Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Join the forum, it's quick and easy

Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VERUJETE LI U MAGIJU???

+16
Sonata
vip-tetka
High_Hopes
milica_chobanica
Moderato_Kantabille
veccana44
determinanta
Lorelei
panta
Ines69
yasminn
Domingez
Silvy
Tricky
Namcor
slatkicass
20 posters
Go down
panta
panta
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.10.2007

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

29.10.07 20:15
slatkicass je napisao/la:Panta ili SNEZA_ ime moje...Ja nisam ateista, a ni pripadnik bilo kakve satanisticke sekte (daleko bilo). Hriscanka sam , pravoslavne veroispovesti, postujem verske praznike. U mojoj se kuci slavi sv.Jovan Krstitelj, a po "zenskoj strani" se slavi sv.Nikola, to je slava moje cukun-babe koja je zivela 104.godine, prababa je zivela 98. godina a moja baba 91.godinu.

pozZz!!!


Ne bih ni o babama ni o dedama, sve shto bih tebi odgovorila, nalazi se vetj i u odgovoru uputjenom Domingezu. Pozdrav.



flower
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

29.10.07 22:16
[quote="panta"]
Domingez je napisao/la:Pazljivo sam procitala svaki post koji ste pisali na ovu temu i ne mogu retji da nije na mene ovo ostavilo utisak. Kakav? Nije bitno.

Jedino sto znam je da imam potrebu da vas pitam :"Verujete li u Boga"?


Ne mogu a da se ne otmem utisku da ovo pitanje neke od nas svrstava u ateiste ili ne daj Boze latentne Sataniste Neutral
Da , ja sam Hrishcanin ...Pravoslavne veroispovesti...
Eto ja odgovorih na konkretno pitanje a izgleda da cu ipak ostati uskracen objashnjenja tvojih utisaka na gore navedene postove. Greshim ?
Rolling Eyes


Netjes ostati uskratjen odgovora, ali uskratjen objasnjenja o mojim utiscima na gore navedene postove hotjes.
Nikoga nisam svrstala niti u ateiste, niti daleko bilo u Sataniste.
Postavila sam konkretno, jasno i precizno pitanje.Zashto?
Odgovoritju ti na to. Zato, shto bi kao Hrishtjanin Pravoslavne veroispovesti, trebao da znash, da ista Ta tvoja vera "ne ostavlja mesta" za bilo kakvu prichu o magijama, bilo belim bilo crnim, nikakvim vradzbinama...... pa chak ni astrologiji.Nisam pitanje postavila iz bilo kakve zle namere, postavila sam ga iz zelje da stavim do znanja da mi je pricha na temu magije grozna, daleka i strana.Pravoslavna srpska crkva po svojim prodavnicama prodaje jednu divnu knjigu zove se "Veronauka u kutji" , toplo je preporuchujem svima onima koji sebe nazivaju vernicima, ali na temu raznoraznih magija imaju sta retji.



