Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Join the forum, it's quick and easy

Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PUTOVANJA

+18
Montoya
ludilooo
sava
Intelektuvalac
anja007
pijavica
Moderato_Kantabille
doctorr67
Ines69
determinanta
K-6_Predator
Leden_Nis
veccana44
komunikativna
Lorelei
robija60
PIXI
sonia
22 posters
 :: PUTOVANJA
Go down
sonia
sonia
Senior
Senior
Broj poruka : 598
Godina : 50
Location : my world
Datum upisa : 26.08.2007

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

27.10.07 16:34
Predatore,
naravno da je moguce...
nego, ja jos uvek cekam da mi Ti opises te predele kuda putujes...

bounce bounce bounce bounce bounce bounce


Zadnja promjena: ; 18.01.08 19:26; ukupno mijenjano 1 put.
K-6_Predator
K-6_Predator
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.10.2007

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

27.10.07 18:53
.


Zadnja promjena: K-6_Predator; 11.06.08 14:06; ukupno mijenjano 1 put.
sonia
sonia
Senior
Senior
Broj poruka : 598
Godina : 50
Location : my world
Datum upisa : 26.08.2007

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

29.10.07 22:09
Predatore, dok ti resis da ispricas ja cu ostarim, aman zucni

bounce
K-6_Predator
K-6_Predator
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.10.2007

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

10.11.07 12:19
.


Zadnja promjena: K-6_Predator; 11.06.08 14:07; ukupno mijenjano 1 put.
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

10.11.07 16:11
Životna mi je želja da obiđem Škotsku, privlače me dvorci, ta severna priroda, vresišta me oduševljavaju, ali avaj...Ni u jednoj od put.agencija nema ponuda za tu destinaciju, valjda ima malo zainteresovanih, pa bi aranžmani bili skupi. No, jednom...who knows, prvi veći novac koji budem imala utrošiću na taj put.
sonia
sonia
Senior
Senior
Broj poruka : 598
Godina : 50
Location : my world
Datum upisa : 26.08.2007

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

11.11.07 1:14
nego, je l' oni tamo behu imali vampire.....? affraid

Skotska, zamkovi....buhahhaha.....
ima tamo dosta lepih predela, kazu, ali ....sestro slatka What a Face

idi ti pa kad se vratis, ispricaj nam o tim lepotama Suspect
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

11.11.07 2:45
sonia je napisao/la:nego, je l' oni tamo behu imali vampire?


Ne, Rumunija ima vampira, a tamo samo bila
sonia
sonia
Senior
Senior
Broj poruka : 598
Godina : 50
Location : my world
Datum upisa : 26.08.2007

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

11.11.07 19:32
pricaj, pricaj......... sve hocemo da znamo Smile)))

pricaj sta ima sa druge strane Dunava bounce

(nemoj o vampirima) What a Face
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

11.11.07 20:04
U Rumuniji sam bila dalekih 80tih godina. Tada je bilo IN "skoknuti" da bi se kupilo nešto od keramike (još imam neke od tih predmeta, zatureno u šupi Rolling Eyes ) i da se razgleda arhitektura, imali su lepe trgove, sve je bilo poprilično sačuvano. Bila sam u Temišvaru i još nekim manjim mestima, e, a tamo ima lepih crkava.
sonia
sonia
Senior
Senior
Broj poruka : 598
Godina : 50
Location : my world
Datum upisa : 26.08.2007

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

12.11.07 21:01
Kazu da Rumunija postaje opet aktuelna. Ljudi odlaze tamo na rad ili u provod... Volela bih da vidim tu zemlju, ma usla bih ja i u zamak (ali po danu) What a Face
Nikad nisam razmisljala o Rumunima, kakvi su kao narod....Dali su slicni nama ili nesto sasvim drugacije? Lepo bi bilo cuti o tome...


bounce
Ines69
Ines69
Junior
Junior
Broj poruka : 385
Datum upisa : 25.08.2007

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

13.11.07 22:49
Sirija drzava u kojoj ja zivim.
Zemlja sa veoma bogatom istorijom zanimljivim ljudima.Zemlja u kojoj je stvoreno prvo klinasto pismo,pretecha alfabetne azbuke.Ne znam koliko vas sve to zanima.Pitajte
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

