Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Join the forum, it's quick and easy

Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U KOGA ILI ŠTA VERUJETE?

+10
K-6_Predator
v_n_s
Lorelei
sonia
Ines
veccana44
komunikativna
Tricky
Sibylla
determinanta
14 posters
Go down
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

U KOGA ILI ŠTA VERUJETE? Empty U KOGA ILI ŠTA VERUJETE?

10.11.07 10:25
Postoji li neko tačno artikulisano verovanje u vašem životu? Šta mislite kako je čovek nastao? Verujete li u postojanje neke druge civilizacije? Verujete li Boga? (religijski ili u nekom "drugom obliku").
Lično sam sklona Darvinovoj teoriji evolucije. Što se tiče boga, ili Boga...ne, ne verujem u postojanje "više inteligencije", a još manje da ista upravlja našom sudbinom. Verujem egzaktnim naukama i ljudskom mozgu.
avatar
Sibylla
Pocetnik
Pocetnik
Broj poruka : 14
Datum upisa : 04.11.2007

U KOGA ILI ŠTA VERUJETE? Empty Re: U KOGA ILI ŠTA VERUJETE?

10.11.07 12:37
Mirotvorac i ja smo "zakleti" ateisti. Jedino u sta verujemo su priroda, prirodni zakoni i nauka. Ishodiste dobra i zla oko nas je u nama samima, u nasem mozgu. Sve je u zivotu stvar izbora, a ne sudbine i vise sile. Za sve sto nam se desava sami smo odgovorni. Slabici traze uzroke posledica koje trpe u nekom ili necem drugom, odgovorni ljudi ih traze u sebi. Samo su priroda i ljudska svest univerzalni vladari i u njima je kako problem, tako i resenje problema.
Svaka religija je zasnovana na dogmama koje ja kao mislece bice ne mogu da prihvatim.
Tricky
Tricky
Junior
Junior
Broj poruka : 449
Godina : 51
Datum upisa : 09.09.2007

IGRE
IGRA-1:

U KOGA ILI ŠTA VERUJETE? Empty Re: U KOGA ILI ŠTA VERUJETE?

10.11.07 14:02
Verujem u boga i slavim krsnu slavu.ali ok svako ima svoje misljenje i stoji iza toga.
avatar
Sibylla
Pocetnik
Pocetnik
Broj poruka : 14
Datum upisa : 04.11.2007

U KOGA ILI ŠTA VERUJETE? Empty Re: U KOGA ILI ŠTA VERUJETE?

10.11.07 14:16
Tricky je napisao/la:Verujem u boga i slavim krsnu slavu.ali ok svako ima svoje misljenje i stoji iza toga.

Imam i ja krsnu slavu i krstena sam ali to nije bio moj izbor.
komunikativna
komunikativna
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1009
Godina : 51
Location : ispred PC-ea -:))
Datum upisa : 26.08.2007

U KOGA ILI ŠTA VERUJETE? Empty Re: U KOGA ILI ŠTA VERUJETE?

10.11.07 20:39
vjerujem u sudbinu.
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

U KOGA ILI ŠTA VERUJETE? Empty Re: U KOGA ILI ŠTA VERUJETE?

11.11.07 3:03
Vjerujem samo u gosoda...njega ljubim,njemu se klanjam..Kako sad ko poima ,gospoda pitanje za dijalog.Gospod je u svima nama....sudbina..sta je nego nešto,što nam od gospodata dato ,što ne mozemo izbeći ali mozemo molitvom ublaziti..gospod je tu da nam da snagu...jer on nikom ne daje pretesko breme da ne moze da ponese;)))
Ines
Ines
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 86
Godina : 52
Location : Mars
Datum upisa : 03.09.2007

U KOGA ILI ŠTA VERUJETE? Empty Re: U KOGA ILI ŠTA VERUJETE?

12.11.07 0:57
Takodje verujem u onog drugara sto gleda odgore i mislim da nije macka koja grebe svaki dan...Cesto puta me uverio da postoji. Bojim ga se onoliko koliko ga i postujem.


Sibylla je napisao/la:

Imam i ja krsnu slavu i krstena sam ali to nije bio moj izbor.

Ovo mi nije jasno...Kome se molis kad slavis slavu, palis svecu i drzis ikonu na zidu ako si ateista?



...evo par citata koji su po mom misljenju jako lepo receni;


Lukrecius ("O prirodi stvari"). Sve religije su podjednako uzvisene za neuke i neskolovane, korisne za politicare, i smesne za filozofe.

