Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Join the forum, it's quick and easy

Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

Vrste Ljubavi... Empty Vrste Ljubavi...

06.12.07 23:55
Vrste Ljubavi...
Ljubav na prvi pogled - Kao udarom groma ostajete ukopani i vidite ispunjenje svojih snova i zelja u jednoj osobi. Fiziski izgled nije presudan; cak i najmanja gesta, ton glasa kojim vam se neko obratio, osmjeh ili zabacivanje kose mogu vam proizvjesti zemljotres vasih osjecanja i vi ste pogodjeni Amorovom strijelom. Ova vrsta ljubavi je jako rijetka, ali postoje takodjer osobe koje tvrde da su je dozivjele. Stoga, nema razloga da im ne vjerujemo..

Ljubav na prvo slovo - U vrijeme elektronskih komunikacija se sve cesce desava da se ljudi zaljube u neku osobu na osnovu onoga sto ta osoba pise. Svojim pisanjem i nacinom komunikacije te osobe bude izvjesna osjecanja u onom drugom i osobe koje su se pronasle preko neta tvrde da je ta vrsta ljubavi jos intenzivnija, jer se najprije upoznaje karakter jedne osobe bez obzira na njen fizicki izgled, dok drugi tvrde da nerijetko dolazi do ogromnih razocarenja, jer je ta osoba u stvarnosti susta suprotnost one koja stanuje u vasoj glavi. Za neke to ostaje glupost, za neke je to i dalje iluzija a za neke ispunjenje zelja.

Mic po mic i ljubav do neba - Znate nekoga vec godinama. Srecete se svakog dana u prodavnici ili ste isli skupa u skolu, mozda i radite skupa....I najednom, jednoga dana njene/njegove oci vam sasvim drugacije i toplije sjaje, pocinje vas ocaravati sve sto ta osoba kaze ili uradi. Pocinjete intenzivno razmisljati o njoj, trudite se da se nadjete na mjestima na kojima mislite da ce te se ponovo sresti, pocinjete smisljati razloge zbog kojih biste se morali sa njom/njime sresti....Ako je osjecanje i ponasanje obostrano - sve prepreke se ruse i otvara se dug put koji moze biti kruna vasih snova.

Prijatelji pa ljubavnici - Jedna od najboljih kombinacija ukoliko se posreci i pretvori u vezu, jer partneri su najprije dobri prijatelji jedno drugome a zatim sve ostalo. U suprotnom, ako je pokusaj osudjen na neuspjeh, se gubi sve - i prijateljstvo i ljubav. Rizik je velik, stoga se oni koji pocinju da osjecaju nesto vise najcesce i ne usudjuju staviti prijateljstvo na kocku.

Ljubav rodjena iz strasti - Rijetka pojava. "Volim te jer me cinis sretnim" - mozete cesto cuti od zaljubljenih. To su pretezno osobe koje su sklone hedonizmu i kod kojih je sopstveno dobro iznad svega. Obicno ova vrsta ljubavi traje sve dok je ta osoba spremna da ispunjava sve zahtjeve i daje sve od sebe kako bi usrecila carnera. Nerijetko medjutim se ona/onaj koji samo daje gubi kao licnost i postaje samo blijeda sijenka svog nekadasnjeg ja.

Ljubav bez granica - Nesebicna ljubav. Voljeti nekoga zato jer postoji, zato jer je ON/ONA. Sve mane i greske vidite ali ih bespogovorno oprastate i pocinjete voljeti jer pripadaju njemu/njoj.

Zabranjena ljubav - "Ljubav udara tamo gdje ne treba" i ne gleda ko je kakvog porijekla, ubjedjenja ili rase. Postoje brojni primjeri koji odolijevaju pritisku i neprihtvaranju sredine u kojoj zive. Jedan Englez ozenjen Hinduskinjom je rako da je stara izreka da se slicni sa slicnima slazu pogresna. On je rakao da se samo razlike mogu dopunjavati i privlaciti. Kao minus i plus. I na taj nacin cine savrsenstvo .....Zanimljivo.

Ljubav za jedno ljeto - "Krivo je more", talasi, miris borova i morske soli u zraku...Cula postaju osjetljiva i prosto zude za novim dozivljajima. Nazalost lijepi trenutci udvoje su najcesce i jedino sto dvoje veze, ono sto kasnije najcesce dolazi su odlazak i rastanak sto i ostaje u sjecanju....

Zaljubljenost - Ne postoji nista konkretno, nikakvi zajednicki dozivljaji ili iskustva. Sve je novo, tek se radja i pocinje, bas kao nova teritorija koja se prostire pred vama i kioju prvim ushicenim koracima krecete upoznati. Romanticni sastanci, duge price telefonom, leptiri ili avioni koji stalno lete po vasem stomaku. NE mozete prestati misliti na NEKOGA, on/ona je prva misao kada se ujutro budite i posljedna prije neko sto zaspite. Intenzitet te slatke mucnine je jedan od najacih osjecaja koje covjek moze dozivjeti. Cesto dolazi do gubitka apetita ili sna i kaze se da je zena najljepsa kada je zaljubljena. Imate ruzicaste naocale i najradije biste zagrlili citav svijet i podijelili svima svoju srecu.

