Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Join the forum, it's quick and easy

Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PLJUVAONICA

+33
julijana
sandra35
Dzigericu_ste_mi_izele
Mikelandjello
Storm_z
njushkalo_37
Shejnoslava
Crna_ovca_chata
Meg
whampirusha
Danubius
Ines69
BabaNaMetli
doctorr67
Tatko_Pantelija
sonia
Speeeed
Sibylla
Ines
Luckasta
zatvarachiTZa_kokosa
BussPeda
mirotvorac
K-6_Predator
determinanta
Domingez
slatkicass
Lorelei
vip-tetka
Tricky
komunikativna
Mitja1
veccana44
37 posters
Go down
avatar
Sibylla
Pocetnik
Pocetnik
Broj poruka : 14
Datum upisa : 04.11.2007

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

14.11.07 5:13
Doktore, mani se foruma, drzi se motora.

Zamolila bih sve koji zele da ucestvuju na forumu da obrate paznju na pravopis. Forum zahteva elementarni nivo pismenosti.
Isprovocirana sam pojedinim postovima koji su pisani bez poznavanja interpunkcije koja se nadomescuje upotrebom tri tacke, nerazumevanjem znacenja navodnika, nepravilnom upotrebom zagrada itd., sto je redovna pojava na ovom forumu. O padezima necu ni da pricam, kao ni o rodu imenica. I jos nesto, ako nesto kucate (tipkate), iza svake tacke ili zareza ide razmak (space).

Ceo tekst pisan velikim slovima je strogo zabranjen na svim forumima. Pisac takvog teksta ima zelju da se nametne iznad svih pravila (vice, a vikom se plasi praznina), a ocigledno iza velikih slova krije svoju neukost i nepismenost, sto se vidi iz pisanih redaka.

Svaki jezik ima pravopis i gramatiku. Nepoznavanje pravopisa i gramatike izaziva nesporazume kod citalaca, bez njih nikad ne znas "sta je pisac hteo da kaze".

I narodni govor, u pisanom obliku, uz pravilnu upotrebu interpunkcije sasvim je razumljiv (Bora Stankovic - Kostana, August Senoa - Seljacka buna..., lektira za osnovnu skolu).

Prema tome, pansionci, ako zelite da imate iole ozbiljan forum, obratite paznju na ove dobronamerne primedbe.
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

14.11.07 6:39
Da ne bih ulazila u polemiku šta u određenom kontekstu znači gore spomenuta reč, reći ću kako je ja definišem, iako ću, možda, ući u opasnu zonu semantike (za koju možda nisam dovoljno kompetentna, ali mi iskustvo pisane reči, daje pomalo prava Wink - prim.aut. Razz). "Pljuvanje" , moja malenkost opisuje kao radnju neodobravanja nekog pojma, dela, ili ponašanja određenih osoba. Da bih reagovala, (iskazala svoj stav) naravno moram imati motiv, a on je kod mene bitniji od samog čina "pljuvanja".
Ines
Ines
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 86
Godina : 52
Location : Mars
Datum upisa : 03.09.2007

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

14.11.07 17:05
Sibylla, zamolit tju te da se drzis zadate teme i da ne stvaras konfuziju sa istim.

Ovo si mogla slobodno napisati pod temom PRIMJEDBE - sta vam smeta na ovom forumu?

Neprepznavanje tematike i pisanje u sasvim drugom smeru koji se kosi sa zadatom temom se takodje moze svrstati pod nepismenost ali mi ovde nismo u ulozi lektora a bogami ni u ulozi profesora/instruktora kao ni predavaca vec u ulozi diskutanata gde kao pojedinac iznosimo svoje licno misljenje i stav na odredjenoj tematici.

Svaki sledetji post koji nije u dodiru sa odredjenom temom bit tje brisan bez upozorenja.

Velika slova istina, pomalo deprimiraju i stvaraju utisak besa i ljutitosti osobe koja je post ispisala i volela bih da ih korisnici izbegavaju sem ako nije u pitanju naglasavanje pojedinih delova recenice.

Hvala!
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 44
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

14.11.07 17:53
Ines je napisao/la:Sibylla, zamolit tju te da se drzis zadate teme i da ne stvaras konfuziju sa istim.

Ovo si mogla slobodno napisati pod temom PRIMJEDBE - sta vam smeta na ovom forumu?

