Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Join the forum, it's quick and easy

Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
anja007
anja007
Senior
Senior
Broj poruka : 899
Godina : 52
Datum upisa : 09.12.2007

Poljubi me zavedi me-ostavi me oblati me!? Empty Poljubi me zavedi me-ostavi me oblati me!?

29.09.08 12:03
Podstaknuta dogadjajima iz privatnog zivota koji je deo svakodnevnice i reala, i pojednim dogadjajima na internetu (jer i to je neki virtuelni zivot ima svega i svacega) dodjoh na ideju da napisem ovu temu.
Prvi otkucaj, prvo slovo, ili susret dvoje koji se neizmerno zele, vrtlog ljubavi, posesivnost, pa ubrzano lupanje srca, leptirici u stomaku......zanos pa na kraju kraj.A posle kraja .....sta se desava?
Da li posle kraja ostanete bliski toj bivsoj osobi ili bivsem decku i sacuvate jednu lepu uspomenu, ili vam nije strano da ga izblatite, ispljujete, nabijete mu kompleks nize vrednosti, naruzite ga, i nagrdite?
Sta je sve to nasta je spreman jedan povredjen covek, da uradi, ili ipak postoje neke granice , moralne granice koje prave crtu izmedju ljubavi i mrznje?
Ja cu malo kasnije na ovu temu, a vi slobodno mozete i odmah.....
Kako tada postupate?
Da li mrznja jednoga coveka ima granica?
CoyoteGirl
CoyoteGirl
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 152
Datum upisa : 08.09.2008

Poljubi me zavedi me-ostavi me oblati me!? Empty Re: Poljubi me zavedi me-ostavi me oblati me!?

29.09.08 13:57
Znasto mrziti , zasto ne prezirati?
Kad nekog mrzis posvetis se objektu svoje mrznje znaci i dalje mu dajes svoje vrijeme svoje misli itd
Prezir je jaci osjecaj od mrznje,daleko ubojiti. Prezir znaci da odredjena osoba nije vrijedna mene mojih osjecaja da je jednostavno nula.
Kao da nikad nije postojala.
Poslje kraja pamtim ljepo, ostaje ljepa uspomena osim
ako se osoba meni draga nije dovela u takvu situaciju da kazem da me izda ili da zasluzi moj prezir, tad oprostim prekrizim i krenem dalje.
Zasto ne bi oprostili? Jel to ponos ili cista psiholoska odbrana za u buduce?!
Ako nam je neko nesto na zao ucinio, a svima nam se desilo da smo zrtve da kazem traceva lazi itd ne razumijem cemu osveta. Ili jos gore ostavio/la me, e dobro sad ce vidjeti sta sam ja! Ponizavati sebe do te mjere...
Ja se slazem da ispoljavanje tuge kao i depresija manifestuje se u vise koraka. Jedan od koraka je mrznja ili agresivnost.
Najlakse je imati nekoga koga mozemo za to da mrzimo pa da se fokusiramo na tu osobu, a ne recimo da prihvatimo situaciju kakva jeste.
Sta dobijemo tim sto ce mo pokusati nekome upropastiti zivot ? Hrana za dusu ?
Svaka osoba koja je dozivila“olajavanje“ nece to uciniti nikome drugom.
Evo ja cu izvuci iz svog primjera .
Bila sam zrtva toga i svjesna sam koliko to boli i kako sam se osjecala u tom trenutku kad su mi prenosili kojekakve gadosti. Nisam dozvolila sebi nikad da se spustim toliko nisko da vracam to istom mjerom, niti sam dozvolila sebi da na takav nacin pokusam nekog povrijediti jer me ostavio izdao itd
Porazna mi je cinjenica da vecina osoba cak i one koje sam smatrala duhovno obrazovane i emotivno stabilne povede mrznja i trenutak nepaznje pa se svete na takav nacin.
Snazno o nju udaraju
Vjetar, talas i oluje,
Slomila se, prignula se:
Na pijesku je - al' jos tu je
anja007
anja007
Senior
Senior
Broj poruka : 899
Godina : 52
Datum upisa : 09.12.2007

Poljubi me zavedi me-ostavi me oblati me!? Empty Re: Poljubi me zavedi me-ostavi me oblati me!?

