Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Join the forum, it's quick and easy

Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DZENTLAMEN

+3
doctorr
Luckasta
veccana44
7 posters
Go down
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

DZENTLAMEN Empty DZENTLAMEN

10.01.08 4:53
DZENTLAMEN Nocas10


U kojoj mjeri se trudite da budete pravi dzentlmen prema dami, da otvorite vrata od automobila, da je sacekate sa cvijetom, buketom ruza da joj privucete stolicu (ne da izmaknete) u restoranu, sacekate da ona prva sjedne, da joj pridrzite kaput kad se oblaci...itd...itd...

Koliko cesto (zlo)upotrebljavate ovakve stvarcice?Smile

Cure, djevojke, dame i zene koliko obracate paznju na ovo?
Da li postoji neka granica, gornja ili donja, koju smatrate (ne)prihvatljivom?
Sta vas odusevljava, a sta vas iritira kod dzentlemena?
Luckasta
Luckasta
Senior
Senior
Broj poruka : 803
Datum upisa : 20.10.2007

DZENTLAMEN Empty Re: DZENTLAMEN

10.01.08 8:25
Za mene je Dzentlemen, muskarac koji ne psuje u zenskome drustvu. Vulgarne izraze kao psovke jednostavno iz duse mrzim, jer na to nisam navikla, niti imam nameru da se naviknem. Sve ostale dzentlemenske bontone, ne zapazujem nekim posebnim okom.
Ne zato sto necu ili ne vidim, vec sto mislim, ako MI Gospodje zenski svet,
hocemo, trazimo, ocekujemo Emancipaciju, onda ne smemo te muske paznje traziti i ocekivati.
Nije mi problem da isto tako pridrzim vrata muskarcu , primaknem stolicu ako treba, dodam vatru da zapali cigaretu, ucinim neku milost pokloncica kao paznje. Neka bude to i ruza, sto da ne.
Ako trazim ravnomernost Emancipacije, onda ta neka vazi za mene kao zensko isto toliko, kao sto za muskarca vazi i u pitanju bontona.
Ali ja i nisam merilo za takvo pitanje. Ceo moj poslovni zivot sam samo sa muskarcima radila, pa sam verovatno i sama u mome razmisljanju prema tome pitanju, slicnija muskarcima nego zenama. Kako god da jeste, svako sam za sebe neka odredi sta mu prija i sta ocekuje od druge strane, kao znak bontona i ponasanja.
doctorr
doctorr
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1017
Datum upisa : 30.12.2007

DZENTLAMEN Empty Re: DZENTLAMEN

10.01.08 10:58
DZENTLAMEN 410

Dzentlmen nema sta Smile
Luckasta
Luckasta
Senior
Senior
Broj poruka : 803
Datum upisa : 20.10.2007

DZENTLAMEN Empty Re: DZENTLAMEN

10.01.08 11:36
doctorr je napisao/la:DZENTLAMEN 410

Dzentlmen nema sta Smile


A ovo je Dzentlemen i Emancipacija u pravome smislu...
Made in ex-YU Wink
taraba
taraba
Junior
Junior
Broj poruka : 248
Location : IT
Datum upisa : 06.10.2007

DZENTLAMEN Empty Re: DZENTLAMEN

10.01.08 12:05
Ne verujem da emancipacija i ravnopravnost polova imaju veze sa bontonom.
No, to je svakako samo moje misljenje. Sitne paznje su odraz kulture i vaspitanja. Uvek je prijatno kad muskarac otvori vrata, pomogne kod oblacenja kaputa.. da ne nabrajam, zna se na sta se misli Smile
Ne bih rekla da ti postupci "ubijaju" nasu emancipaciju, samo pokazuju dobar ukus muskaraca, ili dobro maskiranog lupeza, kako vec se uzme Smile koji na taj nacin pokusava ubediti okolinu u svoje savrseno "dzentlmenstvo"..
A to je vec za neku drugu temu Smile
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