Crkva mnogo shto-shta kaze Panta... ta ista crkva je spalila Galileo Galilea na lomaci zato sto je shirio "jeres"... Inkvizicija...isterivala djavola na Bog sam zna kakve sve nacine....Krstashki ratovi su se vodili zbog svega a ponajmanje u ime Boga...
Ne uzimam sve kao aksiom.. tako sam odgajan...
Magijski rituali - obredi... to crkve nemaju ? Pa naravno da imaju. study
Sta je bilo pre pojave Hrishcanstva ? nishta ? puj-pike ne vazii.. daj da izbrishemo sve sto je covek radio PRE hrishcanstva... mislim nonsens geek
Nisam vernik ako sam se osvrnuo na predjashnje visheboshstvo ? hehe
Znash li zashto MI SRBI slavimo slave ? Smile
Za one koje ne znaju... Sveti Sava da bi brze uveo Pravoslavlje na ovim prostorima dosetio se "slave" svako je dobio svog zashtitnika kuce... i samim tim nadomestio predjashnje "Bogove" ...samo iz razloga sto je paganizam na ovim prostorima bio strashno ukorenjen....
Treba li da napravim komparaciju i da krenem redom koji svetac na koje bozanstvo podseca ( bukvalno zamenjuje)...
Zadusnice.. 40 dana.. sta ti ja znam vec.. kad se hrana ili bilo sta drugo "namenjuje" za dushu nam nekog dragog preminulog... to je isto preuzeto iz paganskih vremena... cheers
Nekad je bio Bog za to i to.. pa i tad je bio neki "vrhovni Bog" a ostali mu podredjeni.. danas nije tako u Hrishcanstvu ? Smile
Pravoslavna crkva ne priznaje horoskop? astrologiju? pa to je nauka kao i svaka druga...nashi praoci su imali tacniji kalendar od danashnjeg... Julijanski lakendar?? Hocemo li se opemetiti pitam se farao
Ne vidim da je bogohuljenje ako sam se dotakao nekih drugih vera i kultura...
Vaspitan sam tako ....da bi voleo i razumeo svoju religiju, moram da poznajem i razumem ostale vere....
Nekad smo imali jelisejska polja u Hadu... danas imamo Raj i Pakao... tako normalno i tako prosto...
To da "crkva ne ostavlja MESTA za..." je cista politika... svesna si cinjenice da se s'vremena na vreme Pravoslavna , Protestantska i Katolicka crkva sastaju da komentarishu odredjena jevandjelja ne bi li doshli do "zajednicke price" znaci sta.. nista nije nepromenljivo.... da su preovladali ljudi koji su verovanja "crkva ne ostavlja MESTA" i dan danas bi se palili na lomaci epilepticari ... zasto ? pa ushao je djavo u njih... daj da "ognjem "spasemo tu napacenu dushu lol!

E sad da rezimiram...
Magija... crni- beli obredi... hipnoza... vidovnjashtvo... hteli mi to da priznamo ili ne- POSTOJE...
Kako-zasto ? ne znam...
znash ono.. ako koza laze-rog ne laze...
LIcno sam se uverio oko mnogih stvari i najiskrenije ne smatram sebe lakovernim , povodljivim a pogotovo ne nenacitanim Cool
Ovo definitivno i nije topic da bi se kuckalo o nekim hvalospevima na temu magije...
Mozda si primetila da u mom prvom postu nisam dotakao temu... pre sam se uhvatio za staruuuuuuu pricu o dobru i zlu....
Teza da neka odredjena individua utice na svest i podsvest druge samostalne i od samog Boga date zdrave osobe , budi u meni osecaj gadjenja , srdbe i zaljenja istih gore pomenutih cinitelja...
Nadam se da smo se razumeli Very Happy
Lorelei
Lorelei
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 51
Godina : 59
Location : Balkan
Datum upisa : 27.08.2007

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

30.10.07 0:48
Mislim da ste malo pobrkali babe i zabe,ne vidim da je ovde bilo ko imao nameru da nekog vredja ili etiketira.Svako ima pravo na svoj stav o ovoj temi.Ja nemam pravo na "stav" jer sam posledice magijskih rituala osetila na svojoj kozi,josh uvek se najezim kad se setim toga.
Ne znam da li sam dovoljno Hrishcanka i da li sam to,prema nechijim merilima,uopshte.Znam samo,da me ista,moja,Pravoslavna Crkva uputila za pomoc,ne u molitve vec na Frusku Goru,u Manastire,kod izvesnog monaha koji mi je pomogao da se reshim te agonije koju nikom od vas niti bilo kojem zivom stvoru na ovom svetu ne bih pozelela.
I ne samo tu,"crna magija" se moze,uspeshno skinuti u josh nekim hramovima pa iz svega gore navedenog ja mogu da zakljuchim samo jedno...
Vi,kako hocete...
slatkicass
slatkicass
Senior
Senior
Broj poruka : 872
Datum upisa : 24.08.2007

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

30.10.07 19:32
panta je napisao/la:
slatkicass je napisao/la:Panta ili SNEZA_ ime moje...Ja nisam ateista, a ni pripadnik bilo kakve satanisticke sekte (daleko bilo). Hriscanka sam , pravoslavne veroispovesti, postujem verske praznike. U mojoj se kuci slavi sv.Jovan Krstitelj, a po "zenskoj strani" se slavi sv.Nikola, to je slava moje cukun-babe koja je zivela 104.godine, prababa je zivela 98. godina a moja baba 91.godinu.

pozZz!!!