Neprepznavanje tematike i pisanje u sasvim drugom smeru koji se kosi sa zadatom temom se takodje moze svrstati pod nepismenost ali mi ovde nismo u ulozi lektora a bogami ni u ulozi profesora/instruktora kao ni predavaca vec u ulozi diskutanata gde kao pojedinac iznosimo svoje licno misljenje i stav na odredjenoj tematici.

Svaki sledetji post koji nije u dodiru sa odredjenom temom bit tje brisan bez upozorenja.

Velika slova istina, pomalo deprimiraju i stvaraju utisak besa i ljutitosti osobe koja je post ispisala i volela bih da ih korisnici izbegavaju sem ako nije u pitanju naglasavanje pojedinih delova recenice.

Hvala!
Ok.Mozda jeste za drugi topic a mozda i ne...
Nadjoh se prozvanim... prema tome - potrefila je temu Smile))
Sibylla chat poznanice, na ovom forumu sam da izrazim svoj stav na odredjenu temu i ovo je prvi put za 8 godina po svakojakim forumima da procitam da je post nejasan zbog moje nepismenosti.
Da ne greshim dushu, deshavalo se da kad kad jedan te isti pojam drugacije sagledamo ali u 90% slucajeva je sve to ipak bilo svesno nesagledavanje (zanemarivanje)cinjenica forumasha koji zastupa drugaciji stav ili pak cisto teranje maka na konac.
Moji postove si definisala kao cistu "resavshtinu" , nemashtovite , krajnje nepismene i mene naravno kao autora istih - nepoznavaoca tema o kojima sam postovao.
Sta reci iskreno na sve ovo ? Slezem ramenima i cudim se.... silent
Smatram da pokushavash svoju defecitarnost cinjenica upotpuniti nekim po meni nebitnom stvarima. Smile
Deciji sistem .... ja ti kazem :"...pazi,uflekala si se...curi ti sladoled..." a ti meni: " ... nije tacno.. ko si ti da mi to kazesh... pogledaj se.. ruzan si i debeo..." lol!
Ovako nepismen i krajne neekolventan sam uvek u zivotu uspevao da se izrazim adekvatno i objasnim sta zelim.
Vidish... sad si me bash bacila u razmisljanje... da li sam ja bio dovoljno recit (neopravdano pripisivao svu slavu sebi) ili su mozda ljudi u samom okruzenju bili na dosta vishem intelektualnom nivou od mene tako da im i nije predstavljalo neki veliki problem da me skontaju.... Cool Embarassed
Hvala u svakom slucaju sto si mi predocila sve ovo. Ja cu nastaviti ovako neozbiljan, nemashtovit, nelokventan i do zla boga nepismen da sebe kroz zivot i slovo mi pisano izrazavam u meri koliko mi to sam intelekt mladi plagijatorski dozvoljava. study afro lol!

PS: u jednom delu sam pogreshio Sad napisao sam NELOKVENTAN umesto NEELOKVENTAN
Bash sam krme nepismeno ponekad lol!


Zadnja promjena: ; 14.11.07 18:42; ukupno mijenjano 2 put/a.
avatar
BabaNaMetli
Pocetnik
Pocetnik
Broj poruka : 1
Datum upisa : 14.11.2007

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

14.11.07 18:37
[quote="veccana44"]DECO MOJA SAMO VASSSSS KUZIMMMMMMMMM........
KAKO VIDIM..DA BI ISPOLJI KO SMO..SAMO NAM TREBA U SUJETU TACI..PA NEKI KOJI NISU OVDE PLJUVALI...DODJOSE DO TOGA..ALI NEKO PLJUVANJE NA BOTOVEE..STRASNO..VERUJ TE MI..PLJUNITE BRE NE STIDI TE SE..POKAZITE KO STE..BRE.ZASO DA NE..OVO MJESTO NIJE ZA DIJALOG..VEC ZA PLJUC..

