Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Join the forum, it's quick and easy

Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anketa o zabrani pušenja

+4
anja007
Bykota
COVEK_ZVER
vip-tetka
8 posters
Go down

Anketa o zabrani pušenja

2 - 29%
3 - 43%
2 - 28%
 
Ukupno glasova: 7
 
Poll closed
vip-tetka
vip-tetka
Veliki ovisnik o forumima
Veliki ovisnik o forumima
Broj poruka : 1196
Godina : 57
Location : HR-Split
Datum upisa : 20.08.2007

IGRE
IGRA-1:

Anketa o zabrani pušenja Empty Anketa o zabrani pušenja

05.12.08 15:53
Da li se slažete s najavom zabrane pušenja u ugostiteljskim objektima?:
COVEK_ZVER
COVEK_ZVER
Junior
Junior
Broj poruka : 267
Location : ja sam covek zver i zivim pod mostovima
Datum upisa : 03.11.2008

Anketa o zabrani pušenja Empty Re: Anketa o zabrani pušenja

08.12.08 12:38
NE.....

Regulisao bih to kao u vozovima ili avionima...

Deo za pusace i deo za nepusace..

Nema sanse da popijem a da ne zapalim ma sta pio. Kafa bez cigarete, ili bilo koje pice...meni je neizvodljivo i nezamislivo
Bykota
Bykota
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 96
Location : N 58° 11' 53.98" E 15° 59' 55.96"
Datum upisa : 15.09.2008

Anketa o zabrani pušenja Empty Re: Anketa o zabrani pušenja

13.12.08 12:24
COVEK_ZVER je napisao/la:NE.....

Regulisao bih to kao u vozovima ili avionima...

Deo za pusace i deo za nepusace..

Nema sanse da popijem a da ne zapalim ma sta pio. Kafa bez cigarete, ili bilo koje pice...meni je neizvodljivo i nezamislivo

kad si se ti zadnji put vozio u vozu i letio avionom?
anja007
anja007
Senior
Senior
Broj poruka : 899
Godina : 52
Datum upisa : 09.12.2007

Anketa o zabrani pušenja Empty Re: Anketa o zabrani pušenja

13.12.08 13:50
COVEK_ZVER je napisao/la:NE.....

Regulisao bih to kao u vozovima ili avionima...

Deo za pusace i deo za nepusace..

Nema sanse da popijem a da ne zapalim ma sta pio. Kafa bez cigarete, ili bilo koje pice...meni je neizvodljivo i nezamislivo
Pa , tako sam i ja mislila,da ne pijem kaffu bez cigarete i ne pusim cigaretu bez kaffe.Al ovde u Nemackoj uvedose zakon davno.Sad mozes u kafani samo da pijes a da pusis mozes al isped kafane.Neki reskiraju posao, po ceni da plate kazne, zbog stalnih gostiju,ali vecina radi po propisu.
Sta ces , ne prija, ali ne pusi se vise.Zivi se zdravo,a mozda je na neki nacin i tako bolje.
COVEK_ZVER
COVEK_ZVER
Junior
Junior
Broj poruka : 267
Location : ja sam covek zver i zivim pod mostovima
Datum upisa : 03.11.2008

Anketa o zabrani pušenja Empty Re: Anketa o zabrani pušenja

14.12.08 11:20
Bykota, juce vozom za Beograd u vagonu za nepusace te sam morao da izlazim u prostor izmedju vagona da zapalim

Avionom nisam nikad putovao
Bykota
Bykota
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 96
Location : N 58° 11' 53.98" E 15° 59' 55.96"
Datum upisa : 15.09.2008

Anketa o zabrani pušenja Empty Re: Anketa o zabrani pušenja

14.12.08 13:14
aha ..pa da jos samo kod vas dole moze se pusiti u vozu...u avionu je zabranjeno
Sonata
Sonata
Junior
Junior
Broj poruka : 316
Datum upisa : 05.05.2008

Anketa o zabrani pušenja Empty Re: Anketa o zabrani pušenja

14.12.08 15:45
Našem društvu, pogotovu ovde na Balkanu, pametnije bi bilo
da se ozbiljnije pozabavi problemom narkomanije kod mladih koja
je u ekspanziji!!! nego što se toliko bavi perifernim stvarima.