Ne bih ni o babama ni o dedama, sve shto bih tebi odgovorila, nalazi se vetj i u odgovoru uputjenom Domingezu. Pozdrav.



flower




" Ljubav, novac, posao, zdravlje, brak, sreća, sex – jednom rečju,
blagostanje duha i tjela može se postići delovanjem ili uticajem tih magičnih energija. Urok, uroci, vradžbine, kletve, čini, prokletstvo ili zlo, može biti oterano ili u potpunosti poništeno belom magijom koja dolazi od pozitivne energije univerzalnog bića, kojeg neki nazivaju Bog ili Buddha ili Alah ......
Zaista, može se postaviti jako mnogo pitanja o postanku i prvim početcima magije. U samom nastanku ljudske vrste, odnosno, iz jednog veka u drugi, ljudi su otkrivali i spoznavali najrazličitije metode da bi pomogli sebi, ali i svojim najbližima. Naravno, sve te metode koje su tada radile određene ili predodređene osobe, razlikovale su se po psiho nivou čoveka, odnosno, iz koje epohe taj čovek potiče. Stručnjaci i naucnici su vrlo često pronalazili potvrdu o magijskom radu na prastarim predmetima i stenama.........

Naravno, danas ima jako mnogo tkz „ magičara „ koji samo pokušavaju navesti ljude da vjeruju, da je upravo njima napravljena najgora crna magija, crna magija uništenja, nasilne smrti. Strah od bolesti, nesreće i fatalizma dovodi ljude u nezavidan položaj. Mnogo puta sam čuo zastrašujuće priče o nemilosrdnom iskorištavanju, ne samo bogatih ljudi, već i onih najsiromašnijih.
Pravoslavni svestenici, također, daju pripravke za postizanje uspeha u ljubavi, braku, poslu, zdravlju, školi,.... Oni rade molitve preko soli, a zatim te zamotuljke od soli daju ljudima da ih nose svojim kućama ili da ih drže u svojim torbicama. Katolički svestenici vrlo često negiraju postojanje crne magije, a u svojim redovima imaju „ stručnjake „ koji se bave tom tematikom ( egzorcisti ). Crkva zabranjuje ljudima da razmišljaju o crnim silama, crkva sve pojave tumači na svoj osoben način tj. ono što im odgovara.
Svi znamo, prilikom ulaska i izlaska iz crkve ljudi se krste sa „svetom„ vodom ili pak, ritualno uzimaju hostiju ( leva i desna ruka čine križ pri uzimanju hostije od svestenika ). Iz tih primera nedvosmisleno uočavamo da magični rituali nisu neobični niti za katoličku crkvu. Magičari bi rekli da se i u crkvi izvode obredi tj. bela magija, u svakom slučaju, MAGIJA ili neki drugi naziv npr. duhovno pročišćavanje."


Zadnja promjena: ; 30.10.07 21:52; ukupno mijenjano 1 put.
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

30.10.07 21:22
sve je to ok.. voleo bi da svako od vas svojim recima napishe sta o ovome mislim a ne da se pastuju tudje misli... u krajnjem slucaju.. moze da se ostavi link pa ko pozeli neka idi pa nek iscita Rolling Eyes
slatkicass
slatkicass
Senior
Senior
Broj poruka : 872
Datum upisa : 24.08.2007

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

30.10.07 21:58
Domingez je napisao/la:sve je to ok.. voleo bi da svako od vas svojim recima napishe sta o ovome mislim a ne da se pastuju tudje misli... u krajnjem slucaju.. moze da se ostavi link pa ko pozeli neka idi pa nek iscita Rolling Eyes


Upravo sam to htela kazati sto sam citirala:)) Magija je stvarnost i vrlo je opasna.....a sto se tice linka , pa samo se ukuca preko google.....i moze se sve procitati, cak i kako je nastala magija i od kada datira.
Veoma interesantna i vrlo diskutabilana tema zar ne?
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