SVE SE ČOVEK BRUKA SA ČOVEKOM..ISPOD MAJMUN GLEDA SEBE U OGLEDALO..RECE JEDAN MOJ SUNARODNIK;))))))))))))))))))))))[/quo

Sta se ti deres?Znas li lijepo da pises ko sav ostali normalan svijet?Ti si olicenje nepismenosti na ovom forumu a i sire.Hajd ne kukurici ovdje,opismeni se pa se vrati Laughing
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

14.11.07 20:34
BabaNaMetli je napisao/la:[quote="veccana44"]DECO MOJA SAMO VASSSSS KUZIMMMMMMMMM........
KAKO VIDIM..DA BI ISPOLJI KO SMO..SAMO NAM TREBA U SUJETU TACI..PA NEKI KOJI NISU OVDE PLJUVALI...DODJOSE DO TOGA..ALI NEKO PLJUVANJE NA BOTOVEE..STRASNO..VERUJ TE MI..PLJUNITE BRE NE STIDI TE SE..POKAZITE KO STE..BRE.ZASO DA NE..OVO MJESTO NIJE ZA DIJALOG..VEC ZA PLJUC..

SVE SE ČOVEK BRUKA SA ČOVEKOM..ISPOD MAJMUN GLEDA SEBE U OGLEDALO..RECE JEDAN MOJ SUNARODNIK;))))))))))))))))))))))[/quo

Sta se ti deres?Znas li lijepo da pises ko sav ostali normalan svijet?Ti si olicenje nepismenosti na ovom forumu a i sire.Hajd ne kukurici ovdje,opismeni se pa se vrati Laughing
Lutko ne derem se..zar si ozvucena..pa sve čujes...Neću se spustati na nivo dokoličarki sa OSNOVNOM...razočaracu te .samo da znas,imam samo neku diplomu koju mi dadose doktori nauka i koristim je u private..ne falim se sa njom..i ne dokolišem kao ti po cijeli dan po netu..Hvala ti na riječi koje mi uputi...ali davno sam naucila nije vazno šta se kaze vec ko to kaze..tebi kisssssss ..koji lolis ,znamo to svi sa 44 ,opuseno samo opusteno..ovaj ti drugi nik danas ovdje registrovan bas pase..oda ti i zanimanje da sa metlom radis...zar ne :affraid:PJEVAJ PJESMU ******** JA TI LJUBIM LICE......


Zadnja promjena: ; 15.11.07 0:40; ukupno mijenjano 3 put/a.
vip-tetka
vip-tetka
Veliki ovisnik o forumima
Veliki ovisnik o forumima
Broj poruka : 1196
Godina : 57
Location : HR-Split
Datum upisa : 20.08.2007

IGRE
IGRA-1:

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

14.11.07 20:43
Mislim da je sad dosta sa ovim..... kome ne odgovara ovaj forum nek i ne dolazi.Dosta je tu dvolicnih ljudi koji zele da propadne "forum veselih ljudi"! Samo se stvara mržnja i provokacija, kolateralna steta.
Molim da se suzdržite se provokativnih komentara.


Hvala!!!
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

15.11.07 0:43
BabaNaMetli je napisao/la:[quote="veccana44"]DECO MOJA SAMO VASSSSS KUZIMMMMMMMMM........
KAKO VIDIM..DA BI ISPOLJI KO SMO..SAMO NAM TREBA U SUJETU TACI..PA NEKI KOJI NISU OVDE PLJUVALI...DODJOSE DO TOGA..ALI NEKO PLJUVANJE NA BOTOVEE..STRASNO..VERUJ TE MI..PLJUNITE BRE NE STIDI TE SE..POKAZITE KO STE..BRE.ZASO DA NE..OVO MJESTO NIJE ZA DIJALOG..VEC ZA PLJUC..

SVE SE ČOVEK BRUKA SA ČOVEKOM..ISPOD MAJMUN GLEDA SEBE U OGLEDALO..RECE JEDAN MOJ SUNARODNIK;))))))))))))))))))))))[/quo

Sta se ti deres?Znas li lijepo da pises ko sav ostali normalan svijet?Ti si olicenje nepismenosti na ovom forumu a i sire.Hajd ne kukurici ovdje,opismeni se pa se vrati Laughing
vip-tetka pa ovaj uljez gde se pojavi odmah nered..opusteno samo opusteno...vidite joj ip adresu pa ce te znati i koje....
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

15.11.07 0:55
BabaNaMetli je napisao/la:Sta se ti deres?Znas li lijepo da pises ko sav ostali normalan svijet?Ti si olicenje nepismenosti na ovom forumu a i sire.Hajd ne kukurici ovdje,opismeni se pa se vrati Laughing
Ovaj tekst je trebao biti ovako napisan, da je autor pismen:

"Sta se ti deres?RAZMAKZnas li lijepo da pisesZAPETA kAo sav ostali normalan svijet?RAZMAKTi si olicenje nepismenosti na ovom forumuZAPETA-RAZMAKa i sire. HajdE(rečenica se nikada ne započinje ovom rečju!)ZAPETA ne kukurici ovdje,RAZMAKopismeni seZAPETA, pa se vrati."

