Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Join the forum, it's quick and easy

Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DALI LAZETE I KOLIKO??

+13
vip-tetka
Sibylla
zatvarachiTZa_kokosa
Game
determinanta
Domingez
Leden_Nis
Silvy
slatkicass
mrva
Sofija
komunikativna
Tricky
17 posters
Go down
Tricky
Tricky
Junior
Junior
Broj poruka : 449
Godina : 51
Datum upisa : 09.09.2007

IGRE
IGRA-1:

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty DALI LAZETE I KOLIKO??

15.09.07 1:16
Svi mi ponekad lazemo uradili to svesno ili ne.nekad je to sa rezlogom a nekad da bi opravdali sebe. Cool
komunikativna
komunikativna
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1009
Godina : 51
Location : ispred PC-ea -:))
Datum upisa : 26.08.2007

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

15.09.07 23:47
ja nemam pojma koliko Shocked nikada nisam vagala geek

ali i svaka laz ima svoju draz bounce
Sofija
Sofija
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 114
Godina : 59
Datum upisa : 23.08.2007

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

16.09.07 1:36
Lazem,neg' shta neg' lazem! I lazem u momentu,ne smishljam hahahha(eto i ovo sam sve slagala Razz)
Ajd sad ko ce mi shta poverovati????

DALI LAZETE I KOLIKO?? Oops10
avatar
Gost
Gost

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

16.09.07 15:36
Ne i nemam razloga za laz
mrva
mrva
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 58
Godina : 72
Location : Zagreb
Datum upisa : 09.09.2007

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

17.09.07 9:49
Ne lazem, i to mi je mana, jer ko laze taj i krade, a ko krade taj je BOGAT Question Question Question cheers
slatkicass
slatkicass
Senior
Senior
Broj poruka : 872
Datum upisa : 24.08.2007

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

21.09.07 19:36
veccana44 je napisao/la:Nikada ne lazem,verujte mi.Volim istinu ma kakva ona bila.Pa cemu lazi.Pod ovom kapom nebeskom nema nista sto moze ostati sakriveno sve se sazna.Pa zasto se posle osecati nelagono.Reci cu istinu ili cu nesto presutati pa kad sazri njeno objasnjenje opet reci istinu.Jao ponekada pozelim da znam da lazem...bilo bi mi mnogo bolje u zivotu..veruj te mi.What a Face


vecco i JA sam takva.......citajuci tvoj komentar kao da citam svoj.....pa zato sam i postavila svoju sliku na pansionu...to sam JA, slatkicass buca, "nesavrsena", ne najzgodnija, ne najlepsa,ne najpametnija....vec zena sa manama i vrlinama.......i koja uvek govori istinu mada "neki" sumnjaju jer vise puta precutim odgovor......ne zelim slagati a nije mi do objasnjavanja......
Silvy
Silvy
Junior
Junior
Broj poruka : 299
Godina : 48
Location : Bor
Datum upisa : 24.08.2007

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

22.09.07 1:58
Ne, ne razumem ljude zasto to cine...Ne mogu cak ni napisati tu rec.Treba biti pametan i razlikovati istine koje treba reci od onih koje treba precutati.

"Najbolji znak istine je jednostavnost i jasnoca,
laz je uvek zamrsena i recita."
Tolstoj

No No No
avatar
Leden_Nis
Pocetnik
Pocetnik
Broj poruka : 28
Location : Nis
Datum upisa : 15.09.2007

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

22.09.07 9:57
mrva je napisao/la:Ne lazem, i to mi je mana, jer ko laze taj i krade, a ko krade taj je BOGAT Question Question Question cheers



Mrva je u pravu , aja sam to shvatio jos od malena. Naucio sam da lazem i lazem bogami dobro i konstantno, pravi sam Baron Min Hauzen. Pitam se nekada sta to bese istina. Jedino sto nisam uspeo to je da se obogatim, al... mozda sam i to slagao........ Question Question Question Question Question Question Question
slatkicass
slatkicass
Senior
Senior
Broj poruka : 872
Datum upisa : 24.08.2007

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

22.09.07 10:31
Silvy ::: ^Svako vidi kako izgledas, medjutim, samo neki znaju ko si ti ustvari...^

