Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Join the forum, it's quick and easy

Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
slatkicass
slatkicass
Senior
Senior
Broj poruka : 872
Datum upisa : 24.08.2007

Mladost...."Svako vreme nosi svoje breme" i lepotu Empty Mladost...."Svako vreme nosi svoje breme" i lepotu

17.12.07 10:23
Mladost…

"Fascinacija vecitom mladoscu… cinjenicom da je vecita.
Dorijan Grej je dosao da tu dugo ostane!

Ima li u tome neceg loseg? Nema, zasto bi bilo? ”Lose” postaje kada zelje da budemo mladi (i lepi) postane opsesija, fascinacija. Upravo je to ono sto se desava trenutno u vremenu u kome zivimo.
Sta se desilo sa nama? Kako smo to ovde dosli? Zasto je toliko vazno izgledati mlad i kad si star?

Kako izgleda dnevna stampa, cime su ispunjeni skupi, debeli casopisi stampani na kvalitetnom papiru..?

Tretmani koji ce vas uciniti deset godina mladjom”
( neeecu da se tretiram protiv godina, ko je jos pobedio u bitci sa prirodom? Kako god je pobedjivali uvek nas na kraju nekako kazni… necu da ostarim preko noci! Pa ja jos uvek ne posedujem ni mikrotalasnu pec i ne shvatam kako funkcionise cudo zvano fax, a prepusticu se necijoj pospanoj, mamurnoj, neodgovornoj... glavi ili ruci koja drzi laser koji ce mi skinuti fleke, bore ili sta vec!)

”Jedite zdravo i bicete vecno mladi”
(necu da budem vecno mladaaa, zasto bih, treba stalno da ispunjavam necije zahteve i prohteve… bicu mlada tacno onoliko koliko mi to moje telo dozvoljava, a da ga ja pri tom ne maltretiram… Ljudi, sta vam je treba doziveti sve godine, posle tridesetdevete puni se cetrdeseta godina, pa cetrdeseta, ne puni se tridesetpet ili tridesetdevet narednih deset leta!)

”Kako zadrzati vitko telo i mladalacki izgled”
( neecu po svaku cenu ni vitko telo! Covece, necu da budem gladnaaa, hocu pitu od jabuka i strudlu sa makom… hocu hrskavu koricu na vrucem prasecem pecenju… hocu martini… s` vremena na vreme… Necu da trcim znojava i polugola dok mi istureni delovi tela poskakuju kako hoce, neeecu da dajem pare na clanske karte za fitnes klubove u kojima svi govore o tome koliko su trenirali i koliko im se smanjio obim clanka, neeecuuu!)

Gde nestaju svi stari ljudi, kako ih ”javnost” (tv, stampa, film) krije? Zasto je zalosno biti star? Zasto danas u filmovima tridesetpetogodisnjakinje glume majke dvadesetpetogodisnjacima?

Da li je Greta Garbo bila prva koja je osetila da ne moze da ispuni potrebu javnosti da bude vecno mlada? Ili jednostavno nije htela na to da pristane? Sta je sa toplotom lica naborane Ketrin Hepbern? Okate Bet Dejvis?
Da li je problem jos dublji...? Da li je brisanje bora i godina ucinilo da stvaramo androgenu generaciju iz naucno-fantasticnih filmova u kojoj se stariji i iskusniji niti cene, niti postuju?

Ko danas mari sta stari profesor misli?

Koga je briga sta baka u cosku trabunja?

Kome su potrebni radnici stariji od cetrdeset?

Niko…

Nikog…

Nikome…

Eto vam odgovora…

Godine u kojima smo uvek su najbolje godine…


Pazite, posle dozivljenih izvesnih godina, vama zaista pristaje zlatan nakit. Skupocenosti. Naravno, predpostavimo da mozete da ih posedujete, te skupocenosti…Ne izgledate kao bozicna jelka okicena na rasprodaji… sve u pola ceneee, duboko smo u januaru… mozete da nosite bunde, a da izgledate kao da ih nosite zato sto su nezamenljiva zastita od hladnoce (sto zaista i jesu) a ne kao neko ko zeli da pokaze bundu ne bi li time dobio neki visi status… Posle dozivljenih izvesnih godina, sasvim je ok priznati da zaboravljas, da si umoran i da vise nije zadovoljstvo nikakvo ludovanje i preterivanje…
Godine sobom nose sigurnost, smirenost, iskustvo, mudrost… nista od toga, u potpunom i pravom smislu reci nemas i ne mozes da imas dok ne prodju… godine mislim… zato je sjajno kada prodju… ima sigurno jos milion raloga za zameranje brisanja starosti i velicanja napunjenih godina ali ja cu se zaustaviti ovde… niti sam dovoljno pametna, niti kompetetna, a ni dovoljno mlada, niti stara…