06.11.07 1:30
Ne verujem u magiju, mogla bih čak reći da se užasavam kada čujem da neko veruje u istu. Daleko im lepa kuća, što se mene tiče.
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

16.11.07 20:17
Lično,ne vjerujem u magiju.Smiješno mi to.Vjerujte mi.Jesam čula,pročitala svašta nešto.Vjerujem samo u gospoda,mozda je moja vjera toliko jaka,da sva ostala verovanja isključuje.Zapalim tamjan,njegov miris mi da snagu,da odagnam sve agonije koje bi me mozda mučile affraid
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

16.11.07 21:29
Ako neko veruje i ode da mu se ukloni magija, evo jedne bajalice koju mora pre odlaska naučiti napamet i ponoviti je 9 puta lol!
Na put uročica,
pod put urok,
što urok reče,
uročica izreče,
ponese labud.
Milanove uročice u planinu,
ko te ureče, oči ostavi,
a zadnji deo ponese.
Rasturajte se uroci,
kao što se rastura narod sa subote.
Koliko morem prebrodit dlaka,
toliko ureče Milanove crne oči,
šarene oči, zelene oči,
u Milanovo zadnje telo.
Ko te ureče, košulju obuče,
a rukav izvuče.
Vuk ide naniže, Milovan naviše.
Nit' ima na ovaj dlan dlaka,
nit' na tebe uroka.
geek
Moderato_Kantabille
Moderato_Kantabille
Senior
Senior
Broj poruka : 774
Datum upisa : 04.01.2008

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

27.01.08 9:51
Moj stav u vezi sa ovom temom bio bi sledeci.
Dobro i zlo u sebi trazi ravnotezu.Tacno je meni bar,da ne treba dirati ni jedno ni drugo i da se covek opredeli"malo vishe"onome cemu tezi.Tako da u svakom coveku ....najboljem ima manje zla ali ga ima i obrnuto:U najgorem slucaju,ova tema je otishla u drugu krajnost ...koja vredja teritorije i pripadnosti bilo koga odavde.
Ja necu o tome....jer nisam ni sudija ni ateista ni fanatik....

Slazem se da magija postoji i dobra i losha....i da se covek na najgori moguci nacin udvara sotoni ili slavi Boga...
s vaki odgovor :za ili protiv,nalazi se u nama samima.
Ja cu dok dishem slaviti svetlost a ne tamu....ali....to je individualna stvar,jer tema nije postavila to pitanje nego...ovo zbog cega iznosimo o sebi i vishe od onoga sto treba.
LJubav i dobro pobedjuju,to je apriori....ali ako bih nastavila u tom stilu....licilo bi na pamflet ato mi nije namera.
Da stavim tacku na komentar.Duboko i iskreno iz dushe prezirem crnu magiju,gadim je se do te mere.....
I apsolutno i jedino verujem u Boga,tako da se ne plasim nicega,ali verujem da postoji,da je jaka i da je ima....
Bla,bla,blaaaaaa Laughing
Moderato_Kantabille
Moderato_Kantabille
Senior
Senior
Broj poruka : 774
Datum upisa : 04.01.2008

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

20.08.08 19:45
Teza da neka odredjena individua utice na svest i podsvest druge samostalne i od samog Boga date zdrave osobe , budi u meni osecaj gadjenja , srdbe i zaljenja istih gore pomenutih cinitelja...
Nadam se da smo se razumeli
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

20.08.08 20:19
Moderato_Kantabille je napisao/la:Teza da neka odredjena individua utice na svest i podsvest druge samostalne i od samog Boga date zdrave osobe , budi u meni osecaj gadjenja , srdbe i zaljenja istih gore pomenutih cinitelja...
Nadam se da smo se razumeli
Sta smo se razumeli citirajuce mene ? lol!
Moderato_Kantabille
Moderato_Kantabille
Senior
Senior
Broj poruka : 774
Datum upisa : 04.01.2008

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

20.08.08 21:32
Ne verujem
Jedima magija :ljubav na prvi pogled" i "prepoznali smo se vec negde iz nekog RE pije vodicu kod mene "ostalo ne.!!!
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 43
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

