Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Join the forum, it's quick and easy

Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
anja007
anja007
Senior
Senior
Broj poruka : 899
Godina : 51
Datum upisa : 09.12.2007

Koliko verujete u svoje snove? Empty Koliko verujete u svoje snove?

26.11.08 10:34
Svi mi sanjamo nekada budni a nekada dok spavamo.A sta kad se probudimo , da li se secamo svega?
Ima ljudi koji odmah sve zaborave, a nekada nas bas iznenadi pa se setimo sna u pola dana.Cesto sanjamo erotske snove, a nekada nas gone nocu kroz pomrcinu.Da li vas cesto jure, da li ne stizete u snu na cilj ili sanjate tajnu veceru?
Sta sanjate vi u stvari?
Bas me zanima, kaze se da je svaki san olicenje necega sto smo vec preziveli u toku dana, a nekada i zna da nagovesti buducnost.
Zanima me vase misljenje?
COVEK_ZVER
COVEK_ZVER
Junior
Junior
Broj poruka : 267
Location : ja sam covek zver i zivim pod mostovima
Datum upisa : 03.11.2008

Koliko verujete u svoje snove? Empty Re: Koliko verujete u svoje snove?

26.11.08 17:02
Protivrecnost svih pogleda u odnosu izmedju dozivljaja sna i budnog stanja izgleda da je stvarno nerazresiva.
Kroz zivot i ucenje stvarno sam dotakao ovu temu u smeru proucavanja, i studirao, narocito Frojdovo tumacenje snova, nailazio na razne teorije, neke bliske pameti neke ne. Nailazio na razna naucna poimanja o stanjima svesti i duse. Od poimanja snova onih koji su ih smatrali da su veza sa nadljudskim do onih koji su ih povezivali sa dnevnim desavanjima i preko onih koji su snove ubacili u objekte psihologije.
Na sav trud da prihvatim sve naucne teorije koje imaju logiku i u dosta procenata i smisla ipak mislim i ne zanemarujuci ili obezvredjujuci psiholoske fenomene sna, da su snovi informacije poslate coveku u snu da bi ga opomenule ili da bi mu objavile neki dogadjaj ili buducnost.

Sanjam i budan i dok spavam i snova se uglavnom secam. Kad sanjam logicne stvari tada ih povezujem sa stvarnoscu ali i oni imaju znacaja. Sanjam i potpune nebuloze koje, ne da nemaju veze samnom, niti sa bilo cime meni bliskim, vec su potpuno van mene a nekad i van pameti. Ali kako god i jedne i druge snove tretiram na nacin da su poruka i tada pokusavam da ih rastumacim. Dali prilikom tumacenja koristim logiku ili literaturu koja se bavi tumacenjem nebitno je, bitno je da su se u 80 procenata ostvarili. Kako oni losi tako i oni dobri.

Snovi imaju vrednost i nikako ih ne treba olako odbacivati bilo da ih sanjamo budni ili dok spavamo....

A mozda sam ja leptir koji sanja da je covek...
Sonata
Sonata
Junior
Junior
Broj poruka : 316
Datum upisa : 05.05.2008

Koliko verujete u svoje snove? Empty Re: Koliko verujete u svoje snove?

08.01.09 11:47
Na sav trud da prihvatim sve naucne teorije koje imaju logiku i u dosta procenata i smisla ipak mislim i ne zanemarujuci ili obezvredjujuci psiholoske fenomene sna, da su snovi informacije poslate coveku u snu da bi ga opomenule ili da bi mu objavile neki dogadjaj ili buducnosti.


Potpuno mi je blisko da su snovi informacije poslate čoveku u snu.
Delovaće smešno i "babski" ali zaista, kada sanjam da me zaboli zub ili da vadim zub - kao pod obavezno umre mi neko u familiji.
Kada sanjam novac- uvek bude neki službeni razgovor sa nekim
novim zadatkom. I tako bih mogla nabrajati ne po Frojdu nego
po onome što se meni lično dešava.
Koji su putevi stvaranja tih informacija ne znam ali obraćam pažnju na ono što sanjam.

O onom drugom Šumanovom sanjarenju:)))) mogu reći da volim
da sanjarim. Sanjar sam po prirodi. Zatvorim oči i odlutam u
neke egzotične predele sa nekim dragim ljudima, sanjarim i o
budućnosti za svoga sina i o svemu što mene ispunjava.
Zorana76
Zorana76
Junior
Junior
Broj poruka : 212
Datum upisa : 02.12.2008

Koliko verujete u svoje snove? Empty Re: Koliko verujete u svoje snove?

31.01.09 17:34
Mislim da je san rezultat nasih misli.I to ne mora da bude nesto o cemu ste juce razmisljali,nego nesto od mnogo ranije...mislim da se sve te misli taloze u nasem mozgu,i mi ih sanjamo...tako da se nekad zapitamo otkud bas to da sanjam,nidje veze.Ali ako se malo vise posvetite tom snu shvaticete da ste nekad razmisljai o tome,ili je to neki vas davno zaboravljeni strah,ili vam je neko nesto pricao a vi ste mislili da ta prica nije ostavila nikakav utisak na vas..ali eto ipak jeste ostala negde memorisana i upamtjena.To je moje misljenje.Vise me cudi saznanje da san traje samo par sekundi,to me je bas iznenadilo :-)
Sponsored content

Koliko verujete u svoje snove? Empty Re: Koliko verujete u svoje snove?

[Vrh]
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.