Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Join the forum, it's quick and easy

Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Božićna trpeza

+2
Luckasta
vip-tetka
6 posters
 :: RECEPTI
Go down
vip-tetka
vip-tetka
Veliki ovisnik o forumima
Veliki ovisnik o forumima
Broj poruka : 1196
Godina : 57
Location : HR-Split
Datum upisa : 20.08.2007

IGRE
IGRA-1:

Božićna trpeza Empty Božićna trpeza

15.12.07 17:25
Šta spremate za Božić?


Kako izgleda vasa trpeza na stolu?
vip-tetka
vip-tetka
Veliki ovisnik o forumima
Veliki ovisnik o forumima
Broj poruka : 1196
Godina : 57
Location : HR-Split
Datum upisa : 20.08.2007

IGRE
IGRA-1:

Božićna trpeza Empty Re: Božićna trpeza

15.12.07 17:27
Za Božić imam pašticadu i sarme, malo francuske salate i obavezno riblju paštetu, mozda malo janjetine i koja mrvica odojka ....dakle vrijeme prezderavanja nam je stiglo.Kolaca i fritula
Luckasta
Luckasta
Senior
Senior
Broj poruka : 803
Datum upisa : 20.10.2007

Božićna trpeza Empty Re: Božićna trpeza

15.12.07 18:15
Posto slavim dva Bozica, tako i pripremam po 2 x svecaniju trpezu.
Za katolicki Bozic spremam za badnje vece pecenje od srne( meso 2 dana ranije pripremim u marinadi od vina da dobije bolju aromu).Kao prilog su krompir knedle, crveni kupus i polovina kruske, punjene sa divljim jagodama. Za desert sladoled sa orasima.
prvi dan Bozica izlazimo na rucak.A drugi dan spremam govedje filovane rolatne.Kao prilog slani krompir bareni, sos,mesana salata.Desert mouse-chocolat.
Za moj pravoslavni Bozic spremam naravno sarmu,pecenje prasetina, razne salate domacu pogacu i razne sitne kolace,kao i tortu sa orasima.
Suprug i sin mi svake godine Badnjak donesu iz sume i takodje dekoracija stola je sa granama okicena.
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

Božićna trpeza Empty Re: Božićna trpeza

15.12.07 19:15
Pošto vec godinma,slavim posnu novu godinu.Kad dodje bozic,taj dan mi prestaje post.Obavezno kupim malu gicu prasicu,ispecu mi je pekari,kad ufatim da se mrsim..ufff ,onaku vruću je jedem.Da me vidite kako jedem rekli bi ova nikada nije jela.Ali taj gust za bozic godinama,praktikujem,Uz to marinada od crnoga luka sa maslinovim uljem,vruci domaci leb.To je nesto bez cega nikada ne propustam bozicne slavlje.Obavezno taj dan mi gore svijece u stanu.Ostala pripremanja jela zavise ko mi se najavi da dodje,ako dodje brat sa porodicom,za njih spremam vegetarijanska jela.Za prijatelje sarmu.Sto se tiče slatkisa,Vasinu tortu i Španski vetar,jedno od to dvoje,ponekada oboje.Nisam tip koji vrijeme provodi u kuhinji,izludjuje me pojam domacica.Spremam samo ono sto se brzo sprema.U poverenju ne volim ni da jedem,pa mozda iz zbog toga,zato domacice moje,kazite mi nesto sto se sprema na brzaka,sto mogu usput dok catam sa vama,spremiti;))))
komunikativna
komunikativna
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1009
Godina : 51
Location : ispred PC-ea -:))
Datum upisa : 26.08.2007

Božićna trpeza Empty Re: Božićna trpeza

26.12.07 22:21
vip-tetka je napisao/la:Šta spremate za Božić?


Kako izgleda vasa trpeza na stolu?

ja prvo ukrasim stol sa stolnjakom bozicno-novogodisnjim motivom,salvete da odgovaraju mustri stolnjaka,tanjuri da odgovaraju sa onim sta sam pripremila u mojoj mini-kuhinjici.Na sredini stola obavezno ubacim svjecnjak sa odgovarajucim svijecama,a i da gosti bolje vide sta ce im biti servirano -Smile)
Ove god,pripremala sam dvije patke na zagorski-art,znaci patke koje su lezale 12 sati u vinskoj marinadi,(pijane patke -Smile))sa mlincima i palentom uz dodatak crvenog dinstanog kupusa i umakom od pecenja.
Ali zato sam pripremila petnajstak vrsta sitnih kolaca,i ujedno to su bili moji pokloni lijepo upakovani u celofan,svima onima koji su me juche i danas posjetili.( to im se vise dopada od bilo kojeg parfema da im kupim,tako su mi rekli,ako oni lazu mene onda lazem i ja vas -Smile)

Svake godine mjenjam menü,narafno ako sam kod kuce ( ali svakako gledam da to bude sto redje -Smile))

sve u svemu,bilo je ljepo druziti se, ova dva dana sa meni jako dragim osobama.
doctorr
doctorr
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1017
Datum upisa : 30.12.2007

Božićna trpeza Empty Re: Božićna trpeza

03.01.08 2:04
DOBOŠ TORTA

Umutiti 10 belanaca sa 200 gr. šećera.Na pari skuvati 10 žumanaca sa 50 gr. šećera
Kada se ohladi pomešati sa belancima i dodati 250 gr. brašna.
Smesu podeliti na šest jednakih delova pa se svaka kora peče posebno na prevrnutom
plehu prethodno namazanom i posutom brašnom,ili u plehovima za doboš tortu.
Kore se peku desetak minuta na 250 stepeni.
Fil: 500 gr. putera umutiti sa 500 gr. prah šećera i svemu tome dodati 200 gr. rastopljene čokolade.
Fil dobro umutiti. Filuju se sve kore sem poslednje.
Poslednja kora se filuje na sledeći način:200 gr. šećera kristal se karameliše uz mešanje
dok ne dobije lepu smeđu boju( nikako crnu) pa se sa tim kora brzo prelije i razmaže sa zagrejanim nožem.
Takođe se parčići obeleže sa zagrejanim nožem umočenim u puter.

DOBOŠ TORTA OD GOTOVIH KORA

Kupiti pakovanje gotovih kora za doboš tortu.
Fil: 7 celih jaja i 400 gr. kristal šećera kuvati na pari.Kada se skuva dodati 200 gr. čokolade u vruć fil da se otopi. Kada se fil ohladi dodati 375 gr. umućenog putera i još dobro umutiti. Filovati kore.Na zadnju koru ide preprženih 200gr. šećera sa malo putera ili ulja.
Odlične gotove kore sa šećernim prelivom možete kupiti na Kalenićevoj pijaci


Ko bude majstor prihvaticu poziv.Po mom ukusu:)
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

Božićna trpeza Empty Re: Božićna trpeza

05.01.08 11:22
Riba je drugačijeg ukusa za badnjak. Definitivno. (valjda se i sama priprema za taj dan). Volim domaći pleteni kolač, koji sladi, pečenicu (praseću ili jagnjeću), uz brdo neke osvežavajuće salate.
Sponsored content

Božićna trpeza Empty Re: Božićna trpeza

[Vrh]
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.