Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Join the forum, it's quick and easy

Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uspesha zena

+7
Montoya
slatkicass
taraba
sandra35
veccana44
Sonata
Domingez
11 posters
Go down
anja007
anja007
Senior
Senior
Broj poruka : 899
Godina : 51
Datum upisa : 09.12.2007

Uspesha zena - Page 2 Empty Re: Uspesha zena

17.09.08 16:15
Pa i nasim zenama u Srbiji mahom kuce i pedantnost nisu na prvom mestu.
Ja sam bila letos na odmoru;Uglavnom provod, godisnji odmori i pitanje gde otputovati?
Koja ce relacija biti za letovanje?
Gde cu da isfeniram kosu?
Kako cu da se provedem na svadbi?
Nedavno sam pricala sa mojom kumom koja kaze:nasa zena ce pre da kupi lepu bluzu nego hleba da jede?
Davno sam otisla odozdo pa sam se malo i pogubila.Ovde zene gledaju kucu, posao, i deci vala mnogo pustaju na volju i ispunjavaju zelje.Kad kazem ovde mislim na Nemacku ne na zemlje preko okeana tamo gde nam je Sandra.
Ipak mislim da zenama iz nasih toplih krajeva uopste nije lose.
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

Uspesha zena - Page 2 Empty Re: Uspesha zena

17.09.08 18:52
sandra35 je napisao/la:Da, situacija u kojoj jesmo i jeste tachka odakle krecemo i iznosimo misljenje.

Ne volim odstupiti od realizma, mogu pisati hipoeticki ono sto po nekom "pravilu" (mom naravno) bi bila ta uspesna zena; ali nikako je ne mozemo istrgnuti iz sredine gde jeste i u kojoj zivi.

Poredjenje jedne zapadne zene (ovde u Americi) i nase zene je nemoguce. Zaista vrednuju druge stvari vise.
Ne bitno da li zaradjuju extra ili ne; kuca im je na poslednjem mestu. Da li je prljavo ili ne..........ne smeta im. Da li jedu kuvano ili ne.......ne smeta im.
Bitan im je posao, automobil, deca (do nekog doba - kasnije treba sami da se snalaze), putovanja (ali samo vikendom, jer godisnji im traje maximum do 7 radnih dana - onaj ko ima 10 sretan je)...... Mozda sam preostra, i naravno da ima izuzetaka; ali u sustini redosled je taj.
Uspeh se meri samo po bankovnom racunu i skvernim fitima koliko je kuca velika - ali samo velika
Imaju lazan osmeh koji ih uce u skoli, laznu srdacnost koju isto uce kao predmet u skoli.........

A nasa zena? - Genije je za njih

Nisam znao da amerikanci imaju godishnje odmore scratch
sandra35
sandra35
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 175
Godina : 53
Location : Tamo gde Okeani pocinju
Datum upisa : 06.06.2008

Uspesha zena - Page 2 Empty Re: Uspesha zena

17.09.08 22:41
Domingez je napisao/la:
sandra35 je napisao/la:Da, situacija u kojoj jesmo i jeste tachka odakle krecemo i iznosimo misljenje.

Ne volim odstupiti od realizma, mogu pisati hipoeticki ono sto po nekom "pravilu" (mom naravno) bi bila ta uspesna zena; ali nikako je ne mozemo istrgnuti iz sredine gde jeste i u kojoj zivi.

Poredjenje jedne zapadne zene (ovde u Americi) i nase zene je nemoguce. Zaista vrednuju druge stvari vise.
Ne bitno da li zaradjuju extra ili ne; kuca im je na poslednjem mestu. Da li je prljavo ili ne..........ne smeta im. Da li jedu kuvano ili ne.......ne smeta im.
Bitan im je posao, automobil, deca (do nekog doba - kasnije treba sami da se snalaze), putovanja (ali samo vikendom, jer godisnji im traje maximum do 7 radnih dana - onaj ko ima 10 sretan je)...... Mozda sam preostra, i naravno da ima izuzetaka; ali u sustini redosled je taj.
Uspeh se meri samo po bankovnom racunu i skvernim fitima koliko je kuca velika - ali samo velika
Imaju lazan osmeh koji ih uce u skoli, laznu srdacnost koju isto uce kao predmet u skoli.........