Hmmm.......svidja mi se..... ljubac veliki Very Happy I love you Exclamation
avatar
Leden_Nis
Pocetnik
Pocetnik
Broj poruka : 28
Location : Nis
Datum upisa : 15.09.2007

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

30.09.07 16:02
slatkicass je napisao/la:Silvy ::: [color=darkred]^
Hmmm.......svidja mi se..... ljubac veliki Very Happy I love you Exclamation



Slatkicas, znao sam da ce ti se svideti moje misljenjeo lazima, a i poljubac mi prija,,, hehhe, salim se jer znm da nije upucen meni.
Al nesto da te pitam.... Dali poznajes neku Sladjanu iz bora, arhitekta,
mislim da je 60godiste. To mi je prijateljica sa radne akcije,,Umcari"davne 197..i neke godine?
slatkicass
slatkicass
Senior
Senior
Broj poruka : 872
Datum upisa : 24.08.2007

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

30.09.07 22:46
Leden_Nis, dosta je bilo lazi, hajdemo malo pisati istinu, xexexxe...... Mozda i poznajem Sladjanu, kada bi mi kazao nesto malo blize o njoj, recimo, prezime ili u koju je skolu isla.......

A sto se tice poljupca.....pa sto ti ne bih uputila jednu malu pusicu....onako drugarski, chaterski..kiss .. drunken Embarassed
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

18.10.07 20:34
skoro sam citao odlican blog na tu temu...
" Ja sam LAŽ , velika LAŽ i VAŠA neistina i VAŠA obmana.
Imenica LAŽ dolazi od glagola LAGATI.
Lat.mendacium, ii, n.-neistina, laž, obmana.
Koliki od vas su spremni priznati da lažu i koliko lažu?
Ja sam LAŽ , velika LAŽ i VAŠA neistina i VAŠA obmana.
Neki mi prije nekog vremena napisase neistine o sebi, o meni, o mojim o njihovim lazima, pripovjedase mi o zalostima svojih sitnih zivota i o lazima i istinama u svojim. Kazu mi naime da se medju nama, na ulici, u kuci, pa cak i dok spavamo krije covjek, mozda neki mali covjeculjak koji nas tjera na laz. Zaista se nekada pitamo zasto lazemo i zasto imamo potrebu da govorimo nesitine o sebi, drugima. Zasto postoji laz kao kategorija zivota. Da li je uopste potrebno da ljudi u danasnje vrijeme lazu, ili mogu zivjeti mirno i spokojno i bez lazi u modernom svijetu koji je sam po sebi laz? Koliko smo puta slagali, koliko puta iskrivili istinu, koliko puta sebi lagali o drugome ili drugima o sebi? Postavlja mi se milion pitanja?!
Naravno na neka od njih imam odgovore na neka necu odgovor naci nikada. Naime u posljednje vrijeme pokusavam prodjeti u male ljudske zivote koji imaju potrebu cucati u casku neke sobe i istrazivati tudje zivote. Koliko nas interesuju tudze lazi, a da jos nismo istrazili svoje?, koliko lazi mali ljudi smisljaju dok istrazuju tudje?
Kazu sve navedeno podpada pod patologju. Koliko patoloski i koliko bolesno treba biti posvecen sam sebi da se ne primjeti vlastita laz, a da do srzi istrazujes tudje? Koliko treba zivjeti u svom svjetu, koji usput receno do krajnjih granica treba FAVORIZIRATI i dodavatimu uvijek prefiks SUPERlativa da bi zivio/la svoju laz i istrazivao/la tudje ?!
Sve me to dovodi do jednog zakljucka koji upucuje samo na jedno, a to jedno i jadno jeste KOMPLEKS! Jako je tesko zivjeti citavog svog zivota sa tim jarmom. Mali milion je razloga zbog kojih se kompleks radja. Nikada i niko jos nije usao u ljudsku psihu. Nismo jos otkrili tajne postojanja kompleksa koji je sam po sebi laz. Kompleks nas navodi na prvi napad. On je taj zbog kojeg zelimo da budemo neko iako smo nista! Zar onda kompleks nije uzork lazi? Zar onda kompleks nije sam po sebi dobra podloga za Laz? O motivima lazi, pa makar se radilo i o kompleksu koji je najcesci uzrocnik mozemo razglabati danima.
Laz sama po sebi postoji i iopstaje, zanima me fenomenologija lazi, kako vlastitih tako i potrebe da drugi lazu na nas, ili se bave fenomenom lazi, stiteci se plastom andzela, bezgrjesnih stvorenja s krilima. Zaiste mozda u modernom svijetu postoje i takvi. Ali kao i svi gresnici na planeti zemlji prihvatam svoje male lazi i iskupljejem se za njih. Ali takodzer razmisljam i o drugim ljudima koji istrazuju moje a skrivaju svoje.
I opet kompleks i opet laz ! Kompleks je taj koji ih navodi na razmisljanje, kompleks je taj koji ih navodi na analiziranje, naravno i uvijek drugih ali ne i sebe. Kompelskasi se stite vlastitom sujetom i tracanjem drugih usiju, i nosa sve do momenta dok i sami ne zavrse na hirurskom stolu, parafraziram naravno. Ali onda kad se nadzu pod nozem shvate da jako boli i da su bili isto onoliko klempavi i dugog nosa, pa mozda malo vise od onih na koje su s ponosom upirali prstom, dok bi im se cerili i ponosno stiskali zube jacaju svoje SUPERSONICNO VISOKO i jedino preostalo JA pa JA pa JA ! " Cool
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

