Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Join the forum, it's quick and easy

Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
komunikativna
komunikativna
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1009
Godina : 51
Location : ispred PC-ea -:))
Datum upisa : 26.08.2007

Dominacija i egoizam u ljudskom organizmu! Empty Dominacija i egoizam u ljudskom organizmu!

22.09.07 19:35
dali je to naslijedstvo ili se covjek izgubi u masi pa nezna drugacije ?
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

Dominacija i egoizam u ljudskom organizmu! Empty Re: Dominacija i egoizam u ljudskom organizmu!

24.09.07 1:35
Slusaj...davno je receno..iz kuce se sve nosi;)))Mada ne mora da znaci...egoizam je nesto dato ljudima koji su u sustini ne vrijedni paznje,ljudi sa srdzbom i zlom u sebi koji su to negde pokupili od svojih pokoljenja.Dominacija isto mislim da je rodjenjem dobivena,to je nesto jace od nas...moze da bude negativna i pozitivna..neko zeli da dominira sa svojom gluopscu cini mu se da je cool ,a pri tom majmuna pravi od sebe,neko dominira svojom visprenoscu kredibilitetom ili čak svojom pojavom...neko dominira u poslu neko na catu;)))dominacija je isto mislim nesto sto nam je bogom dato...da budemo ispred svih u nečemu,bilo to pozitivno ili negativno...u sustini kakva god da je osobina za egoista je ipak nagrada....Sleep Sleep Sleep
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

Dominacija i egoizam u ljudskom organizmu! Empty Re: Dominacija i egoizam u ljudskom organizmu!

18.10.07 18:34
komunikativna je napisao/la:dali je to naslijedstvo ili se covjek izgubi u masi pa nezna drugacije ?
"organizmu" ? nisam ovo razumeo Rolling Eyes
Da se ja pitam ( a ne pitam se ) samu rec EGOIZAM i ono sto sama oznacava bi izbrisao da ne postoji lol!
Beba place zato sto je voli majku ili zato sto je gladna ?
Malo dete drzi roditelja za ruku zato sto ga voli ili iz razloga sto se oseca nesigurno i nejako ? ( starija deca vas vec ne drze za ruke .... zar ne ? ) Wink
Sa voljenom osobom ste zato sto je TOJ voljenoj osobi lepo sa vama ili zato sto VAMA prija da budete sa njim/njom? Razz
KAKOOO ?!?!??!? ZASTOOO ?!??!?!? Prosto je... farao
Covek kao covek u sebi nosi mehanizme samoodbrane... samoodrzanje...
To govori nesto loshe o samom coveku ? Naravno da ne...
Nejasno mi je i uplitanje " dominacije" u sve ovo .... ko sta gde kako ? pojasni to malo Smile
I nemoj sad neko da mi replicira o egoizmu sa frazom " covek je drushtveno bice" Cool
Ok.. drushtvni smo bash bash.. ali.. i to je EGOIZAM ... nashi praoci su se udruzili da bi efikasnije lovili... uspostavljali komunikaciju sa drugim grupama da bi doshli do zena... novih otkrica alata .. orudja.. sha god...
Bash su sebicni i samozivi zar ne ? Smile))
Kako ono beshe ide po licima :
JA--> TI--> ON -->MI -->VI -->ONI Idea Wink
Ines69
Ines69
Junior
Junior
Broj poruka : 385
Datum upisa : 25.08.2007

Dominacija i egoizam u ljudskom organizmu! Empty Re: Dominacija i egoizam u ljudskom organizmu!

21.10.07 20:28
Nedavno sam citala Nicheovog Antihrista i setih se nekih odlomka.
Citiram:

--Formula nase srece:
Sta je dobro?-Sve sto u coveku podstice osecanje moci,volju za moc,moc samu.
Sta je rdjavo?-Sve sto potice iz slabosti.
Sta je sreca?-Osecanje da moc raste,da je savladan neki otpor.

--Zivotinju,vrstu.individuu,zovem iskvarenom ako je izgubila svoje instinkte,ako je odabrala,ako se privrgla onome sto joj skodi.Jedna istorija "uzvisenih osecanja" ideala covecnosti bila bi bezmalo,takodje objasnjenje zasto je covek tako iskvaren.Sam zivot je,za mene,poput instinkta za rast,za trajanje,za prikupjanje snaga,za moc.Tamo gde nema volje za moci,propada se.

Zvuci porazavajuce ali ipak istinito zar ne?
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

Dominacija i egoizam u ljudskom organizmu! Empty Re: Dominacija i egoizam u ljudskom organizmu!

07.11.07 8:57
niti jedno od te dve karakteristike ne smatram manama, osim ako se one ne zloupotrebljavaju, ali to je isto u svakom životnom segmentu. Zreo čovek je svestan (bar bi trebao biti) svog karaktera i naravno da poseduje svest o granicama ponašanja u odnosu na druge. Tu je neko citirao Ničea, ja bih za ovu zgodu citirala Sartra, koji reče "Samo smo onoliko budale koliko dozvolimo drugima da to od nas načine", pa tako ako mi smeta nečija dominacija ili egoizam na meni je odredim granicu dozvoljenog pristupa.
gorskooko
gorskooko
Pocetnik
Pocetnik
Broj poruka : 38
Datum upisa : 11.12.2007

Dominacija i egoizam u ljudskom organizmu! Empty Re: Dominacija i egoizam u ljudskom organizmu!

09.03.08 16:18
Pa u prirodi je čoveka egoizam. I prirodna je potreba da bude neko, ili da prednjači... Obe osobine jesu ljudske i poželjne, ali ne prekomerno.
Usput, ne mislim da je tema tako postavljena da ih negira već da je akcenat na tom prekomernom, asocijalnom.

I ne mislim da ima istinskog doživljaja čega god što nam daje ugodjaj, dobitak, moć... ako smo svesni da je to na uštrb drugih... a ako ga ima, to je pirova pobeda. Eto.
Sponsored content

Dominacija i egoizam u ljudskom organizmu! Empty Re: Dominacija i egoizam u ljudskom organizmu!

[Vrh]
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.