Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Join the forum, it's quick and easy

Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FROJD VS JUNG

+2
veccana44
Domingez
6 posters
Go down
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

FROJD VS JUNG Empty FROJD VS JUNG

13.01.08 15:01
Ko je pobedio i ko je veci u vashim ocima , ucitelj ili ucenik ? Cool
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

FROJD VS JUNG Empty Re: FROJD VS JUNG

13.01.08 15:04
Ja nastojim da se drzim jedne stare indijske poslovice''Ne zelim učitelja koji ce na mene uticati vec ucitelja,koji ce me nauciti da na mene ne uticu''
A sad Frojd ili Jung...ipak id ego i super ego,govore mi nesto vise.
Na jednoj strani Frojdovska mi sveta recenica..''Od svih ljudi najvise se bojim ludaka kojeg nosim u sebi''
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

FROJD VS JUNG Empty Re: FROJD VS JUNG

13.01.08 18:13
Frojdu se više divim, jer je pionir psihoanalize, ali mi je Jung "primenjiviji".
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

FROJD VS JUNG Empty Re: FROJD VS JUNG

17.01.08 19:15
determinanta je napisao/la:Frojdu se više divim, jer je pionir psihoanalize, ali mi je Jung "primenjiviji".
U kom delu ti je Jung "primenljiviji" i zasto ? Cool
Moderato_Kantabille
Moderato_Kantabille
Senior
Senior
Broj poruka : 774
Datum upisa : 04.01.2008

FROJD VS JUNG Empty Re: FROJD VS JUNG

17.01.08 22:53
ja cu odgovoriti,poshto determinanta,da svoje razmishljanje....ako nemash nishta protiv ?
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

FROJD VS JUNG Empty Re: FROJD VS JUNG

20.01.08 18:54
Moderato_Kantabille je napisao/la:ja cu odgovoriti,poshto determinanta,da svoje razmishljanje....ako nemash nishta protiv ?
Sloodno odgovori
Svako ce dati svoje vidjenje bounce
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

FROJD VS JUNG Empty Re: FROJD VS JUNG

20.01.08 19:03
Iz razloga jer je više konkretizovao. Recimo u definisanju karatera i tipova ljudi. Frojd se više bavio uzrocima, a Jung posledicama. Znam da je teško (a nešto i nemam potrebu za tim) analizirati šta je uzrok nečijem ponašanju, lakše mi je analizirati "posledicu". Još ću napomenuti da mi se ne dopada Frojdova teorija "svemu je uzrok seksualnost", tu se Jung distancirao od "učitelja".
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

FROJD VS JUNG Empty Re: FROJD VS JUNG

20.01.08 19:26
determinanta je napisao/la:Iz razloga jer je više konkretizovao. Recimo u definisanju karatera i tipova ljudi. Frojd se više bavio uzrocima, a Jung posledicama. Znam da je teško (a nešto i nemam potrebu za tim) analizirati šta je uzrok nečijem ponašanju, lakše mi je analizirati "posledicu". Još ću napomenuti da mi se ne dopada Frojdova teorija "svemu je uzrok seksualnost", tu se Jung distancirao od "učitelja".
Frojd- uzrok
Jung- posledica
Cool
Da li je to samo nastojanje da Jung zaokruzi Frojdovu pricu sa analizom uzroka -pridodavshi posledicu(posto je vec tematika uzroka obradjena) ili cenish da je Jung samo pridao vecu vaznost posledicnim stvarima?
Oko je ovo drugo u pitanju, onda je Jung krenuo od "repa" !
Slazemo se da je prevencija majka ?!
Sta nam vredi posledica ili cinjenicno zateceno stanje kad se to da na prvo vidjenje i da sagledati.
Znaci.... Jung kaze: dete je razbilo cashu ... casha je razbijena ... ok ali sta je to nama pomoglo ? Kako preduprediti da se tako neshto ne deshava ili makar smanji sama ucestalost .
Dok sa druge strane imamo jednog Frojda koji ce se pozabaviti temom ZASTO i razloziti sam razvojni put tog nekog nezadovoljstva npr deteta ( ako je iz revolta casha razbijena ) ili sama motoricka privremena- trenutna disfunkcija pri cemu je casha nesvesno - nenamerno ispushtena ( i tu se posvetiti iznalazenju uzroka samog psihosomatskog poremcaja)
Greshim ?
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