Seneca. Prosti ljudi religijsko ucenje smatraju istinitim, pametni da je netacno, a vladari da je korisno.
avatar
Sibylla
Pocetnik
Pocetnik
Broj poruka : 14
Datum upisa : 04.11.2007

U KOGA ILI ŠTA VERUJETE? Empty Re: U KOGA ILI ŠTA VERUJETE?

12.11.07 2:35
Ines je napisao/la:Takodje verujem u onog drugara sto gleda odgore i mislim da nije macka koja grebe svaki dan...Cesto puta me uverio da postoji. Bojim ga se onoliko koliko ga i postujem.


Sibylla je napisao/la:

Imam i ja krsnu slavu i krstena sam ali to nije bio moj izbor.

Ovo mi nije jasno...Kome se molis kad slavis slavu, palis svecu i drzis ikonu na zidu ako si ateista?



...evo par citata koji su po mom misljenju jako lepo receni;


Lukrecius ("O prirodi stvari"). Sve religije su podjednako uzvisene za neuke i neskolovane, korisne za politicare, i smesne za filozofe.

Seneca. Prosti ljudi religijsko ucenje smatraju istinitim, pametni da je netacno, a vladari da je korisno.


Nisam rekla da je slavim nego da je imam. Stekla sam je rodjenjem sto nije bio moj izbor nego sticaj okolnosti. Moj izbor je da je ne slavim. A da si pazljivo procitala tekst bilo bi ti jasno da se ne molim nikome i nicemu i da ne drzim nikakve ikone na zidu niti palim svece.
Ines
Ines
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 86
Godina : 52
Location : Mars
Datum upisa : 03.09.2007

U KOGA ILI ŠTA VERUJETE? Empty Re: U KOGA ILI ŠTA VERUJETE?

12.11.07 3:00
Pa dobro, ne moras odmah u vatru padati, samo sam pitala jer mi to nije jasno...posto je i kod mene specificna situacija i takodje ne palim svetju al drzim ikonu na zidu iz nekog drugog razloga....

Naime Sveti Nikola je slava od mog muza ali je nisu nikad slavili jer mu je otac bio u KPJ...moja slava takodje sveti Nikola al smo ziveli u podrucju gde se slava ne slavi...i sad da ne objasnjavam detalje.

Medjutim, moje dete se rodi na Svetog Nikolu i logicno je da tju je iz toga razloga slaviti....tako da sam shvatila da postoji neka sila koja me na neki nacin naterala da slavim Svetog Nikolu htela ja to ili ne...

....ali i da se sve to nije izdesavalo tako i dalje bi bila vernik-hristjanin jer covek bez vere ne znam ni cemu da se nada u zivotu.
sonia
sonia
Senior
Senior
Broj poruka : 598
Godina : 50
Location : my world
Datum upisa : 26.08.2007

U KOGA ILI ŠTA VERUJETE? Empty Re: U KOGA ILI ŠTA VERUJETE?

12.11.07 21:17
Vera je ono sto odrzava coveka u zivotu, i bez nje i nema nekog smisla ziveti....
Verujem u Boga
Verujem u sebe (ponekad se razocaram)
Verujem u ljude (cesto se razocaram)
Verujem sudbinu (opet me vraca na prvo)

Verujete li vi meni o ovome sto pricam, hm? Arrow
Lorelei
Lorelei
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 51
Godina : 59
Location : Balkan
Datum upisa : 27.08.2007

U KOGA ILI ŠTA VERUJETE? Empty Re: U KOGA ILI ŠTA VERUJETE?

12.11.07 21:36
Verujem u Boga.
v_n_s
v_n_s
Pocetnik
Pocetnik
Broj poruka : 22
Datum upisa : 18.10.2007

U KOGA ILI ŠTA VERUJETE? Empty Re: U KOGA ILI ŠTA VERUJETE?

13.11.07 8:21
U cemu se sastoji vera.....?
Da se cini sto je moguce manje zla,a da se dobro cini u izobilju.
To nisu praznoverni rituali koje treba ispuniti.

Dobrota prema slabijima
Postovanje prema onima,koji to zasluzuju
Kontrola nad samim sobom
Dobronamernost prema svim bicima.....

Eto rituala koji treba ispunjavati na svakom mestu....

Buddhisticki zapis
K-6_Predator
K-6_Predator
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.10.2007

U KOGA ILI ŠTA VERUJETE? Empty Re: U KOGA ILI ŠTA VERUJETE?

15.11.07 21:13
.


Zadnja promjena: K-6_Predator; 12.06.08 10:48; ukupno mijenjano 1 put.
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

U KOGA ILI ŠTA VERUJETE? Empty Re: U KOGA ILI ŠTA VERUJETE?