20.08.08 23:49
Moderato_Kantabille je napisao/la:Ne verujem
Jedima magija :ljubav na prvi pogled" i "prepoznali smo se vec negde iz nekog RE pije vodicu kod mene "ostalo ne.!!!
Ne razumem tvoje pisanije i sta je pisac 'teo reci s'ovim sad ali valjda je i to ok.... bem li ga.. valjda... study scratch lol!
Moderato_Kantabille
Moderato_Kantabille
Senior
Senior
Broj poruka : 774
Datum upisa : 04.01.2008

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

21.08.08 2:04
magija
ali na lep nacin....kulturoloski receno
.
zaljubljena sam na prvi pogled:)
wauuuuuuuuuuu
dodir tvojih ruku stvorio je kod mene elektricni udar
dogodilo se da sam te se setila iz nekih situacija koje nikada nisam videla
to su divne ljubavne magije na njih sam mislila
krilood slepog misha
vlacke ili bilo koje druge,gadim ih se >(
Moderato_Kantabille
Moderato_Kantabille
Senior
Senior
Broj poruka : 774
Datum upisa : 04.01.2008

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

21.08.08 2:05
koja fora da ti ne razumesh moje pisanje ?
milica_chobanica
milica_chobanica
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 146
Datum upisa : 17.03.2008

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

21.08.08 14:01
Moderato_Kantabille ::
dodir tvojih ruku stvorio je kod mene elektricni udar


Ovo nije magija nego strast, stvar feromona.

Ne verujem u magiju, verujem u Boga, ali znam da magija postoji - ma kako to cudno, smesno i neverovatno zvucalo.
High_Hopes
High_Hopes
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 109
Datum upisa : 28.07.2008

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

30.08.08 7:14
milica_chobanica je napisao/la:
Ne verujem u magiju, verujem u Boga, ali znam da magija postoji - ma kako to cudno, smesno i neverovatno zvucalo.

Amin.
Moderato_Kantabille
Moderato_Kantabille
Senior
Senior
Broj poruka : 774
Datum upisa : 04.01.2008

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

30.08.08 9:41
milica_chobanica je napisao/la:Moderato_Kantabille ::
dodir tvojih ruku stvorio je kod mene elektricni udar


Ovo nije magija nego strast, stvar feromona.

Ne verujem u magiju, verujem u Boga, ali znam da magija postoji - ma kako to cudno, smesno i neverovatno zvucalo.





E hvala ti Milice .....od srca.
To sve !!!!
I pride ovo.
Organski verujem u Boga aottodoks ne podnosim crnu .....vradzbine i ono sve ...pu....daleko bilo ...ish Smile
vip-tetka
vip-tetka
Veliki ovisnik o forumima
Veliki ovisnik o forumima
Broj poruka : 1196
Godina : 57
Location : HR-Split
Datum upisa : 20.08.2007

IGRE
IGRA-1:

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

31.08.08 14:38
ja ne virujem.................. samo virujem u boga
Sonata
Sonata
Junior
Junior
Broj poruka : 316
Datum upisa : 05.05.2008

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

12.09.08 11:32
Sklonost horoskopskih znakova ka mistici i parapsihologiji



--------------------------------------------------------------------------------
Ovan

Vodi izuzetno buran život. Zaokupljen je avanturom, akcijom, strašću i samim sobom. Nikada nema vremena ni za šta, a opet uradi mnogo više od ostalih. Ima neverovatnu količinu energije i zato ne može više vremena da provodi na jednom mestu.
Zbog ovakvih osobina on se često otuđi od sebe samog, pa nije u stanju da čuje unutrašnji glas. Ima problem da razgraniči emocije od želja i zato mu se preporučuje da ostvari dublji kontakt sa samim sobom pomoću tehnika za relaksaciju. One se, u najvećoj meri, ogledaju u tome što opuštaju upravo onaj deo tela kojim vlada Ovan i planeta Mars.
Glava je na toj listi prva, dok od psiholoških karakteristika napetost, nestrpljivost i impulsivnost izuzetno ometaju vezu sa sobom.
Ovan se interesuje za tumačenje karaktera na osnovu crta lica, a od prognostičkih tehnika voli one koje daju brze odgovore: ji đing, rune, karte, pa čak i tumačenje snova.