Covek zver je u pravu. Problem rešiti odeljcima za pušače i nepušače.
Da neće da me odviknu od cigareta bez moje volje i želje?! Nemoj
toliko da mi misle dobro, može da mi se smuči.
Tricky
Tricky
Junior
Junior
Broj poruka : 449
Godina : 51
Datum upisa : 09.09.2007

IGRE
IGRA-1:

Anketa o zabrani pušenja Empty Re: Anketa o zabrani pušenja

14.12.08 18:12
Mislim da je ogranichavanje najbolje, mesto za pushache i nepushache.Za ugostiteljske objekte je to malo vishe zajebano ali za zdravstvene ustanove ili javne sluzbe ( sud, opshtina ) treb ada se zabrani totalno.
Sonata
Sonata
Junior
Junior
Broj poruka : 316
Datum upisa : 05.05.2008

Anketa o zabrani pušenja Empty Re: Anketa o zabrani pušenja

14.12.08 19:57
Tricky je napisao/la:Mislim da je ogranichavanje najbolje, mesto za pushache i nepushache.Za ugostiteljske objekte je to malo vishe zajebano ali za zdravstvene ustanove ili javne sluzbe ( sud, opshtina ) treb ada se zabrani totalno.


Po kojoj logici praviš tu selekciju?
Hirurg kad izadje iz sale a pušač je, da li ga treba ograničiti?! Sud, zašto?
I lekari i sudije su ljudi sa svojim sklonostima, pa zašto njih baš ograničavati, ukoliko su
pušači?
Sonata
Sonata
Junior
Junior
Broj poruka : 316
Datum upisa : 05.05.2008

Anketa o zabrani pušenja Empty Re: Anketa o zabrani pušenja

15.12.08 10:40
Broj narkomana koji se otruju, odnosno predoziraju drogom, u stalnom je porastu. U 2006. godini u Centar za kontrolu trovanja Vojno medicinske akademije(VMA) u Beogradu primljena su 184 takva pacijenta, 2007. je broj narastao na 266, a samo za prvih šest meseci ove godine zabeležena su 154 takva slučaja.

Najmlađi pacijent imao je samo 12 godina, a najstariji 50. Ovi upozoravajući podaci, koji se odnose samo na Beograd i okolinu, jedan su od pokazatelja da je u Srbiji droge sve više i da su heroin, kokain, marihuana i ostali narkotici sve jeftiniji i sve dostupniji mladima. Posebno zabrinjava što je talas povećane proizvodnje takozvanih teških droga u svetu zapljusnuo i domaće narko-tržište, pa se prošle godine prvi put dogodilo da je u glavnom gradu zaplenjeno više heroina nego marihuane.
– Ovaj trend nije od juče, već traje gotovo dve decenije. Tada je kilogram heroina stajao 100.000 tadašnjih nemačkih maraka, a sada se prodaje za 12.000 do 14.000 evra. Ako se kupuje veća količina, cena droge opada. Na primer, kada neko kupi 10 grama heroina, gram će ga stajati 17 evra. Ali ako uzme samo dozu od 0,25 grama, za nju će platiti 25 evra – kaže za „Blic nedelje“ Dragan Rakić, načelnik Odeljenja za suzbijanje trgovine drogom u Policijskoj upravi Beograda.
O raširenosti ove pošasti se i dalje nagađa. Prema procenama stručnjaka, koje je ovog leta izneo Institut za javno zdravlje „Dr Milan Jovanović Batut“, u Srbiji ima od 70.000 do 100.000 narkomana. Najveći broj živi u Beogradu. Iako zvanična statistika navodi da je u glavnom gradu registrovano oko 7.000 zavisnika, veruje se da je realna brojka oko 20.000.
U Vojvodini, po podacima Instituta „Batut“ iz poslednjeg istraživanja povodom Svetskog dana borbe protiv zloupotrebe i krijumčarenja droge, ima oko 10.000 narkomana.

Šta je veći problem, pušenje ili narkomanija? Šta treba zabraniti?
COVEK_ZVER
COVEK_ZVER
Junior
Junior
Broj poruka : 267
Location : ja sam covek zver i zivim pod mostovima
Datum upisa : 03.11.2008

Anketa o zabrani pušenja Empty Re: Anketa o zabrani pušenja

15.12.08 11:41
Ovo sta Sonata pise je i suva istina i najveci problem.

A resenje...Pa tesko da moze nesto da se uradi brzo ali neki potezi imaju efekta.

