Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Join the forum, it's quick and easy

Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Psihologija upoznavanja

+2
COVEK_ZVER
veccana44
6 posters
 :: LJUBAV
Go down
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

Psihologija upoznavanja Empty Psihologija upoznavanja

14.11.08 19:50
Psihologija upoznavanja


Biolozi ponašanja se nisu previše maknuli od Darvina pa i dalje tvrde da u svetu vlada "koncept ženskog odabira". Sve što muškarac čini - komponuje opere, leti na Mjesec, ispija sve vrste piva u vašem omiljenom časopisu, otvara ih zubima, postaje heroj novog talasa - sve to čini ne bi li se domogao žena.
Naučno je dokazano i to da žene ne cene samo momke s dobrim smislom za humor i fantazijom, već i one koji nalikuju njihovim očevima. Iako je Elektrin kompleks jako star, tek su nedavno uspeli da ga dokažu i to tako da su damama ponudili znojne majice. Naravno, dame su odabrale upravo onaj miris koji najviše podseća na miris njihovog oca.
Drugi tim stručnjaka koji živi u Škotskoj i koji se bavi evolucijskom psihologijom dokazao je istu stvar tako da se poigrao atributima očeva i potencijalnih ljubavnika pomešavši ih u Photoshopu.

Obrazloženje svega toga bi možda moglo da bude u tome, tvrde oni, da određena mera incesta pomaže u nastojanju da se nekako očuva kombinacija gena. Ili će pre biti ono da su kćeri uverene da su njihovi očevi prilikom njihovog stvaranja počinili majstorsko delo.

Dakle, dečko koji nalikuje njenom ocu ne može biti loš. Budite srećni ako ona na vaše pitanje "Oćemo na pićence" odgovori s "da". Vi sigurno ličite na njenog ocu, a on je vrlo verovatno neshvaćeni nobelovac koji je mogao da napravi i karijeru u Holivudu, samo da je hteo.

GEOMETRIJA ZALJUBLJIVANJA
Prvi sastanak je prošao super. Čestitamo. Ali, pre nego počnete da sanjate o besanim noćima i klecanju kolena, trebalo bi da se pobrinete za amortizere u slučaju pada i pogledati se u ogledalo. Naime, šta? Ispitivanja sprovedena u 37 zemalja su pokazala da ljudi određene stvari u određenim odnosima smatraju lepima.
Tako će svaka druga žena uglate crte lica na muškarcu protumačiti kao izrazito muževne i znak visokog nivoa testosterona. Pitanje je samo koliko će frajer koji izgleda kao Džordž Kluni biti veran. Godinu dana, mesec? Malo vam je? Šta je, cenkali biste se? Ništa zato, za istu cenu možete dobiti i malo feminiziranog frajera, za koje žene inače tvrde da su bolji očevi. Primerci koji bazde na rakiju i koji su istetovirani od glave do pete odmah ispadaju iz odabira. Što, s jedne strane, niko ne može ni zameriti.

To što ste vi jednom s njom spavali nipošto ne znači da ulazite u izbor za onog pravog, budući da žene još uvek upražnjavaju sekvencijalnu taktiku. U prevodu: možda i mogu biti s vama, ali to još uvek ne znači da nisu u potrazi za nekom boljom robom.
I tu sada na scenu stupate vi, od kojeg se traži da bude inovativan i spontan. U velikoj anketi u kojoj je sudelovalo 10.000 žena njih 96 posto je u rubrici "killer veze" navelo nezainteresovanost partnera. Najperfidniji od svih perfidnih podataka je sledeći: što dotična manje zahteva, to su očekivanja veća. Pa vi sad znajte!
Samo bez nerviranja, molim. Mogućnost preobražaja i uživljavanja su vrlo zabavni. Budite ono što jeste. Na kraju ispada da je sasvim svejedno kolika vam je brada ako zračite i volite sebe u istoj meri kao i partnerku, ako ne i malo manje.


