junior
Junior
Broj poruka : 366
Datum upisa : 01.12.2007

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

04.12.07 4:45
Kondom i samokontrola naravno...Ne kapiram mushkarce koji ne vode rachuna o svojim devojkama a ni njih jadnice .Pa bre ko normalan zheli da se cherechi tamo na nekom stolom i da ga seckaju zbog 3 sekunde nepazhnje .Strashno!
Drugi_neko
Drugi_neko
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 51
Location : Serbia
Datum upisa : 05.12.2007

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

05.12.07 20:37
...pamet u glavu...prezervativ u dzep.....
Silvy
Silvy
Junior
Junior
Broj poruka : 299
Godina : 48
Location : Bor
Datum upisa : 24.08.2007

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

06.12.07 12:38
Nisam nista koristila do sada, partner retko prezervativ....nijedan abortus, niti kakva bolest.Imam stalnog partnera, nista po vidjenju (za jedno veche)No No No
doctorr67
doctorr67
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1055
Location : nighthell
Datum upisa : 31.08.2007

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

10.12.07 15:28
Silvy je napisao/la:Nisam nista koristila do sada, partner retko prezervativ....nijedan abortus, niti kakva bolest.Imam stalnog partnera, nista po vidjenju (za jedno veche)No No No

to je jedina sigurnost, mada je to 99%, ali 100%nepostoji
Speeeed
Speeeed
Admin
Admin
Broj poruka : 165
Godina : 52
Location : HR-Os
Datum upisa : 20.08.2007

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

15.12.07 14:02
doctorr67 je napisao/la:
Silvy je napisao/la:Nisam nista koristila do sada, partner retko prezervativ....nijedan abortus, niti kakva bolest.Imam stalnog partnera, nista po vidjenju (za jedno veche)No No No

to je jedina sigurnost, mada je to 99%, ali 100%nepostoji


100%.............samo apstinencija..........a ja nisam za to....volim jako riskirat.....lol!
doctorr67
doctorr67
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1055
Location : nighthell
Datum upisa : 31.08.2007

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

15.12.07 20:47
Speeeed je napisao/la:
doctorr67 je napisao/la:
Silvy je napisao/la:Nisam nista koristila do sada, partner retko prezervativ....nijedan abortus, niti kakva bolest.Imam stalnog partnera, nista po vidjenju (za jedno veche)No No No

to je jedina sigurnost, mada je to 99%, ali 100%nepostoji


100%.............samo apstinencija..........a ja nisam za to....volim jako riskirat.....lol!


Onda spremish 250 eurica i dobrog ginekologa i nema frke:)))) lol!
Crna_ovca_chata
Crna_ovca_chata
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1819
Location : Tor na Zlatiboru
Datum upisa : 26.11.2007
http://www.tor iza tjoska.co

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

15.12.07 22:55
Ili spremish tih isth 250 evritja,bez ginekologa i onda sledi cestitamooooooooooooooooo.Ali to vetj nije kontracepcija.Zivot je jedan.volite se ljudi i sexajte se.Samo mudro.Na trzishtu je sasvim dovoljno raznih proizvoda za kontracepciju,pa svako bira ono shto mu odgovara.mi mushki smo malo tu u deficitu u odnosu na zene ,jer njima ipak stoji shirok dijapazon proizvoda,dok smo mi ogranicheni na prezervativ i vazektomiju.E sad,drage mushkarchine birajte. study
robija60
robija60
Junior
Junior
Broj poruka : 257
Location : bar
Datum upisa : 25.08.2007

IGRE
IGRA-1:

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

15.12.07 23:10
AE sta reci o tom kad se vec sve zna

Nego bogu h vala jos malo pa mi kontracepcija u te svrhe netje trebati
a ostalo mushki mislite i vi malo (razne bolestine i slicno)
Sponsored content

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

[Vrh]
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.