FROJD VS JUNG Empty Re: FROJD VS JUNG

21.01.08 4:06
Frojd je bio doctor i on psihoanalizu je stvorio na formirani ljudima,za razliku od njegove cerke,koja je doduse njega pratila mislim oko 20 godina,ona pocinje svoju tezu psihoanalize na tek rodjeno djete....i sta je tu poenta,)))Da svaki uzrok ima svoju posledicu..A frojd je malo na povelickim i oformljenim ljudima zasniva ne ulazeci u njegovu genezu samo nastanka,otuda on apriore daje seksualnim aktivnostima,za razliku od njegove cerke koja to na drugaciji način formulise ide dalje tj unazad uroka nastajanja posledice zato?
BRNNN
BRNNN
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 194
Location : gde Bog kaze...
Datum upisa : 12.12.2007

FROJD VS JUNG Empty Re: FROJD VS JUNG

21.01.08 4:43
Domingez sta palis vatru badava...

kakav Frojd kakav Jung... Adler..Fojerbah...baba Visnja...baba Lenka..

Sta su radili oni u staroj Grchkoj... oni u Indiji hiljadama godina pre...
pa Tibet Bibet...

a tek Maje , Inke, Sumeri, Asteci... sve do Venda pa i Hazara...

POSTOJI SAMO ONO STO JE NAPISANO JEL...?

baj d vej... nemo se ljutis na brata...morao sam ovo da iz(s)kakim...

vozi Misko...
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

FROJD VS JUNG Empty Re: FROJD VS JUNG

21.01.08 11:39
Domi, ne grešiš. Ja sam samo napisala koji od njih dvojice mi je "pristupačniji", ne želeći pri tome govoriti o tome koji je više u pravu.

BRNNN

Paljevino! Domi i ja volimo "unazad", doći ćemo i do Grka study, pa i do farao
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

FROJD VS JUNG Empty Re: FROJD VS JUNG

21.01.08 15:28
BRNNN je napisao/la:Domingez sta palis vatru badava...

kakav Frojd kakav Jung... Adler..Fojerbah...baba Visnja...baba Lenka..

Sta su radili oni u staroj Grchkoj... oni u Indiji hiljadama godina pre...
pa Tibet Bibet...

a tek Maje , Inke, Sumeri, Asteci... sve do Venda pa i Hazara...

POSTOJI SAMO ONO STO JE NAPISANO JEL...?

baj d vej... nemo se ljutis na brata...morao sam ovo da iz(s)kakim...

vozi Misko...
Ma nema loshe bratjala Very Happy
Na temi psihologija i filozofija se nema o cemu drugom kuckati osim o ovim stvarima Smile
Draze mi j da tupim o ovome nego sta bi ko kome uradio da je ispod ili iznad ili sa strane i tako do beskraja geek
"POSTOJI SAMO ONO STO JE NAPISANO JEL...?"
Kroz iskustvo i pisanija drugih i sami dolazimo do nekog svog stava na odredjenu temu.
Konkretno u ovom slucaju pokushavam da razradim jednu od teme pri cemu se nadam da ce se josh neko ubaciti sa oprecnim mishljenjem . Cilj je da se pokrene zdrava debata i da se vidi kako mi ( svako ponaosob) dozivljavamo neciji rad- razmishljanje- logiku.
Sta ga znash... mozda se iznedri i neka nova teorija na datu temu koja je u totalnom opozitu od dveju ponudjenih scratch lol!
Koga sta zanima slobodno neka pridoda ostalim topic-ima i ja sam rad da drobimo na zadate teme do 101 i nazad Cool
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

FROJD VS JUNG Empty Re: FROJD VS JUNG

21.01.08 15:31
[quote="determinanta"]Domi, ne grešiš. Ja sam samo napisala koji od njih dvojice mi je "pristupačniji", ne želeći pri tome govoriti o tome koji je više u pravu.
quote]
baby, shtura si mi neshto na recima u zadnje vreme Rolling Eyes
Da se nisi zaljubishka mmm ? Tamba- lamba ? Smile
taraba
taraba
Junior
Junior
Broj poruka : 248
Location : IT
Datum upisa : 06.10.2007

FROJD VS JUNG Empty Re: FROJD VS JUNG

21.01.08 15:48
El imaju ta dva gospodina nekog potomka od 196/90/28? Twisted Evil
Ili eventualno el znaju kako gaaa naciii ?????
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