Uz narkomaniju rame uz rame ide i alkoholizam. Kao sto rekoh kada su pusaci u pitanju kao sto vec rekoh mogu se podeliti i odvojiti prostori. Na kraju krajeva reklame za cigarete su izbacene i iz najveceg finansijskog giganta i cirkusa Formule 1, ali Malboro nije prestao da se proizvodi. Za cigarete je najlakse pronaci resenje. Isto vazi i za alkohol.
Svim zabranama ili podrzavanju borbe protiv poroka iskreno skacem prvo sam sebi u stomak jer sam nikotinski i kofeinski zavisnik ali i bez piva bi tesko podnosio zivot. Ipak, slazem se da se uvedu izvesne mere, kako zbog onih koji to nisu i prvenstveno zbog dece.
Jedno od jednostavnih resenja koje se, ako sam dobro cuo ili citao primenjuje u Svedskoj, pa i Nemackoj je povecanje poreza na alkohol i duvan, te je on toliko skup da nije bas lako dostupan i covek ako nista drugo ne zeli da placa previse a i ako sebe udostoji da bude konzument cena ga natera da se kontrolise.
Sto se narkomanije tice tu su potrebne nesto ostrije mere. Recimo da se ne mozes izvuci iz zatvora nikako ako ti nadju drogu i tsl. Ako treba uvesti i smrtnu kaznu za dilere i svercere neka se uvede.
Vidim da vlast pokazuje dobru volju da se neke stvari rese, kao sto su hiliganstva na utakmicama recimo i kada nesto veci broj bude osudjen na velike kazne bez mogucnosti da se brani, kao sto je to u Engleskoj situacija ce se vremenom smiriti.
vip-tetka
vip-tetka
Veliki ovisnik o forumima
Veliki ovisnik o forumima
Broj poruka : 1196
Godina : 57
Location : HR-Split
Datum upisa : 20.08.2007

IGRE
IGRA-1:

Anketa o zabrani pušenja Empty Re: Anketa o zabrani pušenja

15.12.08 12:07
Evo kod nas jos malo pa nema pušenja ni u restoranima ni kaficima.Da meni odgovara ionako sam ja pusac.od kad je dosla zabrana na poslu da nema pusenja u zatvorenom prostoru sad pusim samo 5 cigareta na dan.i to pokusavam ostaviti jer imam neki jaki kašalj a nista me ne boli.. a to je nikotin u meni posto sam bila godinama pušac.Da pokusavala sam se ostaviti cigaret preko flastera,. preko skole nepusaca,preko zvaka, i sad je kod nas stigla magnenska rezonansa i od kad sam na to bila.... ne trazi mi se vise cigareta.... sad osjecam da i smrdi duvan.je da kosta 150€ to 3 puta mijesecno se ide... ali zdravlje je najbitnije.
Sonata
Sonata
Junior
Junior
Broj poruka : 316
Datum upisa : 05.05.2008

Anketa o zabrani pušenja Empty Re: Anketa o zabrani pušenja

15.12.08 12:43
Zabranjujemo pušenje a prodajemo duvansku industriju Niš, Filipu
Morisu - čisto licemerje!
Ni jednog trenutka nisam rekla da je pušenje zdravo, naprotiv svi
znamo do kojih teških oboljenja dovodi. Smeta mi preveliki publicitet
toj pojavi u odnosu na neke mnogo izraženije i opasnije i to po
mlade ljude!!!

Zar je moguće da smo takvog mentaliteta da nama samo ZABRANE,
(korbači) mogu da uvedu red? Zar treba zabrana i novčana kazna da bi smanjili broj popušenih cigareta?
Možda je dobro pravilo: NUŽDA ZAKON MENJA. Pravog ostavljanja cigareta nema bez lične odluke.
COVEK_ZVER
COVEK_ZVER
Junior
Junior
Broj poruka : 267
Location : ja sam covek zver i zivim pod mostovima
Datum upisa : 03.11.2008

Anketa o zabrani pušenja Empty Re: Anketa o zabrani pušenja

15.12.08 12:52
BATINA JE IZ RAJA IZASLA Twisted Evil Wink
Sonata
Sonata
Junior
Junior
Broj poruka : 316
Datum upisa : 05.05.2008