A nasa zena? - Genije je za njih

Nisam znao da amerikanci imaju godishnje odmore scratch

Kada ga imaju ne znaju sta ce s njim
lol! lol! lol! lol! lol!
anja007
anja007
Senior
Senior
Broj poruka : 899
Godina : 51
Datum upisa : 09.12.2007

Uspesha zena - Page 2 Empty Re: Uspesha zena

18.09.08 11:44
Da a sad nesto vracam film u nazad.Secam se da mi je nedavno prodavacica u mesari rekla da njena cerka zivi u Americi i da ne moze da dodje za evropu jer ima samo nedelju dana odmora.Tada mi je bilo cudno, a sada cujem isto i od Sandre.
I tako zena dobije posle nekih par godina 10 dana , krene u obilazak familije a pola vremena provede u putu (bas bezveze).Jedini izlaz je da dovede goste kod nje.
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

Uspesha zena - Page 2 Empty Re: Uspesha zena

18.09.08 12:33
Koliko sam ja upoznat- u Americi ne postoji pojam godishnji odmor. ocesh da odmarash- dash otkaz i odmarash...
Negoooo... odosmo svi mi off- topic Smile
sandra35
sandra35
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 175
Godina : 53
Location : Tamo gde Okeani pocinju
Datum upisa : 06.06.2008

Uspesha zena - Page 2 Empty Re: Uspesha zena

19.09.08 7:41
Domingez je napisao/la:Koliko sam ja upoznat- u Americi ne postoji pojam godishnji odmor. ocesh da odmarash- dash otkaz i odmarash...
Negoooo... odosmo svi mi off- topic Smile

Ima pojam godisnji odmor; ako imas malo vise srece stratno ces dobiti 7 radnih dana odmora; ako si baksuz dobices samo 5 radnih dana; a u nekim firmam naguraju cak 15 radnih dana - I da napomenem to je Godisnji odmor al NE Placen - samo poneko plati te dane i to minimalac

Sorry za off topic
Invisible_Lady
Invisible_Lady
Pocetnik
Pocetnik
Broj poruka : 27
Location : Zarobljena u Virtuelnoj Kuli
Datum upisa : 28.01.2008
http://svoja.mojblog.rs

Uspesha zena - Page 2 Empty Re: Uspesha zena

03.10.08 11:11
Domingez je napisao/la:Samo cu malo izmeniti vecanin topic iz MUSKI KUTAK Wink
Uspeshna zena..
... zanima sta je po vama uspeshna zena ?..da li je to njen uspeh u poslu ,bankovskom racunu...imastini ili neimastini....po cemu se njihov uspeh meri ... i najvaznije pitanje...sta za vas predstavlja uspesnu zenu?...

Uspesna zena ...vrlo diskutabilno. Vecina je, pretpostavljam, odgovorila iz poslovnog ugla.
Licno mislim da je uspesna zena Ona koja je zadovoljna sobom i svojim zivotom ma kakav njen izbor bio da svoj zivot oblikuje. Neke zene pronadju sebe u ulozi majke, neke u poslu, neke u kuhinji, neke uspeju da postignu da budu i savrsene majke i domacice i poslovne zene ( vrlo retko ). Vazna je energija, zelja i volja - i ne preterana potreba za letenjem Smile
avatar
Gost
Gost

Uspesha zena - Page 2 Empty Re: Uspesha zena

03.10.08 13:13
uspesna zena je Mira Adanja Polak recimo
avatar
Gost
Gost

Uspesha zena - Page 2 Empty Re: Uspesha zena

03.10.08 13:20
Invisible...jednom na chatu si spomenula da si me iskoristila kao inspiraciju

aj mi razjasni
sandra35
sandra35
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 175
Godina : 53
Location : Tamo gde Okeani pocinju
Datum upisa : 06.06.2008

Uspesha zena - Page 2 Empty Re: Uspesha zena

13.10.08 5:45
Invisible_Lady je napisao/la:
Domingez je napisao/la:Samo cu malo izmeniti vecanin topic iz MUSKI KUTAK Wink
Uspeshna zena..
... zanima sta je po vama uspeshna zena ?..da li je to njen uspeh u poslu ,bankovskom racunu...imastini ili neimastini....po cemu se njihov uspeh meri ... i najvaznije pitanje...sta za vas predstavlja uspesnu zenu?...

