Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Join the forum, it's quick and easy

Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

PITANJA I ODGOVORI NA TEMU FITNESS-a Empty PITANJA I ODGOVORI NA TEMU FITNESS-a

26.10.08 17:51
Postavite pitanja na temu samog fitness-a, sportskih povreda, doziranja kardio treninga, vezbi za odredjeni deo tela, sportskih preparata i pomagala a mi cemo pokushati da vam damo adekvatan odgovor - savet na to scratch study
Uobrazena
Uobrazena
Junior
Junior
Broj poruka : 278
Godina : 48
Datum upisa : 14.10.2007

IGRE
IGRA-1:

PITANJA I ODGOVORI NA TEMU FITNESS-a Empty Re: PITANJA I ODGOVORI NA TEMU FITNESS-a

26.10.08 18:04
Doktore, doktore, izleci mi reumu iz kolena Basketball
taraba
taraba
Junior
Junior
Broj poruka : 248
Location : IT
Datum upisa : 06.10.2007

PITANJA I ODGOVORI NA TEMU FITNESS-a Empty Re: PITANJA I ODGOVORI NA TEMU FITNESS-a

26.10.08 18:07
Koji to vi? Imamo experta nekog ovde?
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

PITANJA I ODGOVORI NA TEMU FITNESS-a Empty Re: PITANJA I ODGOVORI NA TEMU FITNESS-a

26.10.08 18:09
Uobrazena je napisao/la:Doktore, doktore, izleci mi reumu iz kolena Basketball
Ne umire se od reume Smile hehehe
Kako znash da imash reumu u kolenu ? Nisi precizna... da li se radi i o ostalim zglobovima ili samo o tom jednom kolenu? Da li si dala krv da vidish da li je stvarno reuma u pitanju ?
Na konkretno pitanje- dobicesh konkretniji odgovor Cool
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

PITANJA I ODGOVORI NA TEMU FITNESS-a Empty Re: PITANJA I ODGOVORI NA TEMU FITNESS-a

26.10.08 18:11
taraba je napisao/la:Koji to vi? Imamo experta nekog ovde?
Postavite konkretno pitanje vezano za topic i ne brinite se Rolling Eyes
Uvek ima ko moze da pomogne.... Ono sto znamo- odgovorimo a ono sto ne znamo-pitamo nekog ko to mnogo bolje zna - on nam da odgovor i taj isti opet prosledimo vama Cool
anja007
anja007
Senior
Senior
Broj poruka : 899
Godina : 51
Datum upisa : 09.12.2007

PITANJA I ODGOVORI NA TEMU FITNESS-a Empty Re: PITANJA I ODGOVORI NA TEMU FITNESS-a

27.10.08 23:13
taraba je napisao/la:Koji to vi? Imamo experta nekog ovde?

Taraba domi je bivsi profesionalni trener ako nisi znala....

Ajde sada pitajte...Ja cu prva.
Ako treniram vec dva meseca a ne skinem puno kg u isto vreme osetim da su mi sve pantalone olabavile sta se desilo?
Smanuje se obim masnih naslaga?
Dolazi do otapanja sala?
Ili mrsavim a gde su tu kg koje moram izgubiti?
Sta prvo odlazi kod fitnesa, salo ili se prave misici?
Strah me da stanem na vagu.
taraba
taraba
Junior
Junior
Broj poruka : 248
Location : IT
Datum upisa : 06.10.2007

PITANJA I ODGOVORI NA TEMU FITNESS-a Empty Re: PITANJA I ODGOVORI NA TEMU FITNESS-a

28.10.08 0:29
anja007 je napisao/la:
taraba je napisao/la:Koji to vi? Imamo experta nekog ovde?

Taraba domi je bivsi profesionalni trener ako nisi znala....

Nisam znala.
A dodushe nisam znala ni da su treneri lekari Smile
Bas sam jadna tupava Twisted Evil
Ines69
Ines69
Junior
Junior
Broj poruka : 385
Datum upisa : 25.08.2007

PITANJA I ODGOVORI NA TEMU FITNESS-a Empty Re: PITANJA I ODGOVORI NA TEMU FITNESS-a

28.10.08 0:46
U jednoj teretani su nam treneri govorili da nebismo trebali jesti barem sat vremena nakon fintesa.Obratite paznju 'nakon' ne pre.Svi znamo da ne treba ici punih stomaka u teretanu.Obrazlozhenje je bilo sledece:zene zatezhu telo,budete li jele nakon trninga nabijacete mishice kao mushkarci.
Koliko je to ispravno?
Dalje,dok treniram ja sve vreme pijem sokove,vodu ili bilo koju technost.I oko toga se polemisalo.Treba li poslusati svoje telo ili piti malo technosti dok se vezhba?
anja007
anja007
Senior
Senior
Broj poruka : 899
Godina : 51
Datum upisa : 09.12.2007