13.11.07 23:13
Da se nađem tamo, šta bi mi preporučila da vidim, uradim...?
Ines69
Ines69
Junior
Junior
Broj poruka : 385
Datum upisa : 25.08.2007

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

14.11.07 20:06
Ovde bi zaista imala sta da vidis a ja nemam dovoljno prostora a ni materijala da sve opisem.Ali pokusacu nesto tek na brzinu koliko je ovde to moguce.
Sirija je bila centar jedne od najstarijih civilizacija na svetu, što je potvrđeno velikim brojem arheoloških iskopa.U njoj je pronadjeno vise antickih gradova,Ebla,Mari.Ugarit,Dura,Europos.
Danasnja Sirija jedan je od centara osnivanja hriscanstva.Sveti Pavle se preobrazio u Hriscanina na putu u Damask i osnovao prvu hriscansku crkvu u antickoj Siriji.
Glavni grad Sirije, Damask je najstariji kontinuirano nastanjen grad.Spominje se u hijeroglifskim tablicama starog Egipta.
U Damasku se nalazi cuvena Omayadska dzamija,jedna od najstarijih Inajvecih na svetu.
PUTOVANJA - Page 2 250px-10
Zna se da su temelji danasnje Omayade stari najmanje 3000 godina.Ona ima vaznost i za hriscane jer je u njoj pohranjena glava Jovana krstitelja
PUTOVANJA - Page 2 250px-11 PUTOVANJA - Page 2 406px-10 (slike kapele u kojoj se nalazi glava svetog Jovana krstitelja)
Sam papa ju je posetio 2001.Na mestu Omayadske dzamije nalazio se hram Juitera koji su hriscani kasnije preobrazili u katedralu posvecenu svetom Jovanu krstitelju a muslimani u Omayadsku dzamiju.
U Damasku se nalazi I najstariji bazar na svetu takozvani Al Hamedia souk.
PUTOVANJA - Page 2 Photo-10
Dok setate bazarom zapanjeni ponudom raznovrsnih proizvoda, sa svih strana ce vas spopadati ljubazni trgovci I ubedjivati da bas oni imaju to sto vi trazite.
Alep je jos jedan tako cuveni i stari grad u Siriji.U njemu se nalazi poznata Alepska tvrdjava sagradjena oko 360-e godine p.n.e.
PUTOVANJA - Page 2 Wk5jc810(tvrdjava Alepa.

Latakija,grad u kome ja zivim,najveca je luka Sirije I glavni turisticki cenar drzave.
PUTOVANJA - Page 2 Syr610 (jedna od plaza Latakie)
Iako sav Arapski svet dolazi zbog mora i plaza,ja bih kao turista isla da posetim nesto mnogo znacajnije.Ugarit drevni anticki grad u kojem je stvoreno prvo klinasto pismo,preteca alfabetske azbuke.O Ugaritu sam vec pisala na jednom sajtu I necu vas gnjaviti istorijom.Ali ako pozelite da ipak procitate taj text prenecu vam ovde.
PUTOVANJA - Page 2 Ugarit10 PUTOVANJA - Page 2 Ms195510
Kao sto rekoh tek pomalo i na brzinu.Kada buh nabrajala sve zanimljivosti Sirije bio bi mi potreban citav jedan sajt.
robija60
robija60
Junior
Junior
Broj poruka : 257
Location : bar
Datum upisa : 25.08.2007

IGRE
IGRA-1:

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

15.11.07 10:58
Ovaj mali deo sto si napisala i slike koje si priložila mene su odusevili
i nebih imala nista protiv da i jos poneki put dodas ponesto sto osetis potrebu da bi nam prijalo da pogledamo i procitamo
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

17.11.07 8:09
Ines69, volela bih pročitati kakav je tamo način života. Koliko se razlikuje od "ovog ovde"? Opiši nešto što ne možemo nigde pročitati, neka svoja iskustva.
doctorr67
doctorr67
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1055
Location : nighthell
Datum upisa : 31.08.2007

PUTOVANJA - Page 2 Empty Sirija-odmor

18.11.07 23:23
Ines69 je napisao/la:Sirija drzava u kojoj ja zivim.
Zemlja sa veoma bogatom istorijom zanimljivim ljudima.Zemlja u kojoj je stvoreno prvo klinasto pismo,pretecha alfabetne azbuke.Ne znam koliko vas sve to zanima.Pitajte


Da Latakija ima u ponudi u turistickim agencijama zadnjih godinu dana, i cini se veoma interesantnom ponudom.Rec je Hotelima na moru - izgleda lepo i primamljivo bar na slikama.Mozda se i odlucim za tu destinaciju.Kontaktiracu te ukoliko bude to rezervisano.