Bik

Svoje parapsihološke sposobnosti razvija sporo, ali temeljno. Zbog uticaja zemljanog elementa, parapsihološka iskustva najčešće doživljava telom, a pošto Venera vlada ovim znakom, često ih izražava kroz neki oblik umetnosti. To može biti slikanje, gde će svoje vizije preneti na platno ili muzika, koja je inspirisana inutrašnjom melodijom, koju samo on može čuti.
Dešava se da, pomoću znakova ili simbola koje dobija iz prirode bik može predvideti kakvo će vreme biti. Uglavnom se to odnosi na kontakt sa zemljanim elementom, zbog koga može imati i vezu sa gnomima.
Sve tehnike predviđanja u kojima se koriste novčići, kockice i kovanice, svojstveni su Biku, a numerologija je njegova najveća sklonost.


Blizanci

Su znak izuzetno dobrog intelekta i instikta. Na mentalnom planu brzo mogu da predvide stvari; sve modne trendove koji će tek doći, oni su već uveliko izgustirali. Kao da imaju antene ili unutrašnje radare ili stalno izučavaju svoju okolinu.
Najviše se interesuju za grafilogiju (čitanje karaktera na osnovu rukopisa), hiromantiju i istraživanje ličnosti.
Pošto Blizanci vladaju rukama, imaju neverovatno spretne ruke i velike telepatske sposobnosti. Često se bave i gledanjem u karte. Merkur, koji vlada Blizancima, daje im sposobnost da sve što vide mogu odlično i da prenesu. Često svoja iskustva zapisuju, a ponekad i objave knjigu o parapsihologiji.
Treba samo da obrate pažnju na to da se, zbog velike radoznalosti ne rasplinu na sve strane.


Rak

Počinje da oseća okolinu i da o njoj razmišlja od samog rođenja. Ima istančan osećaj za one sa kojima ulazi u kontakt, pa odmah zna koliko je prema njima neko iskren ili sposoban za pravo prijateljstvo i ljubav.
Zbog uticaja Meseca, Rak je izuzetno moćan medijum. Ovu planetu povezujemo sa nesvesnim, intuicijom i magijom, čarobnjaštvom, i sličnim stvarima. Predosećaji ga uznemiravaju, jer je isuviše osetljiv. Budućnost sagledava u vidu slika, a često se dešava da može da predvidi upravo ono što je njihov sagovornik hteo reći.
Dosta je povezan sa snovima, koji mu takođe daju određene znake, a predviđa sudbinu iz gledanja u šoljicu od kafe ili čaja, kristale i vodu.


Lav

Je veseo, topao, velikodušan i pun života. Optimista je, donosi sigurnost i osećaj velike moći. Često ima izuzetno dobre slutnje, koje se iznenada pojavljuju, ali tako i nestaju. Pošto Sunce vlada ovim znakom, ima neverovatnu količinu energije i dobar je terapeut.
On ponekad leči bukvalno svojom pojavom, jer unosi radost, toplinu i veru. Izuzetno je sposoban da ohrabri druge kada su u krizi, a to je ono što je najpotrebnije. Kada bližnji vide koliku želju za životom ima i sami počinju da osećaju toplinu oko srca.
Privučen je onom vrstom proricanja koja izgleda dostojanstveno i aristokratski i koja mu može doneti popularnost i slavu. Zato ga često srećemo među astrolozima, pogotovo medijski eksponiranim.


Devica

Može biti neverovatno precizna kada su u pitanju njene lične prognoze. Pogotovo ako se radi o dijagnozi kroz alternativnu medicinu. Zbog toga je srećemo i među lekarima. Sposobnost da uoči detalje i odlično pamćenje joj pomaže u bilo kom poslu, a naročito u stvarima koje su vezane za okultno. Ona neće doneti nikakav zaključak ako dobro ne proveri sve ono što joj dolazi iz druge dimenzije.
Ima je i među botaničarima, pa se često bavi travarstvom i spravljanjem čajeva. Privlači je grafologija ili analiziranje spontanih crteža od mastila. Često istražuje parapsihološke fenomene sa naučnog aspekta i trudi se da sve to približi što racionalnije, jer je njen princip racionalno razumevanje.