Da bi kritikovao druge, moraš sam biti primer, ako je drugačije, tada je to puko kritizerstvo. U tri rečenice si načinila bezbroj grešaka.
K-6_Predator
K-6_Predator
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.10.2007

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

15.11.07 21:09
.


Zadnja promjena: K-6_Predator; 12.06.08 10:33; ukupno mijenjano 1 put.
Ines69
Ines69
Junior
Junior
Broj poruka : 385
Datum upisa : 25.08.2007

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

15.11.07 22:06
Ne znam ko bi diplovio u luku ali znam da bi naucnici zapanjeno pratili ajkulu iz cijeg se stomaka cuju zvuci 'hohohoho i jos jedno ho' !
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

15.11.07 22:53
K-6_Predator je napisao/la:Samo Vas citam i citam ( hohohohohoho i jos 1 ho ) Jebo Vas ko Vas sastavi ovakve - kud ja upadoh ovde nije mi jasno a tako sam bio dobar decko dok Vas ne upoznah - samo mi je zao sto nismo svi na nekom brodu jedno 20-tak dana - zivo me interesuje ko bi doplovio u luku ?
Ko bi doplovio;))))ostali bi negje na pucini...ako ne bi se prije umijesala tvoja sluzba..pa nas sve sa lisicama privela...ali ovog puta sa kopcama na jezuku affraid
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

15.11.07 23:26
Meni trebaju kopče u glavi, bez jezika bih se, itekako, snašla!
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

18.11.07 11:48
determinanta je napisao/la:Ne bi bilo zgoreg da postavljač teme decidno definiše šta je mislio pod pojmom PLJUVANJA, jer ovako se svi rasplinjujemo u diskusiji, svako iznosi svoje vidjenje i zbog toga se dešava odstupanje od tematike. "Pljuvanje" shvatam kao kritiku, a ona može biti pozitivna i negativna. Potežem za onim što mi u određenom trenutku odgovara. Wink
Izgleda da imamo različitu ikonotaciju riječi Pljuvanje.Ja kad nekoga popljujem ako se desi to stavim tačku na njega.Samu rec ??Stavljam u korpi za otpatke.Dok kritiku,dozivljavam u konteksu drugog značenja,više kao neko odredjeno misljenje neke osobe,koje pri tom moze biti pozitivno i negativno Basketball
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 44
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

18.11.07 19:28
K-6_Predator je napisao/la:Samo Vas citam i citam ( hohohohohoho i jos 1 ho ) Jebo Vas ko Vas sastavi ovakve - kud ja upadoh ovde nije mi jasno a tako sam bio dobar decko dok Vas ne upoznah - samo mi je zao sto nismo svi na nekom brodu jedno 20-tak dana - zivo me interesuje ko bi doplovio u luku ?
Vidish, nije ti ta losha tjalatz... ae da se organizuje tako neshto lol!
K-6_Predator
K-6_Predator
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.10.2007

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

19.11.07 16:04
.


Zadnja promjena: K-6_Predator; 12.06.08 10:46; ukupno mijenjano 1 put.
K-6_Predator
K-6_Predator
Novajlija
Novajlija
Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.10.2007

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

19.11.07 16:05
.


Zadnja promjena: K-6_Predator; 12.06.08 10:45; ukupno mijenjano 1 put.
Domingez
Domingez
Senior
Senior
Broj poruka : 620
Godina : 44
Location : Kladovo
Datum upisa : 16.10.2007
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

19.11.07 16:07
Farma lisicaa... odlican biznis Twisted Evil
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

19.11.07 16:57
Ne mora bazen, može i lov na lisice, pa da se "upucamo". cheers
veccana44
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu
Broj poruka : 1880
Godina : 61
Location : Budva
Datum upisa : 22.08.2007

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

19.11.07 18:37
affraid affraid affraid
doctorr67
doctorr67
Stariji Senior
Stariji Senior
Broj poruka : 1055
Location : nighthell
Datum upisa : 31.08.2007