Eto, velicam ja zrelost ali priznajem da odvajam isuvise para za skupu kremu u malesnoj kutijici, poznate marke, koja ce uciniti cudo sa boricama oko mojih ociju…
Jer, ako svi vi ostanete mladi, samo cu ja biti stara, a taj scenarijo ne bih ja da…
Dorjan Grej je dosao da ovde zauvek ostane… gledam se u ogledalu… sve sam lepsa i lepsa, sve mladja i mladja, kao uostalom i pola populacije koju zastupam…

Dorjan Grej… moj idol…"


Zadnja promjena: ; 17.12.07 10:38; ukupno mijenjano 1 put.
doctorr67
doctorr67
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1055
Location : nighthell
Datum upisa : 31.08.2007

Mladost...."Svako vreme nosi svoje breme" i lepotu Empty Re: Mladost...."Svako vreme nosi svoje breme" i lepotu

17.12.07 10:29
"dobro jutro" svaka cast na jutarnjim postovima!Da li ste za kaffu?
slatkicass
slatkicass
Senior
Senior
Broj poruka : 872
Datum upisa : 24.08.2007

Mladost...."Svako vreme nosi svoje breme" i lepotu Empty Re: Mladost...."Svako vreme nosi svoje breme" i lepotu

17.12.07 10:36
Dobro jutro, hvala ponudjen kao pocascen... Tema mladost:))
doctorr67
doctorr67
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1055
Location : nighthell
Datum upisa : 31.08.2007

Mladost...."Svako vreme nosi svoje breme" i lepotu Empty Re: Mladost...."Svako vreme nosi svoje breme" i lepotu

17.12.07 10:42
sirok pojam.

uglavnom se pominje mladost u poznim godinama kad se osmehuje starost.Naravno da ti je bila ta pamet u mladosti drugacije bi.......bilo sta.
Sve u svoje vreme.
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

Mladost...."Svako vreme nosi svoje breme" i lepotu Empty Re: Mladost...."Svako vreme nosi svoje breme" i lepotu

17.12.07 18:25
Mladost..hmmmmm

Muškarac ima godina kako se oseca,zena kako izgleda, zar ne;)))))
doctorr67
doctorr67
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1055
Location : nighthell
Datum upisa : 31.08.2007

Mladost...."Svako vreme nosi svoje breme" i lepotu Empty Re: Mladost...."Svako vreme nosi svoje breme" i lepotu

17.12.07 18:47
veccana44 je napisao/la:Mladost..hmmmmm

Muškarac ima godina kako se oseca,zena kako izgleda, zar ne;)))))

nece biti bas tako, ali nek ti bude ukoliko se tako osecas:)))
Shejnoslava
Shejnoslava
Junior
Junior
Broj poruka : 366
Datum upisa : 01.12.2007

Mladost...."Svako vreme nosi svoje breme" i lepotu Empty Re: Mladost...."Svako vreme nosi svoje breme" i lepotu

20.12.07 21:40
veccana44 je napisao/la:Mladost..hmmmmm

Muškarac ima godina kako se oseca,zena kako izgleda, zar ne;)))))

Svako od nas moze da bude mlad koliko zheli a i star ako bash insistira na tome.