FROJD VS JUNG Empty Re: FROJD VS JUNG

22.01.08 1:09
taraba je napisao/la:El imaju ta dva gospodina nekog potomka od 196/90/28? Twisted Evil
Ili eventualno el znaju kako gaaa naciii ?????
Taraba, znam ja. dodji Cool
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

FROJD VS JUNG Empty Re: FROJD VS JUNG

22.01.08 1:34
taraba je napisao/la:El imaju ta dva gospodina nekog potomka od 196/90/28? Twisted Evil
Ili eventualno el znaju kako gaaa naciii ?????
ovaj u sombreru ti je bas taj;))))))))))))))))))))))
Moderato_Kantabille
Moderato_Kantabille
Senior
Senior
Broj poruka : 774
Datum upisa : 04.01.2008

FROJD VS JUNG Empty HAJDEMO O OVOME?

22.01.08 2:10
Prepreke u samospoznaji nisu racionalne već emocionalne prirode. Naše teškoće da upoznamo sebe potiču iz našeg straha, ne iz nedovoljnosti našeg razuma.

To je oštar, izuzetno snažan i sveprožimajuči strah od suočavanja sa onim kakvi zaista jesmo.

To je strah od rušenja iluzija, koje smo godinama gradili, o vlastitim izvanrednim, čak nadljudskim moćima, sposobnostima i vrlinama.

To je strah od gubitka vere um vlastitu neomeđenost i nepovredivost, strah od suočavanja sa vlastitom ograničenošću, konačnošću i ranjivošću.

Zaista ćemo upoznati sebe tek sledeći vlasite strahove. Krećući tragom upravo onih neugodnih misli koje najčešće pokušavamo da odagnamo što dalje. I otvorivši se ka plodotvornim sumnjama koje obično odbacujemo, odlučno i žestoko. Sebe rasvetljavamo lagano, prolazeći kroz ono što nas plaši i odbija.

Niko sebe u celini ne može spoznati odjednom, u jednom bljesku koji sve rasvetljava. Naša je duša kao splet brojnih podzemnih pećina, međusobno povezanih zamršenim prolazima.

Osvetljavamo kutak po kutak sebe samih i pećinu po pećinu naše unutrašnjosti. Često tumarajući i saplićući se.

Svoje stvarno biće uočavamo kroz niz delimičnih uvida koje zatim povezujemo u celinu, onako kako se sklapa mozaik.

Kako napredujemo, naši strahovi naizmenično slabe i jačaju.

Slabe jer se tope iluzije koje po svaku cenu valja čuvati. I jačaju kada naiđemo na neke od samoobmana koje još uvek nismo spremni da napustimo jer nam život bez njih izgleda nemoguć. Ti naleti pojačanog straha su, međutim, privremeni. Splasnuće nastavimo li da potkopavamo svoje iluzije.

Što smo manje skloni samozavaravanju, to imamo manje razloga da se bojimo susreta sa bićem kakvo zaista jesmo.

(copy)
Moderato_Kantabille
Moderato_Kantabille
Senior
Senior
Broj poruka : 774
Datum upisa : 04.01.2008

FROJD VS JUNG Empty Re: FROJD VS JUNG

22.01.08 2:11
Zaista ćemo upoznati sebe tek sledeći vlasite strahove. Krećući tragom upravo onih neugodnih misli koje najčešće pokušavamo da odagnamo što dalje. I otvorivši se ka plodotvornim sumnjama koje obično odbacujemo, odlučno i žestoko. Sebe rasvetljavamo lagano, prolazeći kroz ono što nas plaši i odbija. Razz
Moderato_Kantabille
Moderato_Kantabille
Senior
Senior
Broj poruka : 774
Datum upisa : 04.01.2008

FROJD VS JUNG Empty Re: FROJD VS JUNG

22.01.08 2:12
FROJD VS JUNG Samospoznaja
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

FROJD VS JUNG Empty Re: FROJD VS JUNG

22.01.08 13:51
Moderato_Kantabille je napisao/la:Prepreke u samospoznaji nisu racionalne već emocionalne prirode. Naše teškoće da upoznamo sebe potiču iz našeg straha, ne iz nedovoljnosti našeg razuma.

To je oštar, izuzetno snažan i sveprožimajuči strah od suočavanja sa onim kakvi zaista jesmo.

To je strah od rušenja iluzija, koje smo godinama gradili, o vlastitim izvanrednim, čak nadljudskim moćima, sposobnostima i vrlinama.