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

20.11.07 1:59
lol! affraid affraid affraid affraid affraid lol!
Danubius
Danubius
Junior
Junior
Broj poruka : 379
Godina : 63
Datum upisa : 25.09.2007

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

20.11.07 2:42
Citam ovo i...ma ne znam sta da mislim. Cini mi se da je namera veccane bila da pod imenom Pljuvaonica otvori jedan forum gde bi svi , na jedan ipak primeren nacin ,mogli da medjusobno raspravimo neke teme , ili medjusobne konflikte (bice da ih nema , ovo je Wonderland???) Nisam dugo clan Pansiona, ali naravno da i kao novi, ili posmatrach uocim neke "turbulencije' , i to medju malo starijim clanovima? NE treba biti mnogo pametan , da se cita izmedju redova. Svi smo samo ljudi , normalno da imamo svoje misljenje i svoje stavove , pa cak i kada je u pitanju ono sto nazivamo 'rekla-kazala' I to je deo zivota , i naseg bitisanja ovde, u ovoj maloj zajednici. Svi smo odrasli ljudi, mnogi se cak i licno (da ne kazem intimno, mozda je preterana rech) poznaju. Nije mi jasno, zasto se onda ne govori otvoreno ? Ja podrzavam veccaninu ideju, no bojim se da 'rasplinula" u nekim "saljivim" kometarima" Ili mozda ja ne shvatam sushtinu foruma? Ja mislim da smo pre svega osobe, ljudi, sa svim sto to nosi , a ne samo nickovi i virtuelni likovi . Poneko ce to razumeti,nadam se , inace ce i ovaj forum biti kao i vecina-beskrajan niz uopstenih misli,gde se svako trudi da bude pametniji od predhodnika .Utisak nije najvazniji Veccana, ja te podrzavam u nameri Slatkicass...svaka cast na iskrenosti, UOPSTE!
Danubius
Danubius
Junior
Junior
Broj poruka : 379
Godina : 63
Datum upisa : 25.09.2007

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

20.11.07 3:04
i jos nesto-vezano za gornje rasprave , u vezi VELIKIH slova, tacaka, i zapeta . To bih nazvao sitnicarenjem , ako ne i zlonamernoscu? Da nismo mozda na nekom ispitu iz gramatike , ili iz Poznavanja Osnova Komunikacija Na Forumima (namerno ovako pisem) Mrzi me da se vracam na to ko je pomenuo da mu ta "nepismenost" smeta. Ono sto je lepo ovde je da su tu ljudi iz razlicitih zemalja , razlicitih govornih podrucja , iz razlicitih socijalnih struktura , iz razlicitih,,,svacega .Pa ipak razgovaramo, i jos vise od toga (za razliku od nasih Vlada, itd) Pomenutoj dami porucujem , da cu i dalje koristiti VELIKA SLOVA,(ne vicem, naglasavam) , znakove interpunkcije (koristim ih i u sms-u) itd...Ne zelim da izazovem nepotrebne rasprave oko gluposti, ali smisao foruma je da ljudi razgovaraju , i da se razumeju. I jos nesto, mozda licno, ali istine radi .Zena koja sedi pored mene , je doktor metodologije Srpskog jezika i knjizevnosti (nebitno, naravno) i verovatno bi joj to, kao prosfesionalna deformacija, smetalo. Nije imala primedbi.Vi jeste. Bitno je da kazemo sta mislimo, a da li ima gramaticke greske, ili slovne, nebitno.Bitna je sustina , i bolje da je "narodnim jezikom' (koji, cini mi se isto pomenutoj gospodji smeta) nego izgovorena u duhu, recimo Francuske diplomatije.Uostalom, to pise u Pravilniku ovog Foruma.
Danubius
Danubius
Junior
Junior
Broj poruka : 379
Godina : 63
Datum upisa : 25.09.2007