PITANJA I ODGOVORI NA TEMU FITNESS-a Empty Re: PITANJA I ODGOVORI NA TEMU FITNESS-a

28.10.08 1:27
Za tih dva sata posle treninga znam,ali dok ja dodjem iz teretane a usput svratim do neke prodavnice taman prodje sat dva.Pre treninga ne jedem i to znam.
Jedino ovo pice, zar nije obicaj da dok se trenira pijes vodu?
Ja recimo imam sa sobom 1.5 l vode koju pijem non stop dok trcim na onoj stazi ili vezbam na steperi itd, mislila sam da je tako pravilno.
Jedino one koktele ne uzimam sto nude u fitnes salonu jer mislim da u njih stavljaju proteine i ti proteini valjda prave misice.Jedan dugogodisnji posetilac nudio je mojoj drugarici neke tabletice za mrsavljenje , kaze kad pijes mrsavis 100%, nudio je doduse i meni ali ja bas ne volim da mrsavim vestacki....
E sada sta je u svemu tome ispravno Domi, ajde ti si trener i imas dugogodisnje iskustvo sa fitnesom....?
Meni sutra uzimaju meru da vide koliko sam oslabila, pa cu vam reci.Vezbala jesam, znojila se jesam a jela i to jesam pa sada.....hm....do sutra pusa.....
CoyoteGirl
CoyoteGirl
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 152
Datum upisa : 08.09.2008

PITANJA I ODGOVORI NA TEMU FITNESS-a Empty Re: PITANJA I ODGOVORI NA TEMU FITNESS-a

28.10.08 2:54
Dva sata? Upravo suprotno!
Nakon treninga cak je i pozeljno uzeti nesto od brzo-izgarajucih ugljikohidrata npr. voce ili fitness cokoladica nesto malo sto ce vratiti energiju. E onda pauzirati do sat odprilike prije nekog kvalitetnog obroka. Isto tako obavezno unositi izotonicne napitke, voda nece nadoknaditi elektrolite. Ja pravim sama sok od limuna i narandze razrijedim sa vodom i dodam malo soli. Jednostavan recept: vjezbe, pravilna ishrana i Hydroxycut za sagorijevanje masti!
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

PITANJA I ODGOVORI NA TEMU FITNESS-a Empty Re: PITANJA I ODGOVORI NA TEMU FITNESS-a

28.10.08 20:22
AJmo od pozadi Smile
Hydroxycut je za one koje ne znaju sagorevac masnih naslaga. Princip "kako to radi" mozete izgooglati i naci.
Samo zdrave osobe to mogu koristiti. Deca u razvoju, trudnice, bilo koji vid kardio oboljenja- NE nikako!
Nisam pristalica fat burnera zbog propratnih nus efekata koje samo konzumiranje gore pomenutog nosi, kao npr. : povishenje krvnog pritiska,nervoza, lupanje srca, kod nekog i depresija, glavobolje itd itd...
"obavezno unositi izotonicne napitke, voda nece nadoknaditi elektrolite. Ja pravim sama sok od limuna i narandze razrijedim sa vodom i dodam malo soli. Jednostavan recept: vjezbe, pravilna ishrana i Hydroxycut za sagorijevanje masti!"
Znaci, sa svim se ovim slazem osim ovog fat burnera.

Ines69- "Dalje,dok treniram ja sve vreme pijem sokove,vodu ili bilo koju technost.I oko toga se polemisalo.Treba li poslusati svoje telo ili piti malo technosti dok se vezba?"
Otpadni deo iz metabolizma zavrshava u nashem urinarnom traktu. To ima za posljedicu ceshce mokrenje jer ga se telo zeli shto pre reshiti. Shto uraditi da se to osigura i olaksha? Treba piti dosta tecnosti da se shto brze i kvalitetnije reshimo tog otpada boljim ispiranjem urinarnog trakta.Sto se tice konzumiranja tecnosti za vreme treninga- preporucljivo je unositi tecnost dok treniramo ali u malim kolicinama ( pa vishe puta). Ako se nalijete mozete se brzo oprostiti od vasheg treninga za taj dan- smucice vam se-sloshiti u stomaku.
Na pitanje da li treba (i sta treba)jesti posle treninga, CoyoteGirl je dala pravi odgovor.

Taraba-"A dodushe nisam znala ni da su treneri lekari "
Naravno da fitnes treneri (ili treneri bilo kojeg drugug sporta) nisu lekari, ali ako je sfera njihove expertize covekovo telo i njegove fizicke sportske aktivnost, mora da bude upoznat i sa elementarnim znanjem ljudske anatomije i fiziologije.pored toga imaju i ispit sportska medicina, gde obradjuju teme kao sto su :sportske povrede,prevencija poremecaja zdravlja u vezi sportskih aktivnosti, zdrava ishrana i sva ostala pitanja vezana za zdravlje sportske i rekreativne populacije.

Anja007- "Sta prvo odlazi kod fitnesa, salo ili se prave misici?"
Nema u nashem telu mogucnosti da istovremeno gubimo masti i gradimo mishicnu masu. Ako zelimo mrshaviti, posvetimo se tome, a ako zelimo graditi mishićnu masu, opet se posvetimo tome.
KARDIO TRENING-kasnije sam video novootvorenu temu i tamo sam prebacio... Rolling Eyes
Sponsored content

PITANJA I ODGOVORI NA TEMU FITNESS-a Empty Re: PITANJA I ODGOVORI NA TEMU FITNESS-a

[Vrh]
Permissions in this forum:
Ne možeš odgovarati na postove.