P O Z D R A V !!!
Ines69
Ines69
Junior
Junior
Broj poruka : 385
Datum upisa : 25.08.2007

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

19.11.07 1:19
Vec sam rekla da meni samo more i plaze nebi bili toliko atraktivni kao nacin zivljenja,mentalitet i istorija zemlje.
Mada iz celog Arapskog sveta dolaze kod nas na more,ja se veruj mi, pitam zasto.Evropske plaze su zanimljivije ako je to jedino sto trazis.Mozda je razlog i to sto ovde ipak neces videti devojke u tangicama ili ne daj Boze toplesu.Plaze su raznovrsne,prilagodjene svacijem ukusu i merilima kulture.Postoje plaze na kojima se zene kupaju potpuno odevene,cak i sa maramama na glavama ili plaze na kojima je zabranjen boravak bez kupacih kostima.Ustvari da se prigodnije izrazim ,zabranjen je boravak u prethodno navedenom oklopnom izdanju.Imas porodicnih plaza na kojima nije odobren ulazak muskarcima osim ako su u drustvu zena ili pak zenskih plaza na kojima je odobren ulaz samo zenama.Dakle apsolutno imas pravo izbora po tom pitanju.Inace je ovo drzava u kojoj se pravo licnog izbora proteze u svim sferama.Na ulicama cete videti zene kojima iz odece vire jedino lice i shake a isto tako i devojke u mini suknjicama ili razgolicena stomaka.
Susrescete bogate ljude koji vas posmatraju iza zatamnjenih stakala najnovijeg mercedesa ili neobicne istetovirane beduine,koji jedva cekaju da zavrse svoj posao i pobegnu sa vrelog asfalta.Beduini su inace vrlo zanimljiv narod sa posebnim obicajima i stilom zivota,koji je civilizovanom svetu neshvatljiv.Neshvatljivi smo i mi njima.Zivimo u betonskim kutijama zarobljeni sivilom i gradskom vrevom sa svih strana.
Ali ako iko ikada naleti na beduinsko naselje,naicice na gostoprimljivost kakvu nije mogao ni zamisliti.Jedan od beduinskih obicaja je da tri dana ne pitaju gosta ko je ili zasto je dosao.Prihvataju ga sa najvecim postovanjem i ugostice ga kao da je sam car dosao.Ako je potrebno branice ga svojim zivotom.Gost je svetinja i tako se prema njemu i ophode.
Za sada toliko bice valjda i nastavka ako vas i dalje bude zanimalo.
K-6_Predator
K-6_Predator
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.10.2007

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

17.01.08 13:20
.


Zadnja promjena: K-6_Predator; 11.06.08 14:06; ukupno mijenjano 1 put.
K-6_Predator
K-6_Predator
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.10.2007

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

17.01.08 13:20
.


Zadnja promjena: K-6_Predator; 11.06.08 14:07; ukupno mijenjano 1 put.
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

17.01.08 14:00
Upila sam ove tvoje tekstove. Deo Dunava koji se opisao mi je poznat, ali sam tvojim opisom ponovo oživela mirise. Lepo od tebe što si podelio iskustvo s nama.
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

17.01.08 15:40
INES69 I K-2-PREDTOR..JEDNO VELIKO VAM HVALA ZA OVU..PUTESESTVENIJU..NEMAM KOMENTAR.