18.10.07 20:37
zanimljivo sagledavanje lazi kao pojave i samom fenomenu zar ne elephant cheers
Tricky
Tricky
Junior
Junior
Broj poruka : 449
Godina : 51
Datum upisa : 09.09.2007

IGRE
IGRA-1:

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

18.10.07 22:44
Domingez ma potpuno si u pravu Smile
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

07.11.07 9:05
A ako sagledavamo u onom svetlu "I istina ako nije izgovorena na vreme više nije istina"? (dakle prelazi u svoju suprotnost). Iskrena sam osoba, ali ne i savršena.
avatar
Game
Pocetnik
Pocetnik
Broj poruka : 8
Godina : 35
Datum upisa : 31.10.2007

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty ah

07.11.07 21:40
a ko ne laze Wink)) kako kada inace ne volim lagat
zelim biti sto vise iskren
zatvarachiTZa_kokosa
zatvarachiTZa_kokosa
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 51
Location : na ushcu dve reke
Datum upisa : 19.10.2007

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

08.11.07 15:59
Laze ko kaze da ne laze
avatar
Sibylla
Pocetnik
Pocetnik
Broj poruka : 14
Datum upisa : 04.11.2007

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

08.11.07 20:40
E sad, ovako. Evo jedne male logicke mozgalice pa sami procenite da li lazem ili ne lazem.

Lazem kad kazem da lazem kad kazem da ne lazem.

Prijatna zabava! Wink
vip-tetka
vip-tetka
Veliki ovisnik o forumima
Veliki ovisnik o forumima
Broj poruka : 1196
Godina : 57
Location : HR-Split
Datum upisa : 20.08.2007

IGRE
IGRA-1:

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

08.11.07 20:48
Ma ja lazem cin zinem ko pas.................. ali ne svaki put i ne svakoga Smile
Lorelei
Lorelei
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 51
Godina : 59
Location : Balkan
Datum upisa : 27.08.2007

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

12.11.07 22:08
Cilj opravdava sredstvo...
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

14.11.07 6:56
Sibylla je napisao/la:
Lazem kad kazem da lazem kad kazem da ne lazem.
Jel' ovo ima veze sa filozofskom ili matematičkom logikom? A ili (nije A) Razz Wink
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

14.11.07 13:30
determinanta je napisao/la:
Sibylla je napisao/la:
Lazem kad kazem da lazem kad kazem da ne lazem.
Jel' ovo ima veze sa filozofskom ili matematičkom logikom? A ili (nije A) Razz Wink
Ajde determinanta da te vidim kako se sluzish disjunkciom lol!
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

14.11.07 13:37
Jel' da postavim celu operaciju? geek Naravno, ako je jedna od vrednosti tačna, onda je i sam iskaz tačan.
Nego, bolje znam konjugaciju, a tebi fali tamo jedno j slovo, iako Arrow ne spada u istu. lol!
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