29.09.08 17:22
Coyote Girl potpuno se slazem sa tobom.Od ljudavi do mrznje postoji jedan korak, ali kada se taj korak napravi ostane nepremostiv.Cesto su slucaji gde posle ljubavi pocne rekla kazala, pa se sve lepo pretvori u jedan pijac.Ja mislim da osobe koje se spuste toliko nisko, u stvari blate sebe, jer ako danas gazis po svom bivsem ili bivsoj koji ti je bio nekada sve sutra ces i po meni.Takvih osoba se zgrazavam.
Za razliku od tebe ja licno nisam dolazila u takve situacije (da kucnem u drvo) uglavnom sam ostajala prijatelj sa tim osobama do dana danasnjega ali neki iz moje okoline jesu.
Evo bas danas igrom okolnosti....(jer ovaj svet je mali) odlazim da uzmem neke papire , vozac iz Srbije dosao u moj grad, a tamo me ceka moja sipmatija iz osnovne skole.Sta da kazem jos jednom kako je ovaj svet mali, posle svega sto se izdesavalo da nam se opet putevi ukrste.
Otisli u kafic i popili pice,popricali o svemu kao prijatelji o braku deci poslu....
Nema veze sto smo se voleli , zasto posle svega ne bi mogli biti dobri drugovi?
vip-tetka
vip-tetka
Veliki ovisnik o forumima
Veliki ovisnik o forumima
Broj poruka : 1196
Godina : 57
Location : HR-Split
Datum upisa : 20.08.2007

IGRE
IGRA-1:

Poljubi me zavedi me-ostavi me oblati me!? Empty Re: Poljubi me zavedi me-ostavi me oblati me!?

01.10.08 23:31
Najvise mrzim kad neko nekoga zavede, stvori se velika ljubav.I kad to pukne tad pocnu ogovaranja,... vriđanja.. proganjanje...pa cak ucijenivaju.

Da nek su se volili...... a ako ne ide svak sebi bez neke mrznje....
anja007
anja007
Senior
Senior
Broj poruka : 899
Godina : 52
Datum upisa : 09.12.2007

Poljubi me zavedi me-ostavi me oblati me!? Empty Re: Poljubi me zavedi me-ostavi me oblati me!?

01.10.08 23:36
Da samo sam cekala da krene prica.
Ucena?Mislim da je ono najnize sto moze jedan muskarac ili zena da urade u svojoj mrznji.
Ili kad krenu slike video snimci, video kasete, iznosenje prljavoga vesa.
Ja licno , mislim da nema para da bih trpela ucenu.Jer kad neko jednom krene da forsira i trazi tu nema kraja.
Upadnes u vrzino kolo i nikada se ne iscupas iz toga.
Mislim da bih ucenu presekla odmah po ceni svega.
Ipak je svako od nas prvo covek pa posle ostalo, a da neko brise patos sa tobom, to je ono zadnje....
Montoya
Montoya
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1543
Location : na 3 min.odavde:))
Datum upisa : 15.01.2008

Poljubi me zavedi me-ostavi me oblati me!? Empty Re: Poljubi me zavedi me-ostavi me oblati me!?

01.10.08 23:57
ucene se resavaju po kratkom postupku...ako mora i brutalno.Smile
Shejnoslava
Shejnoslava
Junior
Junior
Broj poruka : 366
Datum upisa : 01.12.2007

Poljubi me zavedi me-ostavi me oblati me!? Empty Re: Poljubi me zavedi me-ostavi me oblati me!?

18.10.08 11:45
Nikad nisam mrzela nekog koga sam volela,ne razumem kako kod nekih ljudi dodje do tog klika u glavi.
Sve je to blacenje samog sebe a ja sebe previse volim,tako da i dan danas volim te ljude koji su moj zhivot uchinili lepshim.
Uobrazena
Uobrazena
Junior
Junior
Broj poruka : 278
Godina : 48
Datum upisa : 14.10.2007

IGRE
IGRA-1:

Poljubi me zavedi me-ostavi me oblati me!? Empty Re: Poljubi me zavedi me-ostavi me oblati me!?

18.10.08 15:51
Grozno...ne druzim se sa takvima, nemam ih u svom okruzenju niti ih zelim.Na kraju, sve one koje smo voleli, daju licnu notu nasem JA.Volim svoju proslost i ljude koji je cine.
Sponsored content

Poljubi me zavedi me-ostavi me oblati me!? Empty Re: Poljubi me zavedi me-ostavi me oblati me!?

[Vrh]
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.