Ako je vjerovati prognozama: žene budućnosti će doista biti oslobođene. Seksualno agresivne, promiskuitetne i proračunate. Do tada uživajte u njihovoj blagoj ćudi. Vrijeme nije na vašoj strani.
COVEK_ZVER
COVEK_ZVER
Junior
Junior
Broj poruka : 267
Location : ja sam covek zver i zivim pod mostovima
Datum upisa : 03.11.2008

Psihologija upoznavanja Empty Re: Psihologija upoznavanja

14.11.08 22:46
Svaki covek tezi da pronadje svog idealnog partnera ili svoju drugu polovinu, a ako u sebi ima mnogo kontradiktornih delova tesko ce mu to poci za rukom...ili ce mu samo za rukom i polaziti.
Salu na stranu.

Odnos je taj koji definise sudbinu, jer iako je utvrdjeno verovanje da ljudi stvaraju odnose, ipak je odnos taj koji stvara ljude.
Odnos muskarca i zene definisan je sa tri kanala - mentalnim, emotivnim i seksualnim i da bi odnos bio kompletan energija mora da struji kroz sva tri kanala.Najjaci je seksualni, zatim emotivni dok je mentalni najslabiji.
Seksualnost zauzima prvo mesto jer pripada nasem nesvesnom i animalnom i nasu nesvesnu potrebu, pa je samim tim najneminovniji deo sudbine.Emotivni deo pripada nasoj podsvesti a mentalni predstavlja svest.
Mentalni nivo je najmanje bitan i mentalna kompatibilnost na pocetku jednog odnosa je najmanje bitna, jer se odnosi na verbalnu komunikaciju i kao takav nikad ne moze stvoriti caroliju u jednom odnosu vec se odnosi na plici nivo zadovoljstva.To je ujedno i nivo koji moze najvise trpeti u ljubavi.Ipak ovaj nivo vremenom postaje bitniji a prva dva gube na snazi.
U svakoj zeni zivi muskarac kao i u svakom muskarcu zena, sto opet predstavlja nase nesvesno i kada se poklope muske osobine zene sa zenskim osobinama muskarca tada je privlacnost najsnaznija a obican covek to naziva hemijom, fluidom, leptiricima, elektrinim kompleksom....Dakle radi se o medjusobnom zadovoljavanju nesvesnih potreba.Princip Jin i Jang.

Veze koje su zasnovane samo na strasti su neprirodne i zasnovane su na negativnim emocijama, negiranju i mrznji a to u prirodi ne podrazumeva naklonost i poverenje.Te veze su bazirane na fizickim nagonima i veoma retko prerastu u ljubav.Kao kada se rukuju kapiteni dva suparnicka tima na pocetku utakmice.
Sustina ljubavi jeste poverenje, te je i krajnja ljudska potreba osecaj potpunog poverenja, koji coveku budi potrebu za prevazilazenjem samog sebe i spajanje sa drugom osobom, koje prevazilazi i fizicke granice tela.Sto se vise dve osobe dusevno priblizavaju, sve vise prevazilaze sebe i dolaze do onog centra koji je - crn....strastan

Gotovo svi odnosi jesu takvi da jedna osoba vise daje i podredjuje sebe odnosu od druge osobe.Ali covek ili zena, koji se predaje odnosu do kraja, bez straha da ce izgubiti, je pobednik. Jer davanje bez ocekivanja prevazilazi coveka.
avatar
Gost
Gost

Psihologija upoznavanja Empty Re: Psihologija upoznavanja

15.11.08 22:27
i??? sta je sad tu novo??? sta mi tu sad to kao nismo znali??? mislim ...
COVEK_ZVER
COVEK_ZVER
Junior
Junior
Broj poruka : 267
Location : ja sam covek zver i zivim pod mostovima
Datum upisa : 03.11.2008

Psihologija upoznavanja Empty Re: Psihologija upoznavanja

15.11.08 22:35
Izvini...moguce da se nadje neko ko bas i nije tako uchen..ali ipak izvini
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