Anketa o zabrani pušenja Empty Re: Anketa o zabrani pušenja

15.12.08 14:23
COVEK_ZVER je napisao/la:BATINA JE IZ RAJA IZASLA Twisted Evil Wink

Ili je proterana iz raja:))) Very Happy
COVEK_ZVER
COVEK_ZVER
Junior
Junior
Broj poruka : 267
Location : ja sam covek zver i zivim pod mostovima
Datum upisa : 03.11.2008

Anketa o zabrani pušenja Empty Re: Anketa o zabrani pušenja

15.12.08 14:45
Kad je shvatila da vise ne igra nikakvu ulogu otisla sama Smile

Dosli jaci... Sad

Vratite nam batine u Raj..... bounce
Sonata
Sonata
Junior
Junior
Broj poruka : 316
Datum upisa : 05.05.2008

Anketa o zabrani pušenja Empty Re: Anketa o zabrani pušenja

16.12.08 15:52
Moram da zapalim cigaretu zbog tih jačih:))) Ali, izlazim iz kancelarije napolje kao nekad u srednjoj školi.
Laughing
COVEK_ZVER
COVEK_ZVER
Junior
Junior
Broj poruka : 267
Location : ja sam covek zver i zivim pod mostovima
Datum upisa : 03.11.2008

Anketa o zabrani pušenja Empty Re: Anketa o zabrani pušenja

16.12.08 16:12
Da, to je nekako i smesno i zalosno

A i mnogo mi je ruzno kad prolazim gradom ili obzirom da sam iz NS spensom, a ispred butika, a ima ih stoje onako sa kafama, cigaretama...bas reprezentativno
Bolje da montiraju one isparivace ili kako se zove ono iznad sporeta u butike i obezbede pola metra prostora nego ovako
Sonata
Sonata
Junior
Junior
Broj poruka : 316
Datum upisa : 05.05.2008

Anketa o zabrani pušenja Empty Re: Anketa o zabrani pušenja

16.12.08 16:17
COVEK_ZVER je napisao/la:Da, to je nekako i smesno i zalosno

A i mnogo mi je ruzno kad prolazim gradom ili obzirom da sam iz NS spensom, a ispred butika, a ima ih stoje onako sa kafama, cigaretama...bas reprezentativno
Bolje da montiraju one isparivace ili kako se zove ono iznad sporeta u butike i obezbede pola metra prostora nego ovako

Naša posla. Što bi bilo jednostavno kad može komplikovano.
Swarovski kristal
Swarovski kristal
Pocetnik
Pocetnik
Broj poruka : 2
Datum upisa : 19.10.2008

Anketa o zabrani pušenja Empty Re: Anketa o zabrani pušenja

17.12.08 21:49
nigde nema pušenja....:-)...protivnik sam teški...... Evil or Very Mad
Bykota
Bykota
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 96
Location : N 58° 11' 53.98" E 15° 59' 55.96"
Datum upisa : 15.09.2008

Anketa o zabrani pušenja Empty Re: Anketa o zabrani pušenja

20.12.08 11:30
ovdje kod mene vec odavno zabranjeno pusenje u restoranima,kaficima,diskotekama,kafanama...javne ustanove da ne spominjem, tamo je zabranjeno od kako postoje Very Happy
i niko se ne buni...cak ni ja koji sam pusac Smile

Anketa o zabrani pušenja 2uduj3n
Zorana76
Zorana76
Junior
Junior
Broj poruka : 212
Datum upisa : 02.12.2008

Anketa o zabrani pušenja Empty Re: Anketa o zabrani pušenja

20.02.09 14:46
Ja ne pushim,ali sam na poslu silom prilika pushach...nemamo odvojene prostorije.
Valjda zato sto ne pushim neshvatljivo mi je da se ne moze 8 sati izdrzati bez cigarete.
Plus jedna velika primedba na pushache kao ovisnike bajne...obratite paznju na poslu,svaka koleginica nepusach ili ona koja ne pije kafu ce iz pristojnosti masu puta ustati da odradi neki posao...jer boze moj,vi ste tek zapalile cigaretu i pocele da pijete kafu...pa gde to prekidati!ju ju ju!Moja koleginica mi je rekla da je zbog toga i pocela da pushi Smile uzas
Sponsored content

Anketa o zabrani pušenja Empty Re: Anketa o zabrani pušenja

[Vrh]
Similar topics
    Permissions in this forum:
    Ne moľeą odgovarati na postove.