Ja sam josh na nivou pubertetlije shto se tiche psihe.
Shto se tiche oklopa koji imam u ovom zhivotu pa mazim ga i pazim i sva sam ko dechak od 16 godina ,takve gradje.
Jesam derishte u glavi i jesam kompleks da pazim shta jedem i koliko jedem,ne smatram to maltretiranjem vec svojim mentalnim oboljenjem koje ne zhelim da lechim.
Volim sebe bas ovakvu kakva jesam i hocu da shto duzhe takva budem.
E sad shto sam malo uvrnuta i preterujem u samodisciplini zbog takve gluposti ipak je moj izbor.Bitno je da me to chini srecnom.
Svako ko ume da nosi sebe i oseca se dobro u svojoj kozhi(imao 120 kila ili 40)srecan je chovek!
To vazhi i za godine ,ko ima 18 u telu 40-ishnjaka i dete sa duhom starca -ako su zadovoljni samim sobom -navijam za njih!
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

Mladost...."Svako vreme nosi svoje breme" i lepotu Empty Re: Mladost...."Svako vreme nosi svoje breme" i lepotu

22.12.07 12:18
Tacno je mentalni sklop okolnosti su naše godine,htjeli ili ne htjeli mi to da priznamo.Mada u sustini svako biće do smrti je dijete.,koje je u njemu negdje daleko potisnuto.Čovek samo sa godinama dobija zrelost,da to dijete je negdje u njemu sakriveno,djeca prave greske pa i mi često zar ne;))).U sustini izgledamo kako mislimo,sta jedemo i kako se oblačimo.Ipak je to splet okolnosti koji se zadrzati našu mladost.Moja majka kad je umrla imala je 75 godina a izgledala je kao da ima 50 godina.Ali ona je bila veselica koja se radovala tudjoj sreci.Zato je taj mladalacki izgled zadrzala cak je znala bez ikakvih kompleksa da sa nama djecom podje u diskoteku,malo mozda cudno ali je tako.Sada ne znam dali smo je mi vukli sa nama ili je ona to zeljelo to veliko dijete koje je u njoj sakriveno bilo.
Znači čovek treba da poklanja paznju bar pola sata dnevno sebi da bi bio vecito mlad bar u duši a fizicki je lako prikriti godine zar ne,svi mozemo u svako doba dana izgledati makar 10 godina mladje.
U moje kupatilo na ogledalu stoji ispisana recenica. nase cuvene Ruške..Dobro jutro ljepotice..tako kad pocnem dan..osjecam se malo opustenije.
Znači pazimo,kako mislimo sta jedemo ,pazimo i na still oblacenja.Eto nas većito mladi..eto nas večito sretni i zadovoljni.
Sonata
Sonata
Junior
Junior
Broj poruka : 316
Datum upisa : 05.05.2008

Mladost...."Svako vreme nosi svoje breme" i lepotu Empty Re: Mladost...."Svako vreme nosi svoje breme" i lepotu

08.01.09 19:23
Neću da citiram Gazda Mitketa, ali... postoji žal za mladošću u svima
nama. Naravno ne doseže dramaturški nivo jer smo zreliji i naučili
da zaista svako vreme ima svoje prednosti kao i nedostatke.
U mladosti jedva sam čekala da napunin 18 godina da dobijem pasoš, da mogu da zahtevam da ostanem kasnije uveče ma kakvi
mislila sam da će tada celi svet biti moj i da mi niko neće moći ništa.

Ne bih se podvrgla nikakvom plastificiranju niti veštačkom ulepšavanju. Naravno svako ima svoj izbor i mišljenje.
Lepa žena mora ostati pre svega duhovno lepa, UVEK ČISTA i
mora bar minimu uložiti u svoju negu. Nemamo svi za kozmetičare i td., ali ima stvari koje možemo učiniti same za sebe uvek i u bilo kom svom dobu.
COVEK_ZVER
COVEK_ZVER
Junior
Junior
Broj poruka : 267
Location : ja sam covek zver i zivim pod mostovima
Datum upisa : 03.11.2008

Mladost...."Svako vreme nosi svoje breme" i lepotu Empty Re: Mladost...."Svako vreme nosi svoje breme" i lepotu

08.01.09 20:19
Volim sebe da definisem kao HIGLHANDER....
To mi je cak i rezervni nick

Besmrtan sam Twisted Evil
Sponsored content

Mladost...."Svako vreme nosi svoje breme" i lepotu Empty Re: Mladost...."Svako vreme nosi svoje breme" i lepotu

[Vrh]
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.