Samo ...predator jeli ovo marketing ..hohohohoho,kako je u Grčkoj jeftino..Ja sam u martu zadnji put bila,nije bas tako,cijene su skoro kao kod nas.Mada kaficu mozete popiti i za 1 euro,par koraka druga kafeterija za 8 eura,to si zaboravio da nam kazez;))I sto je bitno ako kazes tamo da si iz Srbije toliko ce biti ljubazni prema vama da ne mozete vjerovati.Suveniri su mnogo jeftini,koga interesuju statue bogova,mogu da se nadju za 10 eura a ta ista statua,je u Rimu 50 eura.
Onda nisi dame upoznao,da mogu za mnogo jeftino,kupiti bundu od nerca,vizona i astragana.Tu oko 500 eura,a ta ista bunda u sledecu radnju,doduse sa zlatnom kovcom se krece do 5000 eura i više.

Nisi mi upoznao dame da u Tunisu i Egiptu,mozete kupii divne tasne ,kaiseve i torbe od krokodila i zmijeske koze,za nekih 30 eura,uz obavezno cenkanje,mozda prodjete i bolje.

Nisi mi upoznao dame,da u Barseloni mozete kupii ludilo cipele za nekih 20 eurica,a statue koje sam gore pominjala i po 5 eurica.

Nisi nam kazao koliko kosta kafica u restoranu ajfelove kule;))))

Nisam nam docarao sela,tj mlinove koji se nalaze u kolini Pariza.

Ali svaka čast za ovu putašestveniju..

Taraba ..prozivam te..ako moze malo o Rimu..jednu blic reportazu..i o veneciji..njenim mostovima i zlatarama...Jer ipak moje turisticko putovanje..nije vidjelo toliko,koliko ti znas o Italiji jet tamo ziviš i radiš.
Moderato_Kantabille
Moderato_Kantabille
Senior
Senior
Broj poruka : 774
Datum upisa : 04.01.2008

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

18.01.08 11:51
Italija,Grcka....Mediteran,jesu mesta gde bih putovala,zivela i umrla.
sonia
sonia
Senior
Senior
Broj poruka : 598
Godina : 50
Location : my world
Datum upisa : 26.08.2007

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

18.01.08 18:49
Hej, bash ste me obradovali kad sam videla da putujete, i shto je josh bolje imate volje da delite to sa nama sunny
Pisacu vam o zemlji za koju mislim da je vredelo videti i doziveti , a opet znam da bi se retko ko usudio da ode tamo, pogotovo sada.. Neutral
Eto mene sa prichom o Palestini...
sonia
sonia
Senior
Senior
Broj poruka : 598
Godina : 50
Location : my world
Datum upisa : 26.08.2007

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

18.01.08 19:43
Evo mene, kao shto sam obecala bounce
Palestina: sveta zemlja, zemlja svih vera, zemlja vechitih sukoba, mediteranska.... dodacu : zemlja hrabrih, dobrih, napacenih a opet uvek spremnih za salu i smeh ,ljudi, zeljnih druzenja, voljnih uchenju, upoznavanju novog... Mogla bih tako do sutra..
Prichacu vam o Palestini ,ne onako kao shto ste navikli u reportazama, pisacu o onome kako sam je ja dozivela...
Avion je poleteo sa Bg aerodroma i dok sam pokushavala da okupiram moju bebu, oni su javili da slecemo na Kipar. Tu smo proveli nekih 15 tak minuta Very Happy tek da osetimo miris mora sunny
Ponovo smo poleteli i kapetan nam je obecao predivan pogled na Tel Aviv. Ispunio je obecanje: odushevila me belina tog grada, plavetnilo mora i neba ... Aerodrom , koga smatraju jednim od najlepshih u svetu, imao je neki poseban miris, vazduh je poseban nekako....Osoblje je mlado, sve su to momci i devojke od nekih 20 tak godina.. Nema starijih i zene su u vecini.. Sve je bilo nekako kao na filmu, ali....
( sad idu slova, pa pravi film tek krece..., verujte... ochekujte nastavak i pishite... )
sonia
sonia
Senior
Senior
Broj poruka : 598
Godina : 50
Location : my world
Datum upisa : 26.08.2007