Psihologija upoznavanja Empty Re: Psihologija upoznavanja

15.11.08 23:07
KorisnickoIme je napisao/la:i??? sta je sad tu novo??? sta mi tu sad to kao nismo znali??? mislim ...
Posto si ti izgleda mnogo učen neki lik.Daj da čujemo tvoj rezime,bez opaski.Mi ovo tek saznajemo a ti kao neko koji sve zna,da čujem tvoj dijalog;)))brzooo.
avatar
Gost
Gost

Psihologija upoznavanja Empty Re: Psihologija upoznavanja

16.11.08 14:52
Ove stvari o kojima je ovde rec, sve je tojasno kao dan i bez tih nekih naucnih... ne vidim sta je tu stvarno nesto novo???
A sto se tice upoznavanja, ma kolko se trudili ne mozemo upoznati nekoga, na jednostavan nacin, ko to jednostavno ne zeli, ali opet mozemo zaobilaznim putevima doci do te osobe i na cistu prevaru je upoznati, sto otvara opet neke nove teme.
Jednom recju cela ova prica se zasniva da je bitan samo trenutak i sticaj obicnih okolnosti. Npr ti sad ne zelis da me upoznas, ali se moze desiti da ti ja bas u datom trenutku budem osoba koja ti je potrebna i osoba koju ces neopisivo zeleti da imas. Jer ces znati da sam ja osoba koja moze da ti pomogne u datom trenutku (uciniti te srecno, bogatom, zaljubljenom, ispunjenom, punom paznje, istaknutom, pa cak i samo to da ti drugi zavide). Svako prijateljstvo i upoznavanje se svodi samo na jedno ISKORISTITI ODREDJENU OSOBU ZA SVOJE INTERESE (sex, produzenje loze, novac moc ...)
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

Psihologija upoznavanja Empty Re: Psihologija upoznavanja

16.11.08 15:06
Vidis kako znas da budes fin,bravoooo;)).Nazalost u pravu si sve se svelo na koristoljublje.Nema čak i više romantike a da ne kazem ljubavi ni prema čemu.Što rece Olja Ivanjicki ''Sve se svelo na novac,čak i slikari zaboravili da primjenjuju ruzicaste(Romantične)boje.
Ali ima negdje ,vjeruj mi.Da bas sve nije tako.Ima ljubavi ali ju treba naci.)))
CoyoteGirl
CoyoteGirl
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 152
Datum upisa : 08.09.2008

Psihologija upoznavanja Empty Re: Psihologija upoznavanja

19.11.08 12:50
Na zalost danas je jako tesko naci ... Ne samo da su ljudi postali koristoljubljivi nego su potpuno iskljucili dusevnu dimenziju..sve je u sexu, novcu itd
"Treba volit ljude,a koristit predmete,a ne koristit ljude i volit predmete..."
COVEK_ZVER
COVEK_ZVER
Junior
Junior
Broj poruka : 267
Location : ja sam covek zver i zivim pod mostovima
Datum upisa : 03.11.2008

Psihologija upoznavanja Empty Re: Psihologija upoznavanja

19.11.08 13:12
Postoji nesto sto se naziva Teorija uzroka...

Vise je u domenu ezoterije te se izvinjavam svima koji su sa matematickom intelektualnom opremom.