14.11.07 14:24
determinanta je napisao/la:Jel' da postavim celu operaciju? geek Naravno, ako je jedna od vrednosti tačna, onda je i sam iskaz tačan.
Nego, bolje znam konjugaciju, a tebi fali tamo jedno j slovo, iako Arrow ne spada u istu. lol!
fali aaaa ? J ? Cool dobrooo ondaK DJISJUNKCIA ? nieee ? DIJSJUNKCIA ? ( ne ne.. evo upravo me ispravljajuu.... ni'e ni'e...)
/me se izvinjavaa i neCHe vishe Njikad Da poNgreshi ni 'edno slvooo Rolling Eyes
znatjiii DISJUNKCIJA Exclamation
Kao sto kaze tjalatz : " HOHOHOOO ( i josh jedno HO ) " lol!
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

14.11.07 14:44
Ten cuidado, hay hielo! Naročito ako ti zafali J slovo. geek Nego, da ne bi odstupila od teme, konstatovaću da svi lažemo, nego je neko manje, neko više, svestan posledica laži, neko je dobar, a neko manje dobar čovek, pa se i laž kreće u tim "nijansama".
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

14.11.07 14:50
Domingez nikad ne laze- samo ima neverovatan talenat za fikciJu cheers
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

17.11.07 8:01
Verujem da smo, bar jednom u životu, sreli osobu koja skoro uvek laže, koja tuđe događaje opisuje kao svoje. Kako ste se onda ponašali? Meni bilo neprijatno, jbt!
Sofija
Sofija
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 114
Godina : 59
Datum upisa : 23.08.2007

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

17.11.07 12:20
Znam jednog koji laze za medalju affraid Hocete da vas upoznam s njim??? flower
DALI LAZETE I KOLIKO?? 1045_110
Danubius
Danubius
Junior
Junior
Broj poruka : 379
Godina : 63
Datum upisa : 25.09.2007

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

17.11.07 15:54
Zanimljiva tema ...samo nije precizirano da li se odnosi na laganje na netu, ili laganje uopste? Kada nekoga ovde uhvatim u lazi , cujem veoma zanimljive teorije , tipa -pa ovo je sve imaginarno,sta me briga, i tako ne znam ko je , zezam se itd.Najorginalnije je bilo objasnjenje -ovde uostalom mozes da budes ko i sta hoces ?? Nikada nisam smatrao da je zanimljivo dovesti nekoga u zabludu , recimo da misli da sam zensko. No to ljudi rade. Verovatno se svi secate one najcesce lazi -pricam samo sa tobom (a ima bar jos 5 prozora-idle time pokazuje) ,ili "nisam juce bila'-a bila je, pod drugim nickom, lako se utvrdi,,,i jos more drugih , da ne davim. Po meni , iza nicka je uvek osoba , i ako takvu je treba gledati. Ne vidim nista zanimljivo u tome da nekoga pravim budalom.Jeste primetili da uvek onaj ko je jako tajanstven, mistican, u nekim sasvim ljudskim stvarima, kao sto je -ko je, odakle, kako izgleda , kasnije se ispostavi da ima sta da krije? Bas ovih dana posmatram jednu osobu za koju sam mislio da je dobro poznajem ,u stvarnom zivotu, kako sistematski laze,,,ali bas sve. Ceo razgovor ispadne jedna velika laz. I mnogo je takvih ovde. Licno se trudim da ne lazem , da ne glumim nesto sto nisam , i doziveo sam da mi se neko javi, jer je neko drugi rekao"normalan sagovornik, ne laze' Meni dovoljno, zasto se uopste i truditi da se laze, kada svaka laz ispliva vrlo brzo? Ovde narocito, jer ipak je ovaj svet mali, svi se manje vise 'znamo' posle nekog vremena .
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

17.11.07 17:27
Danubius je napisao/la:Zanimljiva tema ...samo nije precizirano da li se odnosi na laganje na netu, ili laganje uopste?
Želiš reći da postoji više objašnjenja za pojam LAŽ? Ne. Laž je neistina, u ma kom obliku bila.
Sponsored content

DALI LAZETE I KOLIKO?? Empty Re: DALI LAZETE I KOLIKO??

[Vrh]
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.