Uspesna zena ...vrlo diskutabilno. Vecina je, pretpostavljam, odgovorila iz poslovnog ugla.
Licno mislim da je uspesna zena Ona koja je zadovoljna sobom i svojim zivotom ma kakav njen izbor bio da svoj zivot oblikuje. Neke zene pronadju sebe u ulozi majke, neke u poslu, neke u kuhinji, neke uspeju da postignu da budu i savrsene majke i domacice i poslovne zene ( vrlo retko ). Vazna je energija, zelja i volja - i ne preterana potreba za letenjem Smile

Pa rekli smo vec to, na pochetku teme.
I za domacice, majke....... al smo se malko vratili na poslovnu zenu.
avatar
Gost
Gost

Uspesha zena - Page 2 Empty Re: Uspesha zena

13.10.08 9:10
Hajde da se ne prave razlike.Zene su se izborile manje vise za jednakost pa samim tim kriterijumi uspesnosti takodje mogu biti izjednaceni.Ono sto muskarca cini uspesnim podjednako vazi i za zene.
sandra35
sandra35
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 175
Godina : 53
Location : Tamo gde Okeani pocinju
Datum upisa : 06.06.2008

Uspesha zena - Page 2 Empty Re: Uspesha zena

14.10.08 8:35
razlika?
Napravljena podelom : zena u kuci a muskarac radi!
Borba da se tu izjednacimo i dalje traje.
znaci vodimo 1:0 u startu Smile
avatar
Gost
Gost

Uspesha zena - Page 2 Empty Re: Uspesha zena

14.10.08 10:16
Kako gde.Mislim da je odavno 1:1

A zene imaju inicijativu i do kraja utakmice je vrlo neizvesno Mad


Mislim da rast zenske samouverenosti stvara u muskarcu nesigurnost, ljubomoru i strah od gubitka, a to kod muskarca obicno za posledicu ima agresiju
sandra35
sandra35
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 175
Godina : 53
Location : Tamo gde Okeani pocinju
Datum upisa : 06.06.2008

Uspesha zena - Page 2 Empty Re: Uspesha zena

15.10.08 3:05
COVEK_ZVER je napisao/la:Kako gde.Mislim da je odavno 1:1

A zene imaju inicijativu i do kraja utakmice je vrlo neizvesno Mad


Mislim da rast zenske samouverenosti stvara u muskarcu nesigurnost, ljubomoru i strah od gubitka, a to kod muskarca obicno za posledicu ima agresiju

Slazem se!

Ukoliko ne izazove agresiju, onda neku vrstu odbijanja (jednostavno kao da se ne zeli gubiti vreme na nakoga ko deluje previse samosvesno, samouvereno.....); ili u nekim slucajevima takmicarski duh, sto nikako nije dobro za jednu zdravu i normalnu vezu.
avatar
Gost
Gost

Uspesha zena - Page 2 Empty Re: Uspesha zena

15.10.08 9:47
Upravo tako.Ne shvatajuci da imati samosvesnu i samouverenu zenu znaci dobitak i blagoslov.
Sonata
Sonata
Junior
Junior
Broj poruka : 316
Datum upisa : 05.05.2008

Uspesha zena - Page 2 Empty Re: Uspesha zena

04.11.08 12:29
Probudila sam se. Umila se brzo, pomuzla krave, dala jesti kokosima i zecevima, oterala koze i krave na pasu.
Probudila sam decu, napravila im dorucak, spakovala ih za skolu, odvezla ih u skolu, pokosila travu.
Otisla sam na posao, posvadjala se s nadredjenim, izbacila ga iz kancelarije, zaradjivala novac, zaradila novac.
Dosla sam kuci, iscepala metar drva, skuvala rucak, pokupila decu iz skole, nahranila ih, prijavila porez na dobit, isla u polje obraditi kupus i krompir do mraka, stigla na frizuru.
Vratila sam se kuci, uterala krave i koze u stalu, spremila veceru, obnovila osiguranje za auto, nahranila decu, okupala ih, stavila ih u krevet, oprala masinu vesa, platila racune net bankingom, pregledala postu, okacila ves da se susi, pojela koricu hleba sa puterom i i medom. Kad sam se konačno spremila za spavanje, pade mi na pamet:
UZAS! Moj muz! Celi dan lezi na kaucu bez seksa!!!
Sponsored content

Uspesha zena - Page 2 Empty Re: Uspesha zena

[Vrh]
Permissions in this forum:
Ne možeš odgovarati na postove.