Sreca ili nesreca, susret ili bilo koji dogadjaj, je posledica nase zelje u najvecem broju slucajeva. ( budite oprezni sa zeljama, mogu vam se i ostvariti ) Nase zelje deluju zajedno sa prirodnim silama. Ako se nekom coveku desi zeljeno upoznavanje ili susret, ili na kraju krajeva ako nekom padne tavanica na glavu cije su grede izjeli termiti, tavanica ili osoba je uzrok koji se udruzuje sa nasom zeljom da bi nekog sreli ili da bi nekom naudili ili da bi nama neko naudio. ( u dosta krajeva na planeti se ovo naziva vradzbina ili magija )
Nase zelje svakako nisu potpuno odgovorne ni za susret, ni za tavanicu jer osobe koje srecemo, i tavanica vec postoji sama po sebi, ali su veoma odgovorne za posebne okolnosti koje nas dovode u vezu kako sa odredjenom osobom tako i u srecne ili unistavajuce okolnosti. Mi bi svakako sreli odredjenu osobu, tavanica bi se svakako srusila, ali zelja je bila razlog sto se odredjeni dogadjaj desio bas u odredjenom trenutku i bas kada smo se mi nasli na datom mestu.

Pod uzroke bi mogao da se svrsta materijalni ili fizicki faktor ali takvi uzroci nemaju nikakvog znacaja u ravni drustvenih odnosa. I prolazna su kategorija uostalom.
jovanov
jovanov
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 58
Godina : 69
Datum upisa : 12.06.2008

IGRE
IGRA-1:

Psihologija upoznavanja Empty Re: Psihologija upoznavanja

04.12.08 16:12
Svaki uzrok ima svoju posledicu,pa sta.Ljubav se desi ili se ne desi zar ne.
Zorana76
Zorana76
Junior
Junior
Broj poruka : 212
Datum upisa : 02.12.2008

Psihologija upoznavanja Empty Re: Psihologija upoznavanja

23.01.09 13:36
Ma jednostavno neko ima sretju,neko nema.Neko ima neku energiju u sebi,harizmu,kojom privlaci ljude oko sebe,neko to nema.Pitam koleginicu kako si upoznala muza...pa setala sam se i slucajno smo se sudarili u prolazu...shio mi ga djura!Ja mogu da se setam godinu dana udati se necu :-)
Crna_ovca_chata
Crna_ovca_chata
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1819
Location : Tor na Zlatiboru
Datum upisa : 26.11.2007
http://www.tor iza tjoska.co

Psihologija upoznavanja Empty Re: Psihologija upoznavanja

23.01.09 22:58
A da te tresnem ja u prolazu affraid
Zorana76
Zorana76
Junior
Junior
Broj poruka : 212
Datum upisa : 02.12.2008

Psihologija upoznavanja Empty Re: Psihologija upoznavanja

24.01.09 0:13
xaxaxax pa ne stvarno,ne zezam se.ili kao otisla sam do prodavnice,pogledi su nam se sreli i to je bilo to ...ma idi begaj!
Crna_ovca_chata
Crna_ovca_chata
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1819
Location : Tor na Zlatiboru
Datum upisa : 26.11.2007
http://www.tor iza tjoska.co

Psihologija upoznavanja Empty Re: Psihologija upoznavanja

25.01.09 16:21
Pa dokle ja da te cekam ispred prodavnice scratch

Ti ko dragstor breeee geek
Zorana76
Zorana76
Junior
Junior
Broj poruka : 212
Datum upisa : 02.12.2008

Psihologija upoznavanja Empty Re: Psihologija upoznavanja

26.01.09 23:20
Covece sto me udari onoliko?
Crna_ovca_chata
Crna_ovca_chata
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1819
Location : Tor na Zlatiboru
Datum upisa : 26.11.2007
http://www.tor iza tjoska.co

Psihologija upoznavanja Empty Re: Psihologija upoznavanja

29.01.09 5:05
Jbg-a ja reko da sto bolje zapamtis... geek
Zorana76
Zorana76
Junior
Junior
Broj poruka : 212
Datum upisa : 02.12.2008

Psihologija upoznavanja Empty Re: Psihologija upoznavanja

02.02.09 17:51
Pa jbt sad moram cekati da mi skinu gips sa ruke da bi smo se uzeli...ccc!Oooo boze,cime me to mlatnu,nisam ni videla.Od bola sam obnevidela :-)
Sponsored content

Psihologija upoznavanja Empty Re: Psihologija upoznavanja

[Vrh]
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.