Vaga

Ima sklonost ka telepatiji i njene parapsihološke moći su, uglavnom, povezane sa drugim ljudima. Privlače je terapije u kojima se koriste mirišljava eterična ulja sa lekovitim dejstvom, a takode i muzikoterapija, koja ima moć da, slušanjem određenih muzičkih tonova, isceljujuće deluje.
Takode, izuzetno je zanima terapija pomoću cveća i boja, a samim tim Tibet i Kina i njihov sistem proricanja, kao što je ji đing i gledanje u kamenje. Kod nje je interesantno što može da utiče na veću grupu. Često izrađuje okultne predmete, a specijalnost joj je feng šui. Tu se najbolje izražava jer ova disciplina spaja sklad, dekoraciju, boje i ezoteriju.


Škorpija

Je zasigurno znak koji se najviše interesuje za okultne nauke. Izuzetno je intuituvna, duboko ulazi u srž stvari i ničega se ne boji. U stvari, što je situacija opasnija i dramatičnija, to je njoj inspiracija veća. Često možete sresti Škorpiju koja se bavi regresoterapijom, spiritizmom (prizivanje duhova) i svim onim što je blisko povezano sa smrću.
Sklona je da izučava znanja koja su nedostupna običnim smrtnicima, a takođe se interesuje za iščezle civilizacije. Plutonova moćna energija joj daje sposobnost da leči magnetima ili bioenergijom.
Pošto je ovo znak izuzetno velike seksualnosti, Škorpiju često privlači tantra, savršeni spoj seksa i magije. Nisu joj interesantne oficijalne religije, već one skrivene. U ovom znaku rođen je najveći broj veštica i onih koji su privučeni paganskom religijom.


Strelac

Je izuzetno refigiozano i filozofski nastrojen. On je veliki istraživač i borac za religioznu svest, odnosno svest o Bogu.
Jupiter, njegov vladar i veliki zaštitnik, daje mu mogućnost spontanog proricanja, čak i bez njegove želje. Obično ga zanimaju sve kulture i religije sveta, pa samim tim puno putuje kako bi ih istražio. Privlači ga mitologija i budite uvereni da poznaje skoro sve grčke, rimske, keltske i egipatske bogove. Takode se interesuje za stare religije, mada se obično prikloni nekoj zvaničnoj. Radiestezija i gledanje u vatru su njegove specijalnosti. On je vatreni znak i predstavlja žar, tako da nije čudo što su učitelji vatre i majstori hodanja po žaru najčešće Strelci.


Jarac

Više voli da živi u svetu realnosti, da zna gde se nalazi. Zanimaju ga konkretne činjenice i nije naročito privučen fantazijom. Teško prihvata sve ono što se logički ne može dokazati i zdravorazumski prihvatiti.
Isuviše je preokupiran materijom da bi razmišljao o nečemu što je, po njemu, beskorisno. Ipak, ako se bavi nečim što može biti okultno to je gledanje u kamenje, kristale i rune, koje se takođe prave u kamenu. Jarac koji dublje uđe u ezoteriju često gleda u kristalnu kuglu.


Vodolijom

Vlada ekscentrična planeta Uran, koja je, uslovno rečeno, prozor u budućnost. Ona razbija sve ustaljene religiozne dogme i pravila i daje slobodan pristup duhovnosti, bez nepotrebnih ograničenja.
Vodolija je po prirodi radoznala i voli da istražuje tajne svemira, kao i odnos čoveka sa njim. Analiziranje bioritma, psihološki testovi i parapsihologija su teme sa kojima Vodolija svakodnevno živi. Često ima munjevite impresije i nagle prekognicijske sposobnosti. Najveći prorok svih vremena, Nostradamus, rođen je upravo u ovom znaku. Moderne elektronske sprave kojima se mere parapsihološki fenomeni konstruisale se Vodolije. Ipak, njihova najveća ljubav je astrologija. Ovaj znak je dao puno astrologa, bez obzira da li su rođeni u ovom znaku ili im se tu nalazi Mesec, skup planeta ili podznak.