To je strah od gubitka vere um vlastitu neomeđenost i nepovredivost, strah od suočavanja sa vlastitom ograničenošću, konačnošću i ranjivošću.

Zaista ćemo upoznati sebe tek sledeći vlasite strahove. Krećući tragom upravo onih neugodnih misli koje najčešće pokušavamo da odagnamo što dalje. I otvorivši se ka plodotvornim sumnjama koje obično odbacujemo, odlučno i žestoko. Sebe rasvetljavamo lagano, prolazeći kroz ono što nas plaši i odbija.

Niko sebe u celini ne može spoznati odjednom, u jednom bljesku koji sve rasvetljava. Naša je duša kao splet brojnih podzemnih pećina, međusobno povezanih zamršenim prolazima.

Osvetljavamo kutak po kutak sebe samih i pećinu po pećinu naše unutrašnjosti. Često tumarajući i saplićući se.

Svoje stvarno biće uočavamo kroz niz delimičnih uvida koje zatim povezujemo u celinu, onako kako se sklapa mozaik.

Kako napredujemo, naši strahovi naizmenično slabe i jačaju.

Slabe jer se tope iluzije koje po svaku cenu valja čuvati. I jačaju kada naiđemo na neke od samoobmana koje još uvek nismo spremni da napustimo jer nam život bez njih izgleda nemoguć. Ti naleti pojačanog straha su, međutim, privremeni. Splasnuće nastavimo li da potkopavamo svoje iluzije.

Što smo manje skloni samozavaravanju, to imamo manje razloga da se bojimo susreta sa bićem kakvo zaista jesmo.

(copy)
Nije frka da kuckamo o svemu tome . U ovom slucaju konkretno ovo je off topic Rolling Eyes
POstoje vec teme na forumu koje doticu ili bash konkretno govore na temu samospoznaje.
Dugujesh ovde jedan post na temu Frojda & Junga Cool
Moderato_Kantabille
Moderato_Kantabille
Senior
Senior
Broj poruka : 774
Datum upisa : 04.01.2008

FROJD VS JUNG Empty Re: FROJD VS JUNG

22.01.08 20:18
Nije frka da kuckamo o svemu tome . U ovom slucaju konkretno ovo je off topic Rolling Eyes
POstoje vec teme na forumu koje doticu ili bash konkretno govore na temu samospoznaje.
Dugujesh ovde jedan post na temu Frojda & Junga Cool
_________________



hahahahahahahha
hahahahahahahahha]
Domingez,uspori malo.Savrsheno vladam pojmovima.Ne dugujem nishta iz razloga da ne promashim...a ti dugujesh jedan osmeh ispod tog sombrera.Napisacu....da imash zbog cega da me opet iz kritikujesj ...ne brini Smile))))
Moderato_Kantabille
Moderato_Kantabille
Senior
Senior
Broj poruka : 774
Datum upisa : 04.01.2008

FROJD VS JUNG Empty Re: FROJD VS JUNG

22.01.08 20:19
BRNNN ::
Domingez sta palis vatru badava...

kakav Frojd kakav Jung... Adler..Fojerbah...baba Visnja...baba Lenka..

Sta su radili oni u staroj Grchkoj... oni u Indiji hiljadama godina pre...
pa Tibet Bibet...

a tek Maje , Inke, Sumeri, Asteci... sve do Venda pa i Hazara...

POSTOJI SAMO ONO STO JE NAPISANO JEL...?
baj d vej... nemo se ljutis na brata...morao sam ovo da iz(s)kakim...

vozi Misko... lol! lol! lol! Laughing
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

FROJD VS JUNG Empty Re: FROJD VS JUNG

18.08.08 13:06
I propade debata na temu Frojd VS Jung Smile
Moderato_Kantabille
Moderato_Kantabille
Senior
Senior
Broj poruka : 774
Datum upisa : 04.01.2008

FROJD VS JUNG Empty Re: FROJD VS JUNG

18.08.08 19:05
Nece.
Kad je beg bio cicija??!
Potrebno je to sve reci u par recenica,zar ne?
nacin razmisljanja te interesuje makoliko bio pogreshan ali zelish da ga sazmesh? U redu je.Ja cu....samo malo reda i mira mi treba,da postignem saznanje da li i dalje ucenik moze da prevazidje profesora i da li je iskustvo jaca i bolja spoznaja?
Razmisljam,odgovoricu .Smile
Sponsored content

FROJD VS JUNG Empty Re: FROJD VS JUNG

[Vrh]
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.