DZENTLAMEN Empty Re: DZENTLAMEN

10.01.08 12:57
Koja emancipacija,mani te se ribe toga.Ako nesto nije naučio ili ponio iz kuce nikada od njega nista,zar ne.
Licno volim kad je muskarac dzentlamen,kad ima stila.Od osmjeha koji ti uputi do kada ti otvori vrata auta.Volim i kad ima onaj sarkastican osmjeh i kad opsuje,ali ako mu to lijepo stoji.To mi odaje da je cool.Da zna da se u svakom momentu prilagodi svemu.Volim kad je pazljiv,kad vidi da ja nosim kesu.On pridje i uzme mi je i ponese do auta a ne zna ni ko sam ja.Volim kad me propusi da prije njega udjem i zavrsim nesto.Volim da mi poklanja sitnice,cvijece knjige.Volim,volim kad ima ono musku u sebi,kad poveca ton opsuje a pri tom je jos neki uvazeni dobrostojeci gospodin mmmmmmmmTo je za mene dzentlamen ima ga u svemu i za sve je.A pri tom nikada ne zaboravi za njeno visocanstvo zenu kad je u njegovoj blizini.Tako da ce te se vazda u njegovom drustvu osjecati krhti i njezni bez obzira koliki ste i kakvi.
Moderato_Kantabille
Moderato_Kantabille
Senior
Senior
Broj poruka : 774
Datum upisa : 04.01.2008

DZENTLAMEN Empty Re: DZENTLAMEN

12.01.08 16:30
jedina osobina koja izdvaja mushkarca od zene,osim porodjaja....a, deshava se poslovicno ili samo za 8 mart.
licno mislim,da umem,mogu i hocu da volim i razumem samo takvog mushkarca :Dzentlmena.Naravno,najmanje mislim na poklone.
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

DZENTLAMEN Empty Re: DZENTLAMEN

13.01.08 18:03
Džentlmen je, za mene, onaj ko ima svoj stil oblačenja, prikladan za svaku priliku (prezirem one koji su stalno u farmericama i duksevima), koji ume da predloži prijatno mesto za izlazak, koji će, biranim rečima, prokomentarisati moj izgled ili ponašanje (čak i ako nisu komplimenti), koji će mi staviti neku sitnicu u džep (mini čokoladu, bombon, ma bilo šta), koji vodi računa kako se izražava, koji se ne ponaša bahato u "kritičnim situacijama"...
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

DZENTLAMEN Empty Re: DZENTLAMEN

13.01.08 18:31
I koji nikada nece dozvoliti da dama,ma kakva ona bila u njegovom drustvu plati pice;))).Maniri su maniri ,čovek pada na sitnice,koje puno govore o njemu,u zar ne;))
Ines69
Ines69
Junior
Junior
Broj poruka : 385
Datum upisa : 25.08.2007

DZENTLAMEN Empty Re: DZENTLAMEN

13.01.08 23:01
Gde se kupuju takvi?
doctorr
doctorr
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1017
Datum upisa : 30.12.2007

DZENTLAMEN Empty Re: DZENTLAMEN

13.01.08 23:12
nazalost to se nekupuje vec zasluzuje.
Ines69
Ines69
Junior
Junior
Broj poruka : 385
Datum upisa : 25.08.2007

DZENTLAMEN Empty Re: DZENTLAMEN

14.01.08 0:55
Jakom peticom ispod prozirne majce ili nogama dugim metar ipo?
doctorr
doctorr
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1017
Datum upisa : 30.12.2007

DZENTLAMEN Empty Re: DZENTLAMEN

14.01.08 0:58
Vise cujemo jedni druge nego sto se razumemo. lol!

Svaki novi dan je ili nagrada ili kazna za ono sto smo juce uradili lol!
Moderato_Kantabille
Moderato_Kantabille
Senior
Senior
Broj poruka : 774
Datum upisa : 04.01.2008

DZENTLAMEN Empty Re: DZENTLAMEN

14.01.08 23:35
DZENTLAMEN, nikada ne prebacuje ono shto uradi
Sponsored content

DZENTLAMEN Empty Re: DZENTLAMEN

[Vrh]
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.