Vjecna ljubav - Kada se sve strasti smire i prodju i kada sakupite sve vrste ljubavi i volite nekoga zato jer postoji, jer je rodjen/a za vas, jer je vas najbolji prijatelj, ljubavnik kojeg jedino zelite, jer zelite sve uciniti za njega/nju, jer ste pronasli drugu polovicu svoga "ja" i znate da ce ona zauvijek biti uz vas, u dobru i zlu - znajte da je ona tu uz vas.
Storm_z
Storm_z
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1034
Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 31.08.2007

Vrste Ljubavi... Empty Re: Vrste Ljubavi...

19.01.08 21:17
Procitajte Frojda_Umjece ljubavi:)to je to...
Tatko_Pantelija
Tatko_Pantelija
Junior
Junior
Broj poruka : 489
Godina : 66
Location : Beograd
Datum upisa : 26.08.2007

IGRE
IGRA-1:

Vrste Ljubavi... Empty Re: Vrste Ljubavi...

20.01.08 20:12
Sta da radi onaj koji ne voli Frojda?

moraces da mi prepricas.

By the way, pamtim samo vizualno i prakticno.
Storm_z
Storm_z
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1034
Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 31.08.2007

Vrste Ljubavi... Empty Re: Vrste Ljubavi...

20.01.08 22:22
Kad letis opet Very Happy
Tatko_Pantelija
Tatko_Pantelija
Junior
Junior
Broj poruka : 489
Godina : 66
Location : Beograd
Datum upisa : 26.08.2007

IGRE
IGRA-1:

Vrste Ljubavi... Empty Re: Vrste Ljubavi...

23.01.08 1:07
Javicu ti rado.


Ako nemas "strah od letenja"
Storm_z
Storm_z
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1034
Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 31.08.2007

Vrste Ljubavi... Empty Re: Vrste Ljubavi...

23.01.08 1:57
Ja za siguran...
Tatko_Pantelija
Tatko_Pantelija
Junior
Junior
Broj poruka : 489
Godina : 66
Location : Beograd
Datum upisa : 26.08.2007

IGRE
IGRA-1:

Vrste Ljubavi... Empty Re: Vrste Ljubavi...

23.01.08 22:57
Ja sam na testu bio pokvaren,
uh sta siguran definisi.........
jos cu da pomislim svasta !!
Storm_z
Storm_z
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1034
Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 31.08.2007

Vrste Ljubavi... Empty Re: Vrste Ljubavi...

24.01.08 21:29
LET lol!
Tatko_Pantelija
Tatko_Pantelija
Junior
Junior
Broj poruka : 489
Godina : 66
Location : Beograd
Datum upisa : 26.08.2007

IGRE
IGRA-1:

Vrste Ljubavi... Empty Re: Vrste Ljubavi...

24.01.08 23:37
Let Let Bubamaro
Donesi mi goste.....
Moderato_Kantabille
Moderato_Kantabille
Senior
Senior
Broj poruka : 774
Datum upisa : 04.01.2008

Vrste Ljubavi... Empty Re: Vrste Ljubavi...

06.02.08 4:15
Najvishe sam volela svog oca pilota.Kapetana 1 klase .Moj otac je bio najlepshi pilot po vokaciji.Hrabar,prefinjen,elegantan...jednostavno divan!
Zene su ga obozavale...i on zene.Naravno da je voleo moju majku i da sam bila srecna.Nazalost,kratko.Nedostaju mi oboje ,cak i sada...u mojim zrelim godinama.Valjda ce to zauvek tako biti. Arrow
Tatko_Pantelija
Tatko_Pantelija
Junior
Junior
Broj poruka : 489
Godina : 66
Location : Beograd
Datum upisa : 26.08.2007

IGRE
IGRA-1:

Vrste Ljubavi... Empty Re: Vrste Ljubavi...

06.02.08 21:43
Minut cutanja za tvog tatu.

Minut za kolegu.
Moderato_Kantabille
Moderato_Kantabille
Senior
Senior
Broj poruka : 774
Datum upisa : 04.01.2008

Vrste Ljubavi... Empty Re: Vrste Ljubavi...

08.02.08 2:04
Tatko_Pantelija je napisao/la:Minut cutanja za tvog tatu.

Minut za kolegu.
Sad Hvala ti.
Sponsored content

Vrste Ljubavi... Empty Re: Vrste Ljubavi...

[Vrh]
Permissions in this forum:
Ne možeš odgovarati na postove.