Nikada necu zaboraviti 29. V 1991. kada je Crvena zvezda ostvarila najveci uspeh nasheg klubskog fudbala!!!
Savladan je te veceri slavni OLIMPIK iz Marseja rezultatom 3:5 nakon penala.
Regularni tok i produzeci su zavrsheni sa 0:0. Cool
Stevan Stojanovic, Dushko Radinovic, Slobodan Marovic, Refik Shabanadzovic, Miodrag Belodedic, Ilija Najdovski, Robert Prosinecki, Vlada Stoshic,Darko Pancev,

A prva je :
UTAKMICA ZA SVA VREMENA !!!! Xbayer10
Beograd, 24.04.1991. POLUFINALE KUPA EVROPSKIH SHAMPIONA
CRVENA ZVEZDA - BAJERN MINHEN 2 : 2
Posle gola u 90. minutu ceo stadion, a i Beograd (i ostatak zemlje naravno... Cool )
Je prosto eksplodirao!!!! Vredi je zapamtiti i po komentatoru Milojku Panticu koji je u delirijumu proslavio Zvezdin ulazak u FINALE KUPA SHAMPIONA!!!
"Gospodine Galer, imate li casovnik?" kao i ono sada vec legendarno "Nebo se otvorilooooooo" cheers
Crna_ovca_chata
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1819
Location : Tor na Zlatiboru
Datum upisa : 26.11.2007

26.10.08 19:38
Utakmica koju cu pamtiti celi zivot i uvek se rado setim tih minuta je ona u kojoj sam i ja ucestvovao sa svojih 15 godina.Moj klub protiv gradskog rivala Proletera,ciji su klinci tada bili predvodjeni Ilijom Ivicem sadasnjim direktorom Crvene zvezde i koji su maestralno dominirali medju nama ostalim klincima.Utakmica za prvaka opstine u pionirskoj kategoriji davne 1983-ce.Jesmo mi sebe smatrali dobrom ekipom i jeste da smo takmicenje u grupi zavrsili kao prvi bez ijednog poraza sa samo jednom neresenom utakmicom i pet primljenih golova u 13 utakmica,ali je ekipa Proletera vazila za favorita.Oni prvi u drugoj po nama slabijoj grupi.Prvi put na stadionu vise od deset gledalaca(po nekim procenama bilo je oko 50).Za nas je to bilo jako puno.Prvo poluvreme tece i penal za nas koji smo realizovali i dosli u vodjstvo od 1:0.Proleter napada celo drugo poluvreme,ali rezultat ostaje.Mi prvaci opstine.Kakav Milojko Pantic.Nije nam trebao da bi imali euforiju.Podignut pehar i nasa radost koju je trebalo videti.Stvarno ostaje u secanju.Kako li je onda ostalo u secanju prvacima Evrope i sveta?

26.10.08 21:48
Nikad neću zaboraviti finale evropskog prvenstva u košarci 1995, kad je SR Jugoslavija u finalu pobjedila Litvaniju, kad je Saša Đorđević, koliko me sjećanje služi, dao 43 poena uz sjajan procenat šuta. Pa ono Danilovićevo zakucavanje preko Sabonisa. Smile

Zadnja promjena: High_Hopes; 26.10.08 22:29; ukupno mijenjano 1 put.