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

20.11.07 3:35
Da bi bilo sve po pravilima, gospodja koju sam pomenuo se zove (nick) Sybilla (nadam se da sam gramaticki ispravno napisao, sve sa 2l?) Poenta koju Vi ne razumete, je da je ovde nebitno pisete li ijekavicom, ili ekavicom, malim ili velikim slovima ...(tri tacke , namerno -u pisanju tkzv strip recenica, u gramatici , recenica koja izrazava slobodu da citalac nasluti tok misli) Ovakva recenica , napisana na Forumu, ce verovatno zaparati Vase istancano, i forumski naviknuto oko-a radi se o sasvim prostoj recenici. DI (gde , Vojvodjanski provincijalizam) si LIPA (lepa, ikavica , specificno za Split, i oupste za Dalmaciju, Republika Hrvatska) upuvceno vip+tetki, koju inace ne poznajem, cak nismo ni izmenili ni pet recenica ukupno na tkzv "chatu' (velika slova ne znace da vicem ) I uvek me prepozna -mada nismo sagovornici i kao sto rekoh, nismo izmenili ni deset recenica ) To je sustina komunikacije( ili ljudskosti) ako dozvolite , a ne gramatika. Uocio sam jos jednu gresku:Veccana, nisi se ti rasplinula u temi, nego se razvoj rasplinuo, izgubila se sustina. Nije tvoja krivica. Ako ce ovo moje "pisanije" to razbukatati , neka ,Spreman sam da primim "pljuvanje" Istine radi...ionako nas je premalo koji su na to spremni (pogledajte temu koju je postavila determinanta "istina ili precutkivanje"(tako nekako , ako me neko prozove zbog netacnosti navoda) 1, 34 Sanjajte lepo , # Pansionci, ma gde bili! Very Happy
Danubius
Danubius
Junior
Junior
Broj poruka : 379
Godina : 63
Datum upisa : 25.09.2007

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

21.11.07 4:56
Eh, niko da nastavi? Mozda bolje, zavisno kako gledamo na stvari. Mozda sam bio samo realan, pa je svaka dalja prepiska bespedmetna (osvrt na gramatiku i "lepo izrazavanje' ? ) Ima svakako i lepsih tema ,ovde, pa ako je tako, da niko nikome zlo ne misli-a da bi iskoristio ovu priliku-utoliko bolje. Uostalom, iam nacina da se kaze i oci-u-ochi, sto je jedino ispravno. Kako stvari izgledaju, drago mi je da je tako . Pljuvanje je inace losa osobina(iako je lucenje pljuvacke prirodan proces) jocolor jocolor
slatkicass
slatkicass
Senior
Senior
Broj poruka : 872
Datum upisa : 24.08.2007

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

21.11.07 9:46
bounce Wink

.

.

.

.
Danubius
Danubius
Junior
Junior
Broj poruka : 379
Godina : 63
Datum upisa : 25.09.2007

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

22.11.07 3:27
Silentio...ocekivano. Slatkicass...komplimeti. Ne treba nekada tirada , citati ,(tj seminarski rad, esej) Samo prisustvo je dovoljno ILI...ili... pig
slatkicass
slatkicass
Senior
Senior
Broj poruka : 872
Datum upisa : 24.08.2007

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

22.11.07 9:26
Danubius, rekoh da mi treba malo vise slobodnog vremena.....(imacu ga uskoro a ipak ne treba samo "zvrljati"), prisutna sam svakodnevno i bas razmisljam koga pozvati "da NAS poseti"
Exclamation Question Embarassed
determinanta
determinanta
Senior
Senior
Broj poruka : 701
Godina : 65
Location : na jednoj od Nebula
Datum upisa : 01.09.2007
http://www.tagged.com/determinanta

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

22.11.07 10:53
Danubius je napisao/la: Uostalom, iam nacina da se kaze i oci-u-ochi
Upravo iz tog razloga sam uopštila jednu ovakvu temu. Koliko bi zapravo vredelo da "pljunem" (kako god neko shvatao taj pojam), ako ta osoba nije OVDE?!
Danubius
Danubius
Junior
Junior
Broj poruka : 379
Godina : 63
Datum upisa : 25.09.2007

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

22.11.07 15:55
determinanta je napisao/la:
Danubius je napisao/la: Uostalom, iam nacina da se kaze i oci-u-ochi
Upravo iz tog razloga sam uopštila jednu ovakvu temu. Koliko bi zapravo vredelo da "pljunem" (kako god neko shvatao taj pojam), ako ta osoba nije OVDE?!
Da, tacno je. kako god se shvatio pojam, svakako nije u redu govoriti o nekome-kada taj nije prisutan.Jedino na sistem"dobar glas se daleko cuje, los jos dalje?" Jeste da je ovo imaginaran prostor, ali cesto i zidovi ovde imaju ushi, hehehe
Sponsored content

PLJUVAONICA - Page 3 Empty Re: PLJUVAONICA

[Vrh]
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.