17.11.07 2:35
Razgovor
"Dakle, ti bi zelio da razgovaras sa mnom?" rece Bog.
"Ako imas vremena" rekoh.
Bog se nasmesi - "Moje je vreme vjecnost" .
"Sta si me htio pitati?"
"Sta te najvise iznenadjuje kod ljudi?"

Bog odgovori:

"Sto im je detinjstvo dosadno. Zure da odrastu, a potom bi zeleli ponovo biti djeca.
Sto trose zdravlje da bi stekli novac, pa potom trose novac da bi vratili zdravlje.
Sto razmisljaju tjeskobno o buducnosti, zaboravljajuci sadasnjost. Na taj nacin ne zive ni u sadasnjosti ni u buducnosti.
Sto zive kao da nikada nece umreti, a onda umiru kao da nikada nisu ziveli."

Bog me primi za ruku. Ostadosmo na trenutak u tisini.
Tada upitah: "Kao roditelj, koje bi zivotne pouke zelio da tvoja djeca nauce?"

Osmehujuci se, Bog odgovori:

"Da nauce da nikoga ne mogu prisiliti da ih voli.
Mogu samo voleti.
Da nauce da nije najvrednije ono sto poseduju, nego ko su u svom zivotu.
Da nauce kako se nije dobro uporedjivati s drugima.
Da nauce kako nije bogat onaj covek koji najvise ima, nego onaj kojem najmanje treba.
Da nauce kako je dovoljno samo nekoliko sekundi da se duboko povredi voljeno bice, a potom su potrebne godine da se izlijeci.
Da nauce oprastati, tako da sami oprastaju.
Da spoznaju kako postoje osobe koje ih njezno vole, ali to ne znaju izreci niti pokazati.
Da nauce, da se novcem moze kupiti sve, osim srece i ljubavi.
Da nauce da dve osobe mogu promatrati istu stvar, a vidjeti je razlicito.
Da nauce da je pravi prijatelj onaj koji zna sve o njima, a ipak ih voli.
Da nauce kako nije uvek dovoljno da im drugi oproste. Moraju i sami sebi oprastati.
Ljudi ce zaboraviti sto si rekao.
Ljudi ce zaboraviti sto si ucinio.
Ali nikada nece zaboraviti kakve si osecaje u njima pobudio."
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

U KOGA ILI ŠTA VERUJETE? Empty Re: U KOGA ILI ŠTA VERUJETE?

17.11.07 2:37
Obeduj s Bogom!
Decak je zeleo sresti Boga. Znao je da treba dugo putovati do mesta gde on zivi, pa je zato spremio svoj prtljag s omiljenim kolacicima i pakovanjem od sest boca vocnog soka te zapoceo svoju pustolovinu.

Kad je odmakao tri reda kuca, susreo je nekog starca. Sedeo je u perivoju i mirno hranio nekoliko golubova.
Decak je seo blizu njega i otvorio svoj prtljag. Upravo se hteo osveziti vocnim sokom kad spazi da starac izgleda gladan, pa mu ponudi jedan kolacic.
Starac ga je zahvalno primio i nasmesio se decaku. Njegov je osmeh bio tako prijateljski da je decak zazeleo ponovno ga videti, pa mu je sada ponudio bocicu vocnog soka.

Starac mu se ponovno nasmesio. Decak je bio izvan sebe. Sedeli su citavo popodne jeduci i smejuci se, bez da su izgovorili jednu jedinu rec.
U medjuvremenu se smracilo, decak je osetio umor i ustao je da podje, ali tek sto je napravio nekoliko koraka okrenuo se, potrcao natrag do starca i snazno ga zagrlio. Starac mu je darovao najveci smesak do sada.

Kada je decak ubrzo otvorio vrata svoje kuce, majka je bila iznenadjena radoscu na njegovom licu. Upitala ga je: "Sta je to sto si danas ucinio da te je tako razdragalo?"
Odgovorio je: "Obedovao sam s Bogom". No, pre nego sto je njegova majka uspela odgovoriti, dodao je: "Znas sta! Bog ima najlepsi osmeh koji sam ikada video".

U medjuvremenu starac, takodje prozet radoscu, vratio se kuci. Njegov je sin bio zacudjen odsjajem mira na njegovom licu i upitao ga je: "Tata, sta je to sto si danas ucinio da te je tako razdragalo?"
Odgovorio je: "Jeo sam kolacice u perivoju s Bogom". Za svaki slucaj, pre nego sto je njegov sin odgovorio, dodao je: "Znas sta! Puno je mladji nego sto sam mislio."