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

24.01.08 18:47
Proshli smo granicu i ushli u deo Palestine gde cu boraviti narednih godinu dana. Pogranichni deo nije bash za opisivanje. Tu zive ljudi koji su prebegli nakon drugog svetskog rata pod najezdom jevreja, koji nisu imali svoju drzavu pa su reshili da je tamo silom stvore. A kako bi inache?.. Chudno je to da je narod koji je toliko patio tokom rata, reshio da istom metodom ostvari svoje zelje... Zakon jacheg je chudna stvar..
Nego, to nije nasha tema sada, pustimo neka to reshavaju veliki...Mi samo mozemo da imamo mishljenje...eto....
U ovoj zemlji, u ovom gradu, promenicu svoje shvatanje, svoju veru, svoj pogled na svet.... Tada to josh nisam znala..
Taxi je skrenuo sa bulevara ulicom koja je silazila prema moru...Dochekao nas chovek koji je tiho pozdravio i poneo torbe. A onda, galama, stvorilo se desetak dece ispred nas. Sva ta nasmejana lica su zelela da nas pozdrave, prichali su razdragano a ja nisam nishta razumela. Very Happy
Pojavila se jedna starija zena, neshto rekla, nasmejala se i zagrlila me ( valjda mi je pozela dobrodoshlicu) Very Happy
O, nisu se razilazili...Kako je vreme prolazilo, sve ih je bilo vishe... Ljudi, zene, deca... Sve jedna familija! Svi su zeleli da vide strankinju koja je doshla..
Sad mi je bilo zao shto ne znam ni rech arapskog ..
Mushkarci su okretali glavu od mene i nisu mi se direktno obracali.. Kako mi je bilo neprijatno..uff.. ....''Kosa zene je samo za njenog muza'', a ja nisam nosila maramu.. Zene su neshto govorile, ali bash na onaj zenski nachin, znate vec... Rolling Eyes One uglavnom imaju kovrdze, shta bih dala za njih, makar i sat-dva kod frizera, a ja ravnu kosu.. ''Prelepa je, kao svila, crna kao noc'', umeju da daju komplimente...Zavolecu svoju kosu! lol!
''Koju li kremu koristi? Ushla je u kupatilo, noge su joj bile tamne a sad su bele?'' pitale su... Nosila sam unihop, koji mi ovde vishe nece biti potreban Wink
Ovde sam saznala da sam ''bela''. Celog zivota sam bila ponosna shto sam tamnija od svih... O, sve su mi pomeshali za dva sata... Jesam li bela ili crna? Je li prava kosa lepsha od kovrdzave? Jesu li oble zene lepshe od mrshavica? Opa, dopadaju mi se ovi ljudi! afro
Idem na spavanje, sutra je novi dan medju Arapima sunny
ochekujte..........
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

24.01.08 19:08
sonia..mozes da nastavis ljubim te..ja sam neko ko je opcinjen istocnjackom kulturom..a i obicajima:)))))
Ines69
Ines69
Junior
Junior
Broj poruka : 385
Datum upisa : 25.08.2007

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

24.01.08 20:15
Ja zivim sa Arapima,ali ipak postoji razlika u mentalitetu od drzave do drzave i zaista me zanima nastavak price.Mozda me jos i vise zanima kako je jedna moja zemljakinja prihvatila taja nacin zivota.
Nadam se brzom nastavku.
pijavica
pijavica
Pocetnik
Pocetnik
Broj poruka : 13
Location : Holland
Datum upisa : 10.12.2007

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

25.01.08 13:10
Dva grada koja ce mi ostati u secanju: Venecija i Dubai

Venecija zbog romantike a Dubai zbog luxuza mmmmmmmmmmm
sonia
sonia
Senior
Senior
Broj poruka : 598
Godina : 50
Location : my world
Datum upisa : 26.08.2007

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

25.01.08 15:40
Pijavica, pishi nam o Veneciji Very Happy
Kako bih volela da je dozivim...
Dubai hocu, to ostavljamo za kasnije...neka bude ramena mishljenja..
Prichaj nam o Italijanima, wow! Laughing


Zadnja promjena: ; 25.01.08 15:44; ukupno mijenjano 1 put.
sonia
sonia
Senior
Senior
Broj poruka : 598
Godina : 50
Location : my world
Datum upisa : 26.08.2007

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

25.01.08 15:44
Ines69, nastavi i ti, lutko, sa opisom Sirije...
Dopada mi se tvoj stil, ovde...a i inache Wink
Sponsored content

PUTOVANJA - Page 2 Empty Re: PUTOVANJA

[Vrh]
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.