Ribe

Su po prirodi preosetljive, intuitivne i saosećajne pa su, uz Škorpiju, najviše povezane sa parapsihologijom. One nikada realno ni ne žive ovaj život, već su stalno negde daleko. Možda u nekoj bajci ili u nekom astralnom svetu?
Njihov vladar, Neptun, može ih povesti do neviđenih dubina svesti i time otvoriti vrata koja su za mnoge zatvorena. Vole da se bave podsvešću, pa često postaju hipnotizeri, psihoanalitičari ili regresoterapeuti. Imaju izuzetan proročki dar, pogotovo kada su snovi u pitanju. Mogu imati kontakte sa bićima iz drugih dimenzija, pa čak i sa mrtvima.
Privlače ih astralna putovanja, spiritizam, magija i teme koje govore o reinkarnaciji, a zbog jakog uticaja Neptuna, Tarot će biti jedno od njihovih jakih okultnih oružja.
Sonata
Sonata
Junior
Junior
Broj poruka : 316
Datum upisa : 05.05.2008

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

12.09.08 11:34
Riba sam u horoskopu pa čitam da mi piše da mogu imati kontakte sa bićima iz drugih dimenzija - hm da pokušam da nađem to biće iz druge dimenzije:))
Pa se informišem o sebi kako me privlače magija i teme koje
govore o reinkarnaciji, privlači me tema o reinkarnaciji i regresoterapija.
sandra35
sandra35
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 175
Godina : 53
Location : Tamo gde Okeani pocinju
Datum upisa : 06.06.2008

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

17.09.08 8:21
Zainteresovali ste me ovim postom, pa sam listala poslednjih par dana po googlu da vidim sta ima o tome.

Za nepoverovati je koliko ljudi veruje u magiju, cak i "satanske" sajtove sma pronasla.

Ja licno?
Verujem,
verujem i u Boga i u magiju i u uroke i u nesto iznad........
anja007
anja007
Senior
Senior
Broj poruka : 899
Godina : 51
Datum upisa : 09.12.2007

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

26.09.08 19:07
Ko veruje u magiju taj je i podlozan istoj to vam je deco kao autosugestija, i neizbezno je da se sta dogodi...
Ja licno ne verujem niti sam ikada verovala, niti me te vracare mnogo u zivotu privlace.Da neceg ima , ima ga naravno ali ako u to sto ima verujes slepo dogodice ti se.
Ako na njega ne obracas paznju nece....
Crna_ovca_chata
Crna_ovca_chata
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1819
Location : Tor na Zlatiboru
Datum upisa : 26.11.2007
http://www.tor iza tjoska.co

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

26.09.08 19:53
Ako na njega ne obracas paznju nece....

A ako on ipak hoce ... geek
anja007
anja007
Senior
Senior
Broj poruka : 899
Godina : 51
Datum upisa : 09.12.2007

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

26.09.08 22:30
Uhvatis se za dupe crna ovco, i onda odose uroci!!!!!!!
Crna_ovca_chata
Crna_ovca_chata
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1819
Location : Tor na Zlatiboru
Datum upisa : 26.11.2007
http://www.tor iza tjoska.co

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

26.09.08 23:59
anja007 je napisao/la:Uhvatis se za dupe crna ovco, i onda odose uroci!!!!!!!

A nije "uhvati te za dupe" pa odose uroci? geek
milica_chobanica
milica_chobanica
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 146
Datum upisa : 17.03.2008

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

27.09.08 0:06
Ja verujem u magiju, narocito kad uspem da mu uvalim magicnu krpu u ruke.
Uobrazena
Uobrazena
Junior
Junior
Broj poruka : 278
Godina : 48
Datum upisa : 14.10.2007

IGRE
IGRA-1:

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

27.09.08 0:48
Jok ja.
Sponsored content

VERUJETE LI U MAGIJU??? - Page 2 Empty Re: VERUJETE LI U MAGIJU???

[Vrh]
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.