Precesto podcenjujemo snagu dodira, smeska, ljubazne reci, uha koje nas slusa, iskrene pohvale ili najmanji cin paznje, a svi oni imaju snagu darovati nam zivot.
Ljudi ulaze u nas zivot za vreme nekog razloga, godisnjeg doba ili za citav zivot. Sve ih jednako primi!
Neka ovo dodje do srca onih koje su na poseban nacin dotakli neciji zivot. Neka spoznaju kako su nam vazni. Obeduj s Bogom!
Shejnoslava
Shejnoslava
Junior
Junior
Broj poruka : 366
Datum upisa : 01.12.2007

U KOGA ILI ŠTA VERUJETE? Empty Re: U KOGA ILI ŠTA VERUJETE?

04.12.07 4:21
Verujem u sudbinu i verujem u dobru i loshu energiju.Ako je Dobro-Bog a mi se trudimo da budemo dobri ljudi- tako dobrim delima delimo Boga i usrecujemo blizhnje.
Ne verujem u crkvu kao instituciju niti verujem u raj,pakao itd.....
Sad kad pisem ovo evo teorije.....zemlja je ustvari chistilishte i svako ko se rodi dodje tu da okaje grehe.
Onaj ko je dobra osoba umre prerano ,znachi oduzhio je svoj dug....
Lupetam ali znam da kad chinim dobro -dobro mi se vrati,kad mi chine zlo ,zlo im se desi.Nishta nije sluchajno,ipak smo mi vanzemaljci na zadatku!
robija60
robija60
Junior
Junior
Broj poruka : 257
Location : bar
Datum upisa : 25.08.2007

IGRE
IGRA-1:

U KOGA ILI ŠTA VERUJETE? Empty Re: U KOGA ILI ŠTA VERUJETE?

05.12.07 17:16
Verujem u INTUICIJU, i jako jako retko me ona izneveri,
mozda jednom u hiljadu slucaja
doctorr67
doctorr67
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1055
Location : nighthell
Datum upisa : 31.08.2007

U KOGA ILI ŠTA VERUJETE? Empty Re: U KOGA ILI ŠTA VERUJETE?

05.12.07 23:47
robija60 je napisao/la:Verujem u INTUICIJU, i jako jako retko me ona izneveri,
mozda jednom u hiljadu slucaja




intuicija da, al sudbina je realnije
Crna_ovca_chata
Crna_ovca_chata
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1819
Location : Tor na Zlatiboru
Datum upisa : 26.11.2007
http://www.tor iza tjoska.co

U KOGA ILI ŠTA VERUJETE? Empty Re: U KOGA ILI ŠTA VERUJETE?

23.12.07 13:50
Verujem u sebe.
K-6_Predator
K-6_Predator
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.10.2007

U KOGA ILI ŠTA VERUJETE? Empty Re: U KOGA ILI ŠTA VERUJETE?

17.01.08 13:48
.


Zadnja promjena: K-6_Predator; 11.06.08 15:58; ukupno mijenjano 1 put.
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

U KOGA ILI ŠTA VERUJETE? Empty Re: U KOGA ILI ŠTA VERUJETE?

17.01.08 15:54
Ipak mislim da bi mu sve trebao reci..jer me posjeti ova prica..na jednu pricu iz Biblijskih legendi..


Volio jedan čovek jednu zenu,do besvesti,trebali da se uzmu,ona ode za drugime i uda se za njega.On jadan spasa misli nema za njegovu dusu i pravac u manastir,zamonaši se.I cijelo vrijeme misli o zeni koju je volio.Nakon 20 godina..On uoči ispred manastira u kome je boravio njegovu ljubav sa nekim gospodinom.Iskucenje u njemu..pridje joj blize da ju osmotri da vidi sta je ostalo od nje,da li je lijepa kao onda kad se zamonaši zbog nje.Kad odjednom čuje nju,kako sikce na muza,drvlje i kamenje.On zastane na čas,ne moze da veruje dali je ovo istina ili sanja.I odjednom odlazi put kelije..i skida mantiju..I kaze jer moguce da sam ja zbog ove zene bio monah 20 ljeta.I odlazi iz manastira...

Ipak da sam na tvoje mjesto ja bih svim silama,nastojala da on nju vidi..da sebi otkrije put,jer se covek nalazi u iluzijama,treba mu pomoci..vjeruj mi;)))
Sponsored content

U KOGA ILI ŠTA VERUJETE? Empty Re: U KOGA ILI ŠTA VERUJETE?

[Vrh]
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.